Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nem tudok SATA HDD-re alaplap drivert installálni


_BOZONT_

Recommended Posts

_BOZONT_

Üdv!

Van egy GA-K8NXP-SLI alaplapom és csak SATA winyo van benne. De nem tudom felrakni az alaplaphoz a drivert se az integrált hanghoz a drivert stb. Az lenne a gond, hogy a system drivert felrakja, akkor restaltol (eddig normális) és utána amikor feláll az op rendszer (xp vagy server2003 egyikre se megy fel sata-n) elkezdi a többit feltelepíteni integrált driverek hang Stb és befagy az install ablak de csak ez a tobbi gondnélkul fit és nem is tolt mert a cpu 2%-os megprobáltam kikeresgélni a cd-n a mappákbol az instalt, de ottse kezdi el telepiteni csak vár de semmi! Sima ATA 133-as winyora fel megy gond nélkül.

 

 

 

Remélem Így már jo. Nagyon kéne a segitség mert nincs idom vissza vinni a gépet, se felhivni öket ahonnan vettem az alaplapot.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Normális mondatok nélkül értelmetlen az egész. Se eleje, se vége. Le tudnád írni mégegyszer magyarul? Akkor talán tudnánk is segíteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
(xp vagy server2003 egyikrese megy fel sata-n)

..

DE sima ATA 133-as winyora fel megy gondnélkul .

Szerintem a probléma az lesz hogy a SATA drivert tartalmazó floppy-t a Windows telepítésénél nem rakja be amikor kéri az elején a telepítõ. :hááát:

 

Ha nem ez a gond akkor passzolom a kérdést :D:upsz:

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

De nem adtak hozzá semilyen floppyt. Nem is irátk hogy kellene csinálni.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Rögtön az XP telepítés elején, amikor még csak elõkészíti a telepítést, akkor az XP telepítõje megkérdezi, hogy "idegen" drivereket akarsz-e telepíteni (képernyõ legalján), na itt kell nyomni egy F6 gombot (kiírja!), és betenni az alaplaphoz kapott flopyt, amely tartalmazza a S-ATA drivert!

Ha nem kaptál ilyet, akkor lehet, hogy az alaplaphoz kapott CD-n van a driver, ha ez sem jön be, akkor Gigabyte oldaláról letöltöd a S-ATA drivert (megkérsz egy barátot!), rámásolod egy flopyra, és amikor kéri az XP telepítõje, akkor beadod neki! Ennyi!

Bár érdekes, mert nekem is S-ATA rendszerem van, és semmilyen drivert nem kellett telepítenem az XP telepítésekor, sõt nekem egyszerre van S-ATA, és P-ATA vinyó a gépemben!

Egyébként itt van az alaplapodhoz tartozó driverek listája, melyeket rögtön le is tölthetsz: GA-K8NXP-SLI ;)

Most látom, hogy a SATA RAID Driver résznél rögtön az elsõ (meg a negyedik is ugyanaz!):

NVIDIA (Preinstall driver, press F6 during Windows setup to read from floppy)

Ez kell neked!

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

THX Majd holnap kiprobálom :D (HEHE erre en is gondolhattam voltna mindegy)

Link to comment
Share on other sites

nascar

Nem volt! Nekem Abit AN8 Fatal1ty lapom van, és ezen van S-ATA, és P-ATA csatlakozó is.

De van még egy trükk, amivel meg lehet oldani a telepítést. Mégpedig telepíted a rendszert egy P-ATA vinyóra, felteszed az Nvidia chipset drivert, mely tartalmazza a S-ATA drivert is! Aztán fogod, és az egész rendszert átmásolod (klónozod) a S-ATA vinyóra, a BIOS-ban átállítod a hard disk boot prioritási sorrendet, hogy a S-ATA legyen az elsõ, elindítod, és kész! ;)

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

Probáltam már áthuzni de nem érzekelte a drivert, se semmit ami az alaplaphoz köze volt :D

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ezt a mondatot nem értem, ne haragudj!

Kissé érthetõbben írj, ha lehet!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Bár érdekes, mert nekem is S-ATA rendszerem van, és semmilyen drivert nem kellett telepítenem az XP telepítésekor

Nem mindegy hogy XP, XP SP1 vagy XP SP2 ;)

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

Olyan Xp-m van amin már rajta van az sp1 de ez a rendszer vinyo xal meg netre se tudok felmenni (mivel nem tudom felrakni a drivert) hogy leszedjem a sp2-öt.

de server 2003 nál is ezt csinálja :(

Link to comment
Share on other sites

nascar

Hát ez bizony a 22-es csapdája! Erre bátorkodtam írni neked, hogy kérj meg egy barátot, akinek van net, hogy töltse le neked!

Mert ugye most is írsz valahonnan, ahol van net :!: :ötlet::hááát:

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

A másik gépemrol irok csak ez régi.......

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ezzel sem tudod letölteni az SP2-õt ?

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

Hát ezen sajna nem erdeti a Windows... lálálálá

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ _BOZONT_:

Használj ékezeteket és írj normálisan! Rövidítések nélkül!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Folyamat:

- alaplapi SATA drivert adták vele floppy-n, vagy CD-n, akkor másold ki kis lemezre.

- utána bootolj be a windows CD-rõl, és amikor kiírja, hogy más gyártó általi SCSI, stb. vezérlõ, akkor F2, és berakod a floppy-t. Utána már meg fogja találni a drivert és a HDD-t is

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

:Sír: :Sír: Meg csináltam mindent floppy F6 látta is hogy mi van a floppyn úgy csináltam ahogy mondtad, de nem megy. :Sír:

 

Amikor bezártam az ablakot, ezt írta ki:

GBK_MFC ERRE A HIBÁRA HIVATKOZOTT

 

Ha valaki elmagyarázza hogyan kell feltölteni a http://kepfeltoltes.hu/ akkor rakok pár föl képet

 

Írj normálisan! <PF>

Link to comment
Share on other sites

Gereby

@_BOZONT_: Elõször is légyszíves normálisabban írj...

A kepfeltoltes.hu-t úgy tudod használni, hogy van ez a "Töltsd fel képeidet" rész, és ott ilyen kis ablakok mellettük tallóz gomb. A Tallózra rámégy, kiválasztod a képet, majd lentebb van egy "Feltöltés" gomb... arra rámégy, és már tolja is fölfelé...

Link to comment
Share on other sites

_BOZONT_

BIOS frissítés csodákat tesz. :D KÖSZI minden segítséget - már megy! :D

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...