szunyog25 Posted October 13, 2006 Posted October 13, 2006 Sziasztok! Remélem, jó helyen teszem fel a kérdésem, ami a következõ lenne: van-e mód arra, hogy az interneten keresztül én másik számítógéprõl (pl barátnõmérõl) bejelentkezzek az otthoni gépemre? A cél az lenne, hogy pl dokumentumokhoz, vagy valamilyen programomhoz hozzáférjek. (pl automatikus kikapcsoláson módosítanék, stb) De ha utóbbi nem lehetséges, az is elég lenne, ha csak a winchesterhez hozzáférnék. Elõre is köszi!
Shia-ko Posted October 13, 2006 Posted October 13, 2006 Természetesen van. Erre szolgál a távoli asztali kapcsolat. Tudnod kell az otthoni géped IP címét, router esetén a kívánt port-ot továbbítani kell a géped belsõ IP címére, és a tûzfalban is engedélyezned kell a kapcsolatot. Egy ideje egyre nagyobb divat a virtuális hálózatok kialakítása, a távmenedzsment. Több száz kilóméterrõl orvosolható nagyon sok probléma ezzel a megoldással, ami óriási költségmegtakarítás, és erõforrás optimalizálás a cégek számára.
szunyog25 Posted October 13, 2006 Author Posted October 13, 2006 Nagyonszépen köszönöm! Ha hazaérek, azonnal ki is próbálom, ha valami nehézségem támad, segítséget kérek. Köszönöm szépen!
ba32107 Posted October 15, 2006 Posted October 15, 2006 Sziasztok! Az lenne a gondom, hogy szeretném a koleszból az otthoni gépemet elérni. Ehhez gondolom valami szerver-kliens program kéne.....tudtok valamit ajánlani? Elõre is köszi!
Shia-ko Posted October 15, 2006 Posted October 15, 2006 A windows XP-be be van építve a távoli asztal kapcsolat. ha az nem elég jó, akkor pl. radmin, de az fizetõs.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now