Jump to content
GSForum - Segélyvonal

win 98 boot


hpbk

Recommended Posts

hpbk

Win 98 van a gépemen. Bekapcsolom és kiírja hogy : . . . insert the system disk and press enter. A gond az hogy az elõzõ indításnál még mûködött és hogy nem jó a flopy meghajtóm. Máshogy el lehetne indítani a 98-at, bootolás nélkül? :hááát:

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Sajna nem.

Esetleg, ha a bootfloppy helyett cd-re írod ki a 98-as boot lemezt.

Link to comment
Share on other sites

zico

Talán a BIOS-ban a floppymeghajtó beállításánál kéne másképp állítani. (Vagy a merevlemez lenne hibás?)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor
A gond az hogy az elõzõ indításnál még mûködött és hogy nem jó a flopy meghajtóm.

@zico

Ez elkerülte a figyelmed? Hiába állítgatja a BIOS-t, ha a floppymeghajtója rossz. Meg ezek szerint a winyója is, vagy valami más gáz van a bootsector körül.

Link to comment
Share on other sites

zico

Igazad van :)

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Én megpróbálnám az fdisk-kel aktívvá tenni a rendszerpartíciót, ha sikerül neki boot CD-t csinálni. Hátha csak az szállt el. ;)

Link to comment
Share on other sites

hpbk

thx. majd kipróbálom!

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Jó. A netrõl tudsz isoban vagy bin-ben boot lemezt letölteni, ha nem találsz, akkor szólj, köldök egyet, csak elõ kell vadásznom. ;)

 

késõbb: Itt!!

Edited by nagygabor
Link to comment
Share on other sites

hpbk

Win 98 2. szervízcsomagjához melyiket írjam fel?

 

Itt vannak

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
diablo

@: hpbk

 

mielõtt a particióhoz bizgerélnél elõbb próbálj kérni 1 mûködõ 98-at vkitõl

és azzal indísd el a gépet ha láti minden gond nélkül a partokat és tudja írni is(hozz létre a gyökszigen 1 szöveges filet) akkor egyszerüen a te 98-ad betöltését vezérlõ fájlok valamelyike pukkant le

 

ha olvassa de nem írja akkor parti hiba amit kézzel 1 hex editorral visza lehet állítani

 

ha nem is olvassa akkor a gond már elég nagy! a partíció típusa és sérülésénel mérete eggyaránt kérdés de

ha pontos képed van a part szerkezetérõl akkor ezt is vissza lehet állítani, minden gond nélkül(hacsak un.

"keveréses" törés nincs a part táblába)

 

ha viszont úgy gondolod, nem szenvedel mert nincs értelme (nincs életfontosságú adat a winyón)

akkos a kölcsönkért vinyón lévõ 98-at indísd el parancssorral és a fdisk majd format végül telepít

Vigyázat: mielõtt elindul a telepítõ húzd ki a kölcsönkért winyót mert a 98 annak a boot szektorát felülírja

és a gond kezdõdik elõlrõl csak már nam nálad!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mike22

Egyik ismerõsöm most kapott egy (talán P I.es) gépet. Win98 van rajta. Fel van téve rá egy halom játék, és ahogy a gyerekei játszottak menet közben megnyomták ( :pislog: ) a kikapcsolás gombot. Épp egy Forma1-es játékkal játszottak, mikor ez megtörtént. És azóta, ha bekapcsolják nem adja be a Windows-t, hanem mindig a játékkal kezd. Még elkezd bebootolni, de a Windows felület már nem jön be. Ezután pedig hiába nyomkodtam bármit (ctrl+alt+del, alt+tab), semmi nem történik. Ha bootoláskor megnyomom az F8-at és arra megyek rá hogy lépésrõl lépésre indítson, akkor megy. Ekkor nem engedélyezek neki egy pár dolgot (talán eszközök keresése?? :upsz: , de nem biztos). Ha ez is lényeges jövõ hétre meg tudom mondani.

 

Szóval a kérdésem, hogy tud valaki erre valamit? Vagy uninstall? Bár nem nagyon vagyok benne a Win98ba.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Indítsad a gépet F8-cal, aztán parancssor csökkentett módban (mindent kihagy).

Valószínűleg az autoexec.bat és a config.sys került átírásra. Vannak ilyen mocsok játékok.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Kösz Arpsoft! Megnézem holnap mit reagál erre a gép.

Link to comment
Share on other sites

mike22

Így megy, csökkentett módban, de normálban ugyanaz a helyzet (a játék jön be :mérges: ). Nem nagyon foglalkoztam még 98-cal. Ennek a telepítése miben különbözik az XP-től, vagy a Milleniumtól? Ha esetleg bonyolultabb, le tudnátok írni hogyan kell?

Köszönöm! :D

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Csökkentett módban indítva: ez azt jelenti, hogy elindult a grafikus felület is vagy csak parancssorban vagy?

Link to comment
Share on other sites

mike22

Igen bejön a grafikus felület, de (gondolom a csökkentett mód miatt) csak néhény jéték indul el. Bár ezeknél a régi monitoroknál, és gépeknél nem nagy különbség van a felbontásban csökkentett módban :D .

A 98 újra telepítése ugyanúgy működik, mit az XP? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Várjunk azzal a telepítéssel. A Win98 több helyen is képes programot indítani:

- Start menü > automatikus indítás

- C:\autoexec.bat

- HKLM/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run

 

Ezeket az msconfig nevű programmal ellenőrizheted. Itt kell valahol lennie egy a játékra mutató dolognak. Ezt kiveszed és nem fog többet automatikusan indulni a játék.

Link to comment
Share on other sites

mike22

EZ igaz Arpsoft! Nem is jutott az eszembe az "msconfig". Bár szerintem ez nem egy program, csak egy parancs, amit a futtatás ablakba kell beírni. Vagy én tudom rosszul :upsz: ?

Link to comment
Share on other sites

zico
Az Msconfig program jóval többet nyújt az indítási elemek szimpla felügyeleténél. A program lehetõvé teszi a Windows indítási fájljainak (Config.sys, Autoexec.bat, Windowsini és System.ini) módosítását is. Az a lehetõség, hogy külön-külön engedélyezni, letiltani és módosítani lehet az említett fájlokat az Msconfig felületén át, segít elkerülni a szintaktikai hibák ejtését, és megkönnyíti a fájlok visszaállítását korábbi állapotukba
Link to comment
Share on other sites

mike22

Köszönöm Zico a pontosítást, ill. a kijavítást. Ez tényleg kimerítõen megfelelõ :hukk: .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
mike22

Van valami különbség a 98 és a XP (akár Millenium) között? Médg nem telepítettem 98-at :upsz: !

 

Arpsoft: Az a baj, hogy csak csökkentett módban tudom behozni a Windows-t, ott meg (én úgy tudom) nem indul el az összes program, így az induló programokat sem tudom ellenőrizni! Vagy rosszul tudom... :upsz: ?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az induló progikat az msconfig paranccsal lehet ellenõrizni. Akár csökkentett módban is.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
hahopihe

Sziasztok!!

 

Tudna nekem segíteni valaki??? Állítólag a win 98-ban nincs pop-up blokkolás, de mégsem ugrik fel! Nem tudjátok miért van ez, illetve hol tudok állítani? Vagy mi lehet a gond?

 

:ötlet:

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A google toolbar pl blokkol. De egyes tûzfalak és vírusirtók is.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...