Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Notepad2


Kiskalóz

Recommended Posts

Kiskalóz

Leszedtem a Notepad2-t, és szeretném a gépen alapértelmezetté tenni. De valahogy nem akar menni. Kényszermegoldásként, kiraktam 1 parancsikont az asztara.

 

Van valakinek valami ötlete, hogy ne a sima jegyzettömb induljon el hanem a Notepad2?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Botond

A legegyszerûbb, ha ezt csinálod: jobb klikk társítás -> program választása...

kiválasztod a notepad2-t és kipipálod hogy "mindig a kiválasztott programmal nyissa meg"

Link to comment
Share on other sites

Scorpion Spyke

Egyébként ez a Notepad2 miben tud többet, mint a sima Notepad?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
tzoli

Elég szépen kiszínezi a programkódokat a főbb programozási nyelvekhez. UTF-8-ast is kezel, gyors, kicsi a mérete és testreszabható a színezés. Meg ilyen apróságok. :)

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469
Leszedtem a Notepad2-t, és szeretném a gépen alapértelmezetté tenni. De valahogy nem akar menni. Kényszermegoldásként, kiraktam 1 parancsikont az asztara.

 

Van valakinek valami ötlete, hogy ne a sima jegyzettömb induljon el hanem a Notepad2?

Internet tulajdonságai/ Programok.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
pcmester

Hogyan tudnám ezt a Notepad 2-t betenni Windows 8-ba a gyári jegyzettömb helyett :?:, ugyanis nem enged hozzáférni a windows mappához (sehogyan se).

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem kell bemásolgatni sehova, a registryn keresztül felülírható a sima notepad.

 

Itt van leírva, hogyan, a sárga hátterű részben leírtakat kell követni.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Nekem a SendTo mappában van egy parancsikon (többek között) a Notepad2-höz is és a Jegyzettömbhöz is, így bármelyik fájt jobb klikk után könnyen meg tudom nyitni azzal, amelyikkel akarom.

Illetve a default program is egyes kiterjesztéseknél a Notepad2, mint .lst vagy .cfg.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én Windows-telepítés után beküldöm ezt a registry-beállítást. A Notepad2 egyébként a D:\PROGRAMOK\Notepad2-ben ül állandóan, nem kell telepíteni, így kb. egy mozdulattal átveszi a hatalmat minden felet, amit a Jegyzettömb magától kezel. Total Commanderben is a Jegyzettömb az alapértelmezett szerkesztő, tehát oda is beépül, ezzel le is fedtem a napi munkafolyamatok 90%-át. Még egy dolgot szoktam rá áttolni, hogy a CSV-fájlokat is ő nyissa meg, ne a Libre Calc. (Ez azzal a kényelmetlenséggel jár, hogy ha mégis Calc kell, akkor jobb gomb --> Társítás --> Libre Calc útvonalon kell menni, de már megszoktam.)

 

Azt tudjátok, hogy az új verzióit már nem Florian fejleszti, hanem open source-ban foltozgatják a Githubon? Itt a link, most látom, hogy nálam sem a legfrissebb van fent. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...