Jump to content
GSForum - Segélyvonal

IBM P260 konvergencia hiba

speedmetal

Recommended Posts

speedmetal

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy IBM P260 21"-os CRT monitorral kapcsolatban. Sajnos nem tudom beállítani szépen a képet, mivel a kép tetején és alján a konvergencia elhajlása már 0,5-1 mm. Ez azt eredményezi, hogy pont a menük homályosak, a képernyõ tetején. A közepe tökéletes, ott nincs is gond.

A monitort 1280x960 felbontásban használom 100 Hz-en.

Szóval ez normális egy ekkora monitornál vagy csak én vagyok ügyetlen? Tapasztalatok? Ötletek?

Köszi elõre is a segítséget, üdv.

arpsoft

Esetleg próbálkozzál alacsonyabb frekivel, mondjuk 85 Hz-el.

Ugye konvergencia alatt a három színhez tartozó elektronsugár összetartását érted és nem a fókuszhibát?

• 2 weeks later...
speedmetal

Nem szeretnék alacsonyabb frekvenciával próbálkozni, mert szerintem nem sok köze van a kettõnek egymáshoz - de lehet, hogy most nagy baromságot mondtam - illetve nem azért vettem 121 KHz-es monitort, hogy 85 Hz-en villogjon. Sajnos elég gyenge a szemem és a 85 Hz is zavar, észre veszem.

Egyébként igen, a három szín eltérését értem alatta.

Köszi a gyors választ. Üdv.

arpsoft

A 121 kHz a sorfrekvencia, a 85 Hz a képfrissítési. Ne keverjük össze!

speedmetal

Nos én nem keverek össze semmit - ezzel kapcsolatban legalább is nem. Minél nagyobb ugyanis a sorfrekvenciája az adott monitornak, annál nagyobb képfrissítést tud elérni a különbözõ felbontásokban. Szóval a 121 KHz-es monitorom alapból tud 1280x960-as felbontásban 120 Hz-et. Én 100-on használom. A 85 már nagyon kímélné az elektronikát :)

De nem is ez a lényeg. Az eredeti kérdésemre van konstruktív javaslatod?

arpsoft

A konvergencia hibát csak az elektronágyúk beállítása oldja meg. Ezt szoftverből nem lehet megcsinálni.

speedmetal

Szóval nem érdemes szórakozni vele? Gondolom, ha elvinném szervízbe és el is fogadnák, akkor is többe kerülne a leves mint a hús.

Akkor vagy megszokom, vagy megszököm :)

Köszönöm a segítséget. Üdv.