Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Teljesítmény növelés, olcsón


Matvác

Recommended Posts

Matvác

Sziasztok

 

Azért hoztam létre ezt a topicok, mert biztos vagyok benne hogy 10emberből 3 házilag gyártott kütyükkel érte el a plusz 10-30 Watt teljesítményét...

Én magam is ilyesmire készülök, mert meggyőződésem hogy a hangfalak képesek nagyobb teljesítményre, de a házimozi erősítője nem a legjobb. Jómagam egy utóerősítésre gondoltam, egyenként mind az öt hangszóróra(plussz a mélynyomó). Láttam ilyen kis, egyvonlas utóerősítőt 1500ft-ért, no ügye ez így önmagában nem csinál még semmit, mert kell neki egy 12voltos táp, meg biztosítani kell a megfelelő hűtést is.. Elvileg megszerkeszthető, de azért tanácsotokat kérem... Az egész berendezés 6 különálló hangfalat erősítene, egyenként potival lehetne szabályozni az erősítés mértékét, és egy fő kapcsolóval ha kell meg is szüntethető az erősítés(ienkor az alapjelet továbbítaná)...

Valaki foglakozott már ilyennel?

Érdemes?

Bírja, ill van bármi hatással a házimozierősítőjére?

A visszajövő jel nem lesz túl nagy a házimozinak? Nem kéne azt pedig lejjebb venni?

 

Légy szíves írjátok le véleményeteket, én addig egy kapcsolási rajzot összehozok ;)

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Az az igazság, hogy én régebben építettem egy két erõsítõt, de ebben az esetben nem megoldás szerintem. Az a +10-20 watt semmit nem jelent és valószínû az ilyen gyenge rendszernek a hangszórói nem is bírnák. Akkor pedig nem érdemes házi barkáccsal foglalkozni hidd el. Nekem is jól esõ érzés szokott lenni mikor megszólal egy magam által készített szerkentyû, de a mai árakat nézve, egy 150 e Ft-os rendszer hangminõségét nehéz túlszárnyalni házilag, ugyan annyiból, ha hangfalat is kell építeni. Hidd el hogy nem bírnak többet azok, sokszor még az is nehezükre esik amit le kell adniuk.

De tegyûk fel lenne egy csúcs végfok 6 hangfallal, az elõerõsítõ akkor is a régi, meg a dekóder is, és itt el is bukik az egész. Hasonló mint autóban a legjobb jel/zaj viszonyú erõsítõ, amit a kocsi zaja teljesen értelmetlenné tesz.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...