Jump to content
GSForum - Segélyvonal

VIVO, de nem felvételhez, hanem csak TV nézéshez


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

A videókártyám VIVO-s. Úgy tudom, hogy ez egy olyan TV bemenet, ami az alapvetõ funkciókat tudja, de közel sem olyan jó minõségû mint egy tuner. Nekem igazából nem a felvétel lenne az érdekes, mert arra már rájöttem, hogy pl. a Nero Vision-nel lehet vele felvenni, hanem inkább csak simán azt az adást akarnám nézni, amit azon a bizonyos RCA-n vagy S-Video-n "ráeresztek". :D

Van valami olyan progi, ami minden felvétel és szerkesztés nélkül (realtime) a monitorra varázsolja azt a jelet, ami ezen az RCA-n bejön?

Link to comment
Share on other sites

nascar

A VIVO-t rosszul tudod. A VIVO-s kártyákban nincs TV-tuner! A VIVO=Video In, Video Out, magyarán video ki-, és bemenet. Ezekkel a kártyákkal lehet digitalizálni, mert van rajtuk egy "Rage Theater" chip (ezt kevered a tunerrel!) ez végzi a digitalizálást, a processzor helyett. Nekem is volt ilyen kártyám, és nagyon szépen lehetett vele digitalizálni pl. VHS-rõl.

Én csak erre használtam, TV nézésre nem. A célszoftverek meg tudják jeleníteni a képet, mint pl. Nero Vision, WinDVD Creator, Ulead VideoStudio, sõt rögzíteni is tudják. A konkrét TV-zést nem próbáltad valamilyen DVD lejátszó progival (WinDVD, PowerDVD, Windows Media Player)?

Nézz szét az ATI oldalán a szoftverek között, nekik is van valami Media Center nevû progijuk, ami hátha tudja ezt a funkciót.

ATi Multimedia Center 9.03, meg ezt is találtam! ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Lehet vele TV-zni. Nekem is VIVO-s kártyám van, adnak hozzá egy ASUS Diital VCR nevû progit, azzal lehet. Viszont tuner valóban nincs benne, de ha beteszel elé egy videót azon tudod váltani a csatornákat.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Atys

Hello! Nekem agy AtiX800GTO VIVO kártyám van. Próbáltam hozzákötni a videót, hogy digitalizáljak vele, de semmi nem jött be. A videóba egy EuroScart csatlakozót dugtam aminek a másik végén 4db RCA csatlakozó van. (video in, video out, audio in, audio out). Én a Video out-t kötöttem a videokártya bemenetéhez. Amikor viszont egy miniDV kamerával kötöttem össze ugyanezt a videokártya bemenetet, akkor azonnal beindult és tudtam is digizni. Mit rontottam el?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Hogy a video in-t kell beledugni. ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A VideoIn trükk (aki még emlékszik rá) már nem megy a Radeon 9xxx sorozatú kártyákon a 9.13-as MMC óta. Ugyanis azt annyira átdolgozták, hogy már nincs benne az a fájl (DrvDshow.dll ha jól emlékszem), amit buherálni kellett. Szóval ha van valami épkézláb ötlet a 9.13-as verzióra, szívesen várom!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hogy a video in-t kell beledugni. ;)

Próbáltam azt is, ugyanaz, vagyis semmi. :(

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

A VideoIn trükk (aki még emlékszik rá) már nem megy a Radeon 9xxx sorozatú kártyákon a 9.13-as MMC óta. Ugyanis azt annyira átdolgozták, hogy már nincs benne az a fájl (DrvDshow.dll ha jól emlékszem), amit buherálni kellett. Szóval ha van valami épkézláb ötlet a 9.13-as verzióra, szívesen várom!

Konkrétan mire gondolsz, mert engem is érdekelne a dolog.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Senkinek nincs ötlete akkor? Mert hétvégén szeretnék egy pár régi fontos kazettát bedigizni. Miért látja a MiniDV-t és miért nem a videot. (a video amúgy Thomson, ha számít valamit) Közrejátszhat, hogy a videó védi az anyagokat másolás ellen?

 

Link to comment
Share on other sites

Adani

A videó nem védi, ha gyári kazettáról van szó, akkor esetleg a szalagon lévõ Macrovision jel kavarhat be.

Link to comment
Share on other sites

Budha

A digitalizálásra használt szoftveren beállítottad, hogy RCA vagy SVHS bemeneten jön a jel?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

A macrovisiont csak szinkronstabilizátoros kártyával, vagy TBC-s videóval, esetleg szerkesztõkártyával tudod kivédeni. ;)

A videokártyákban és a tunerekben ilyen nincs...

Link to comment
Share on other sites

Adani

Digizni valóban nem lehet, de átmásolni igen, másoltam már én is védett filmet és volt pár trükk amivel ment. Néha még az is elég, ha a nem az EuroScart bemeneten nézed a TV-t, hanem az RF kimeneten, és mivel ez már átmegy a Tv képjavító rendszerén sokszor segít. Egyébként ez a Macrovision arra lapszik, hogy van egy erõs jel a szalagon, ami nem látszik, mert a látható képen kívül van, és ez megtéveszti a videót és leszabályozza a jelszintet, emiatt sötét, vagy gyenge minõségû lesz. Drágább videókon lehet manuálisan állítani a jelszintet, ott nincs ezzel gond. A nagyon antik magnókba meg nincs beépítve ilyen leszabályozó áramkör, és azzal gond nélkül át lehet venni. Azt csak mesélték, hogy a többi videónál úgy kell megoldani, hogy az RF bemenetnél egy 75 ohmos ellenállás van, amit le kell forrasztani. Ekkor már olyan erõs jelet kap, amit nem tud leszabályozni, és alig lesz rosszabb a másolat mint az eredeti. Mi egyszer másoltunk ilyet védett filmet, akkor egy õsrégi videó volt a megoldás.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nekem volt egy ATI Radeon 9200 VIVO-s kártyám, és simán digitalizáltam (szintén) Thomson videóról, a WinDVD Creator progival, minden gond nélkül!

Beállítási probléma lesz ott, mivel a composit jelet használod ilyenkor (video+ VGA kártya összedugva), tehát azt kell kiválasztani. Nekem minden digitalizálásra képes program látta a videót, a Nero-tól kezdve az Ulead-ig! ;)

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na most én próbáltam gyári szalagot ATI bemeneten, de nem jött át a jel. :hááát:

Viszont most van egy TBC-s videóm, és azzal már bárhová bármit. :D

Link to comment
Share on other sites

Atys

A digitalizálásra használt szoftveren beállítottad, hogy RCA vagy SVHS bemeneten jön a jel?

 

Kipróbáltam mind a kettõt! egyik sem jött be!

 

 

Kikerülöm a problémát: tegnap vettem egy asztali dvd-írót. Ha minden iga össze lehet kötni vele a videot és lehet másolni. Majd ha lesz tapasztalat, akkor megírom.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...