Jump to content
GSForum - Segélyvonal

ReactOS az ingyenes Windows


DJGABI

Recommended Posts

DJGABI

A ReactOS-ről pár szóban

 

A ReactOS projekt elkötelezett célja egy olyan szabadszoftver elkészítése, amely egy mindenki számára elérhető Microsoft Windows XP kompatibilis operációs rendszer. A ReactOS célja a teljes bináris kompatibilitás mind az NT és XP operációs rendszer alkalmazásaival, mind eszközmeghajtóival, hasonló architektúra használatával, és teljes, egyenértékű felhasználói felület biztosításával.
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

És el lehet érni valahol, vagy csak akarnak ilyent?

 

később: látom van live cd. Figyelemetlen voltam :D

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

Van Live és Install CD valamint image fájl emulátorokhoz.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Látom, látom. Már nézem a Vmware verziot. ;)

Link to comment
Share on other sites

DJGABI

A tapasztalatokat majd megosztanád velünk?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Még nagyon kezdetleges. A vmwarees verzióban nem megy a hálózat, és a control panelon sem lehet semit beállítani. Később feltelepítek egy új verziót, és meglátjuk, mit tud.

Link to comment
Share on other sites

Oke

Én a Live CD-t próbáltam ki:

Mûködik, de szinte semmit se lehet rajta csinálni. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Greene

Még erõteljesen fejlesztik. ;)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Igen, ez látszik a csekélyke, mindössze 16 megás telepítőjén is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
kaliode

Van magyar változata?

 

 

 

 

 

Ha valakinek van Gmail címe, az légy szíves küldjön egy meghívót a kaliode@c2.hu-ra :!:

Link to comment
Share on other sites

Garono

Küldtem, de ezt miért itt kell kérni? :S

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hmm, tetszik ez a ReactOS. Remélem a lehetõ legtökéletesebbre fejlesztik. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
kaliode

Kijött a 0.3.1.

 

Igazán véleményt nem tudok mondani róla, mert nem nagyon akar elstartolni. Sikerült felrakni (MS VirtualPC 2004-re), de a bootscreen (ami tisztára olyan mint az XP-é) nem akar megmozdulni. Azaz ahol csíkoknak kéne menni, ott nem történik semmi. Valaki kipróbálná, mert én szerintem hiába próbálkozok.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
lunastar

Sajnos nekem sem indul el:(

Mi lehet a gond, a hibajelenség azonos az elõttem szólóéval!

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Off:

@kaliode

 

A Gmailhoz már nem kell meghívó! Annélkül is lehet regisztrálni.

 

On:

 

Nekem a VmWare alatt elindul, de elég szerény képességekkel rendelkezik még.

Az MS Virtuál gép nem tartozik a preferált gépek közé még. QEMU (ingyenes) és VmWare a preferált.

 

Akkor már érdekesebb lessz, ha internet is mûködik alatta. Talán a 0.4 verzió?

 

Ez egy teljesen a nulláról kezdett NT architektúrájú oprendszer. Tehát nincs benne lopott NT forrás, a publikus tervek alapján készült.

Egyelõre nagyon rossz a kompatibilitása, a képernyõ képeknél megnézheted milyen programok futnak (pl firefox, openoffice, unreal tournament).

A driverek mégkevésbé mûködnek: az NT 4-hez készültek mûködésre bírhatóak, és már egyre több windows 2000-hez készült driver is mûködik - a PnP kezelõt most kezdik tanítani, hogy mûködjön minden. A hangkártyákhoz csak az NT 4 driverek mûködnek.

 

Másik rendszer mellé nehézkésen. A 0.4-es verzióig nem is ajánlom, hogy virtuális gépen kívül bárhol is használd.. szóval vagy VMWare Player, vagy a QEMU, mindkettõ ingyen használható.

Talley

Link to comment
Share on other sites

lunastar

Próbáltam beüzemelni de nem megy:s

Leírná valaki hogy kell elindítani )eléggé kezdõ vagyok)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Pé!er

Nekem el se akar indulni. Lefagy és kiad egy fekete képernyõt.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KeLa

A 0.3.3 RC1-en már van net és fut a Tûzróka (NAT). Operát sikerült felreknom de legtöbbször lefagy. Állítólag támogatja a VmWare toolst, de csak a képernyõre igaz.

Valaki galád módon már jóelõre lefoglalta a www.reactos.hu címet és jó pénzért árulja. Kíváncsi leszek, mikor és mennyiért tudja majd eladni?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
matee100

Sziasztok!

Aki tesztelgette a rendszert, kérem írja le, hogy milyen tapasztalatai voltak.

 

Én VirtualBox-on próbálgattam, eléggé elkeserítõen.

A telepítés gond nélkül ment. Elsõ indulás is megvolt. Elkezdtem bekonfigurálni a hálózatot (csak annyi, hogy fix ip címet adok neki a routerhez), ám mikor beállítottam, hiába mentem az OKÉ-ra, a beállítások nem tárolódtak... Ezt vagy 10-szer eljátszottuk, mire mondom, na jó, hagyjuk, megpróbálunk valami mást, hátha a VirtualBox-ban nincs jól beállítva valami. Átállítottam egy másik féle hálózati beállításra. A ReactOS a következõ induláskor erre már kérte a drivert... Jólvan, VirtualBox saját .iso-ja betesz, azon van driver... Igen ám, de az a mezõ, hogy hol keresse a drivert, nem aktív. Nem baj, nem adom fel, bemásolom manuálisan az .inf fájlt, igen ám, de valami miatt nem akaródzott "cd"-rõl másolni... Így hát a hálózatról letettem.

Egyenlõre ennyi, ha lesz még más, majd megírom...

 

Más: a fejlesztõknek szerintem inkább mondjuk félévente kéne kiadniuk verziókat, hogy jobban látszon a különbség két verzió között... Ez mondjuk szubjektív, de én így látom. Olyat nem akarok írni, hogy húzzanak bele, mert lassú, de amúgy tényleg lassú... :D nah, épp most írtam. Szóval azért lehet, hogy lehetne gyorsabb, ha egy kicsit jobban reklámoznák magukat, és talán többen tudnának a projektrõl, többen beszállnának segíteni fejleszteni... Idõ közben elkezdtem készíteni egy magyar honlapot a ReactOS-nek... Kélet titeket, nézzétek meg, és ha valakinek lenne ideje, kedve segíteni a fejlesztésben, kérem jelezze nekem egy e-mailben (matee100@citromail.hu). Szóval a honlap címe: http://reactos.extra.hu/

 

További szép napot mindenkinek! :D

Link to comment
Share on other sites

geri005

Valaki valamit a hardverignyrõl?

Link to comment
Share on other sites

geri005

Letöltöttem, hát attól a 30MB-tól nem várok sokat, majd ha felraktam jövök a tapasztalatokkal

Link to comment
Share on other sites

matee100

Szerintem valós gépen még nem érdemes próbálgatni. Azt mondják, inkább majd a 0.4-es verziótól érdemes rendes gépen próbálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
matee100

Üdv. megint!

 

Meg tudnál esetleg osztani velünk már tapasztalatokat?

 

Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...