Jump to content
GSForum - Segélyvonal

100%-os GPU-tuning


tomplayer

Recommended Posts

tomplayer

Nagyon szétmenne a VGA kártyám, ha a GPU-t 250MHz-rõl úgy 450/500MHz-re húznám. Hány évig birná így, az ATI Tool szerint 250-rõl egész 540-ig birta (520-ig szerintem stabilan). A hûtés gyári, de jó(Aktív hûtés 40mm ventivel)!! A memeken plusz hûtés van (egy STLab gyártotta Radeon 9550 rõl van szó). Ill. a memóriáját is húzni akarom: Az EFFEKTÍV órajele (tehát NEM a valódi) 330MHz (a valódi természetesen ennek fele mivel DDR-ram van a VGA karin, tehát 165MHz) ezt szeretném úgy 400/450-re húzni, plusz hûtés is van rajta, ráadásul RÉZ és ilyen ragasztós (hõvezetõ ragasztóval)!!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Azért nézd meg játék közben is, hogy mennyire stabil. Illetve játék közben a hõmérsékleteket. Végülis, ha "hideg", akkor szerintem jelentõs élettartam csökkenés nélkül mehetne...

Egyébként fölösleges volt ezt új témába rakni... ;)

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Játék közben a 400/450MHz-et simán 500MHz-en még nem néztem. A hõmérsékletet játék közben hogyan lehet megnézni, illetve az ATI Tool-t sem tudom beállítani, hogy a hõt is mutatja, pedig a neten egyszer láttam, hogy lehet olyan hogy a hõmérsékletet is mutatja az ATI Tool! Illetve olyan progi kéne ami a játékról átlag FPS-t vesz, tehát játszok a játékon vagy 2 órát s miután kilépek a progi kiírja hogy hány FPS-t produkált a Gépsas a játék alatt átlagosan. a FRAPS-ot ismerem, de azzal nem lehet ilyen átlag FPS-t átlagot mérni.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Mondom a lépéseket ATI Tray Toolsnál: Jobbgomb az ikonon, Tools&Options, OnScreen Display, Enable OnScreen Display bepipálva, Flash OSD fül, a lenyílósban Show all time, majd bepipálod a GPU temperature-t.

Ennyi.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Nekem csak sima ATI Tool 0.25 Beta 10 van, a tálcára lévõ egér kattintásnál ennél a proginál ez jön be:

Open ATITool

Load Profile :nyíl:

Change AA Mode :nyíl:

Change AF Mode :nyíl:

Exit

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Akkor szedd le az ATI tray tools-t! Nagyon király progi, és próbáld azzal tuningolni.

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Melyik weblapról lehet azt leszedni. Sima ati.com jó, vagy esetleg más??

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Nem eredeti ATI cucc tehát onnan nem, de Googleben pillanat alatt megtalálod. Pl.:>>ITT<<

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Egyébként melyik a jobb?? Az ATI Tool-t már ismerem, itt a videokártya memóriájának késeltetésein is lehet állítani, nem tudom az ATI Tray Tools ezeket tudja e ill. miket tud még?

 

Két hozzászólásom lenne...

1. Az ATI Tray Tools ahogy most így elnézem nem valami felhasználóbarát felületü így nálam az ATI Tool picit jobban bejön.

2. Hiába jártam el a leírt lépések szerint a végén a GPU Temperature így is úgy is szürke marad így nem lehet kipipálni, mivel (igaz már csak utóbb, elõbb kellett volna okosnak lennem) rájottem a hibára. Úgy tudom hõmérõ szenzort csak a RV360-GPU-val szerelt kártyák tartalmazzák (pl.: Radeon 9600XT) az én 9550-esen csak RV350-es van gondolom ez a probléma.

 

Legközelebb használd a "szerkeszt" gombot! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én se tudom mit tud pontosan az ATI tray tools, mert még egyszer nem barangoltam át... :upsz: Pedig hasznos lenne, mert rengeteg funkciója van.

 

Akkor nyilván nincs benne hõmérõ...

Link to comment
Share on other sites

tomplayer

Mivel RV350-es GPU. Ezért akorok most 9600XT venni. Sokkal feljedtebb és jobb meg gyorsabb! Illetve olyan progi kéne ami méri a játékok FPS-ét és pl.:1 vagy 2 óra játszás után kiírja az átlag FPS-t. A Fraps nevü progit már ismerem, mér FPS-t lehet vele a játékból képet illetve videót készíteni, de nem irja ki a játék átlag FPS-t, hogy átlagban hány FPS-t produkált a gép!?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Matvác

Sziasztok...

 

Gereby..

Gondolkozom hogy picit felhúzom a vga kártyám, de nem tudom érdemes e az alábbi konfigban...: P3celeron alap órajel 1100 per pill 1466on megy (16k L1 256 L2), 512 133-as SD, Ram Saphire Radeon 9600

Ennyi a lényeges komponense a gépemnek... Érdemes húzni? (időnként szagat egykét játék(carbon) ezzel tudnám orvosolni?

 

Üdv M

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát csak gratulálni tudok, hogy azon a gépen elfut a carbon... :) Igazából szerintem nem a vga a csiga jelenesetbe. De szerintem próbáld meg, hátha... De nem kell nagy eredményekre számítani. Alapvetõen a gép fogja vissza a VGA-t...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kexes

Helló

 

Én egy Sapphire Radeon x1650xt-t húztam fel a SysTool-al és ennek az alapértelmezett memóriája 688Mhz és a Gpu-ja 587Mhz. Ezt sikerült felhúzni Mem:1495Mhz Gpu:1378Mhz-re. Szerintem ez elég jó teljesítmény. Ja és egy zalman VF700-cu Hûtés van rajta.

 

UI.:

Bocs a videókártya Radeon X1650Pro nem XT

Bocsánat elírtam!!!

 

Legközelebb légy szíves használd a Szerkeszt gombot. Illetve kicsit írj rendesebben! Üdv.:Gereby

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Frikker Dániel

Az ATI Radeon 9600-at meddig lehet húzni kb?(Nem Pro és nem is SE hanem sima!)

Nincs kedvem új kártyát venni, ezért kérdezlek inkább titeket :) Átlagos hûtés van rajta, és ebben sincs hõmérõ, tehát nem tudom hogy mennyire meleg :D

 

Link to comment
Share on other sites

kori

Már ott megbukott a dolog, hogy átlagos hűtő van rajta. Először valamilyen komoly GPU hűtőre cserélni a meglévőt és egy tuning progival állítani rajta. Ezekről itt a fórumon találsz tippeket. ;)

Link to comment
Share on other sites

Frikker Dániel

Akkor úgy mondom hogy Zalman hűtő van rajta. ;) Csak nem tudom hogy milyen tipus, ezért "átlagos". :)

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hogy meddig tudod húzni, az esetenként különbözõ. A tuning progi biztosnágosan ki fogja deríteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
mrzkr36

Sziasztok!

 

A kérdésem a következõ:

Nvidia chipsetes karikhoz ajánlott-e az ATI Tray Tools, vagy bármi egyéb tuning progi a Rivatuneren kívül? Egy nagyon gyenguci teljesítményü Geforce 8300 GS-bõl szeretném kihozni a legtöbbet, de eddig nagyon hanyatlik a dolog.

GPU 400 MHz

RAM 2*450 MHz

Riva tunerrel sikerült kicsit varázsolni, de nem hatódtam meg.

 

Köszi elõre is!

 

mike :démonikacaj:

Edited by Pjotr
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
geri005

Hali, most, hogy így olvasgattam engem is érdekel a tuning, letöltöttem az ATI Tray Toolst, az OSD-t akarom beállítani, de hiába rakom Enagledre, Show all Time-ra, stb nem jelez ki semmit.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...