Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DynDNS


Benoc

Recommended Posts

Benoc

Sziasztok! Lehet, hogy buta a kérdésem, de még kezdõ vagyok. Regisztráltam magam a DynDNS-nél, ahogy az újságban le van írva, csak azt nem tudom, hogy tudom beállítani, hogy mit lehessen látni a gépemrõl a hálón. A Filezillával kell? A címnek mit kell megadni? Címnek beírtam pl: joco.dyndsn.org-t és csatlakozott is, de rögtön lecsatlakozott :( Portnak mit kell?

légy szíves segítsetek!!!

Link to comment
Share on other sites

Athos

Alapból nem is. Ez a jó! Gondolj bele, mi lenne ha egybõl mindenki, mindent elérne a gépeden. Egyébként az újságban van erre egy jó megoldás. SSH cikk. Itt leírják, hogyan tudod távolról elérni a géped. Ez egy biztonságos megoldás. ;)

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Kösz a választ, de én arra gondoltam, hogy egy mappa tartalma legyen fenn, nem az egész gépé, és a mappában lenne egy index.htm, és azt látná mindenki. Ezt a Filezillával lehet megcsinálni? Eggyáltalán meglehet csinálni???

Link to comment
Share on other sites

aty

A Filezilla egy ftp kliens.

Neked egy webszerver kellene inkább a gépedre.

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Eltaláltad! De hogy csináljak??? :?: Lehet eggyáltalán, mert a saját tudásomból ennyire futott :( Ha lehet ilyet csinálni elmondja valaki, hogy hogy lehet? :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Athos

Lehet. Ehhez telepítened kell egy webszervert, például az Appache-t. De ennek konfigurálása nem egyszerû -- hallomásból mondom, mert még nem láttam. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

De nem is olyan veszélyes. Ajánlom a következõ cikk elolvasását, én is innen tanultam. Arra azért figyelj, hogy - mivel elég régi írás - mindenbõl újabb változat van már. De mûködik! :D

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Nem is tudom, hogyan köszönjem meg. Minden esetre köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

CDNorbi8

Az újságban volt még a GuildFTPd és a HTTP Files Server (HFS) Ajánlom õket!

Link to comment
Share on other sites

Benoc

A HTTP Files Server megvan nekem. Azt is próbáltam, de nem tudom, hogy hogy lehet megcsinálni azt, hogy más is lássa az oldalt :upsz: Most az Apache-val próbálkozom :)

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Próbáld ki a NetworkActiv Web Server progit. Ingyenes. Nagyon könnyû beállítani, jelszóval is védhetõ a kijelölt könyvtár(ak). Elindulás utánn be kell álítani az ipcímet amit a dyndns (vagy más) adott és a regelt néven már meg is találják a géped engedélyezett könyvtárát (tûzfal beállítás hogy be is ki is). Le és feltöltési lehetõség, honlap futtatás.

 

http://www.networkactiv.com/WebServer.html

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Benoc

De nem is olyan veszélyes. Ajánlom a következõ cikk elolvasását, én is innen tanultam. Arra azért figyelj, hogy - mivel elég régi írás - mindenbõl újabb változat van már. De mûködik! :D

Sziasztok! Most újra megpróbáltam felrakni az apache 2-õt, és a php4-et(az 5 teljesen más, és nekem ez is sok). Az apache jó is, a PHP-t e szerint csináltam. Ott akadtam el, hogy nem találom a Control Panel System-et, légysz mondjátok meg, hogy hol találom!

Elõre is kösz!

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Még kiakartam bõvíteni az elõzõ hozzászólásomat azzal, hogy apache 2.058at, és php 4.42-õt használok, csak nem találtam a szerkeszt gombot :upsz:

Link to comment
Share on other sites

Richy

Az EasyPHP jobb!

benne van az Apache, és van benne MySQL is! És pofon egyszerû. Telepíted, elindítod és kész!

Link to comment
Share on other sites

Benoc

Ok, azt tettem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Babó22

Egyetlen kérdésem van a dynDNS-el kapcsolatban. Van-e olyan programja, ami futtatható Linux alatt? Mert én egy Linuxos FTP szervert szeretnék készíteni. Ami van: AMD Sempron 2600+, 256 Mb RAM, Ubuntu Linux 6.06 LAMP Server. Tulajdonképpen minden megy (Apache/PHP5/MySQL, na meg a Linux :) ).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...