Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Optikai megh. cseréje


Dani991

Recommended Posts

Dani991

Sziasztok!

Van egy kis probléma a CD olvasóval, ezért ki kéne cserélni. Ezt egyszer már megpróbáltam, de nem volt jó, nem töltötte be a gép a Win. 98-at. Visszacseréltem a régire, és így most mûködik a gép. Egy Plug & Play LG DVD lejátszót tettem volna be a gépbe (egy másik gépen, -azon is Win. 98 van- mûködött). Rögtön bekapcsolás után valami floppy-t kellett volna betenni, de én kikapcsoltam a gépet, mert nem tudtam milyen lemez kellett a gépnek. Tartok tõle, hogy valami IBM-es floppy kellett neki, de nekem olyanom nincs, mert használtan vettem a gépet, és nem adtak hozzá.

 

Aki tud, az segítsen!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Véletlenül ez nem egy IBM PS/2?

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Ezek a gépek olyanok, hogy van bennük egy security áramkör, ami érzékeli, ha bármiféle buherát csinálsz a rendszerben. Ilyennel én is találkoztam már, és az istenért sem volt hajlandó bootolni, mindíg a flopyyval cseszegetett.

A megoldás nálam a következõ: volt(van) az alaplapon egy jumper, ami ezt a securityt beállítást tartja. A fedõn vagy az alaplapon elvileg rajt van, hogyan kell állnia ahhoz, hogy törölhesd. Utána kellett még nálam egy CMOS reset, és már fel is tudtam ismertetni a BIOS-ban az új hardvereket, és azótai is jól szuperál...

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Köszi. :)

De azt hiszem én az alaplaphoz nem nyúlkálok. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Dani991
Véletlenül ez nem egy IBM PS/2?

A gép típusa: IBM Personal Computer 300PL

 

Pötyi23: És így tényleg mûködni fog? Nem fog rinyálni?

Link to comment
Share on other sites

Pötyi23

Dani: elvileg. Nálam mûködött, de ott a gép kézközelben volt. A típusa pedig: IBM NetVista

Link to comment
Share on other sites

Dani991

Akkor kipróbálom.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
sikare

Sziasztok!

A gépem nem ismeri fel a CD meghajtót. WINXP van rajta. A meghajtót kicseréltem egy másikra, nem azzal volt a gond. Most sem érzékeli a hozzá csatlakoztatott hardvert. Mit csináljak?

:S

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A jumperek rendesen be vannak állítva?

Link to comment
Share on other sites

sikare

Nem tudom. Légy szíves, írd meg nekem, hogyan ellenõrizhetem! :upsz:

CPU Intel® 1.7 GHz

Olvastam még az IDE kábel kiosztásról, melyik az M, melyik az S, de nem sokra megyek vele.

Igazából nagyon kezdõ vagyok, nem nagyon piszkáltam még bele a gépbe, de nagyon szeretném, ha mûködõképessé tudnám tenni, márcsak azért is, mert most vettem egy LG DVD- meghajtót, amit még ki sem tudtam próbálni, mert nem ismeri fel a gép, sõt, a CD íróm is eltûnt róla...

Úgyhogy aki segíteni tud, lépésrõl-lépésre navigáljon!

Nagyon várom a segítséget!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az IDE kábelre két eszközt lehet rácsatlakoztatni. Az egyik a MASTER a másik a SLAVE.

Az eszközökön van egy (esetleg több) pöcök, amivel be lehet állítani, hogy melyik legyen. Egy IDE kábelen egyszerre csak egy MASTER és egy SLAVE lehet, különben nem mûködik egyik sem. Az eszközökre általában az is rá van vésve, hogy hogyan kell a pöcköket elhelyezni (vagy éppen eltávolítani) ahhoz, hogy egyik vagy másik üzemmódba kerüljön.

Általában, és ez most tényleg csak általában, ha nincs felrakva a pöcök, akkor SLAVE lesz az eszköz.

Link to comment
Share on other sites

sikare

Köszi arpsoft, az archívumban találtam hasonló problémát, és a válaszok alapján MEGCSINÁLTAM!!!!!!!!!!

Mûködnek a meghajtók. Igazán sokat tanultam ma. Így nagyobb kedvem lett bütykölgetni.

Üdv: Noémi (14) :D

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Azért csak óvatosan....

Link to comment
Share on other sites

sikare

Természetesen. Amúgy is felügyelnek...

Szeretném a memóriát bõvíteni a következõ lépésben.

Milyen bõvítõkártyát vegyek? Kb. mennyibe kerül?

20 Gb-om van most, de az egész család rácuccol, így a DVD néha kevesli a memóriát.

Átnavigáltam a memóriához. (Nincs elég memória)

arpsoft, számítok a segítségedre.

Közben eszembe jutott, hogy van egy vadiúj RACK-em, csak még nem tudtam, mihez is kezdjek vele. Itt az idõ!

Egyelõre nincs benne semmi, csak egy UDMA-133-as csatlakozó.

A hátulján egy USB alj, meg egy négytüskés csatlakozó, gondolom, ez a tápé.

Itt tartok.

Várom a tanácsodat, segítségedet!

Link to comment
Share on other sites

Lex

Ezt lehetõleg ne az optikai meghajtó topikban intézd. Van erre megfelelõ topik. Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...