Jump to content
GSForum - Segélyvonal

VirtualDub 1.5 és a NetVideo Demo használata


VINIKOR

Recommended Posts

VINIKOR

A fórumon ajánlottátok videofelvételek zajszûrésére a Neat Video programot. Sikerült telepíteni a VirtualDub 1.5 (P4-re optimalizált) és a Neat Video Demot. Tudnátok segíteni a használatában, mert azonkívûl, hogy megnyitom a videót, nem igazán van ötletem a hogyantovábbról.

Kösz elõre is.

 

Fantasztikus képminõségjavulást ígérnek a honlapjukon. (a javított képre húzd rá a kurzort)

Link to comment
Share on other sites

Lex

Azok a képek tuti nem a program képjavításával készültek. Ez tipikus mosópor reklám: a mosás után azért látszik a ruha újnak, mert új. Fõleg a középsõ képen gáz.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
tipikus mosópor reklám:

Halasi Miklós ajánlásával. :D

Link to comment
Share on other sites

Lex

Félreértés ne essék: nem azt mondom, hogy nem javít a képen, csak azt, hogy nem ennyire. A mosópor is mos, csak nem annyira, amennyire a reklám mutatja.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Használtad? Le tudnád írni a lépéseit? Egyszerûen nem jövök rá. Gyanítom, hogy VirtualDubnál az 1.5-s verziót csak avi-hoz lehet használni és az 1.6-al mûködik az mpeg-2. Mondjuk nekem wmv-hez is kellene, de azt már végképp nem tudom, hogy VirtualDubbal hogyan kell csinálni.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A virtualdub az megnyitja az Mpeg1-et is, az Mpeg2-vel nem vagyok biztos az 1.6 verzioval kapcsolatban, sajnos a wmv-t nem támogatja :( De ez utobbira ott van a Windows Movie Maker is magyarul benne az XP-ben.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Oké, de a Neat Videonál az a lényeg, hogy plug-inja a weboldalon felsorolt 3 programnak.

Telepítem a demót, de a startmenüben web linkeken és jegyzettömbökön kívül nincs egy épkézláb megnyitható program.

VirtualDubModdal simán meg tudok nyitni mpeg-2-t.

Na sebaj. Mától boldog Adobe After Effects 6.5 tulajdonos vagyok. Talán majd annak a plug-injával. :szemöldök:

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

A VirtualDubban lévõ filterekkel mire jutottál.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Oké, megvagyok az elsõ próbálgatásokkal. Nem a VirtualDubot hanem a VirtualDubMod progiba telepítettem. Aki nem ismerné:

Telepítés: Neat Video elõszõr a saját mappáját hozza létre, majd a startmenü létrehozása után a VirtualDubMod plug-in mappájába kell folytatni a telepítést.

Filter kiválasztása: Videofájl megnyitása a VirtualDubModban --> Video/Filters --> Add --> Neat Video --> Ok --> Itt lehet beállítást változtatni

Video elkészítése: Video/Compression... ---> Formátum kiválasztása --> Configure: itt a minõség állítható --> Ok --> File --> Save As (F7) --> Név megadás --> Mentés

 

Nagyon sok beállítási lehetõség van. Miket érdemes választani a legjobb képminõséghez? Lennének tanácsok?

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

A szemedben a válasz.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Nagyon lassú a konvertálás, jó lenne biztos tippekkel nekiindulni.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

A licencben valami limit félét olvastam,az miben nyilvánul meg(mielõtt letölteném)? Jó munkához idõ kell.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Milyen formátumra tömöríted,bitráta,felbontás,1-2 lépés?

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

Néhány perces mpeg-2-vel (link) indultam próbaképpen, simán végignyomkodtam ahogy leírtam és az mpeg-4-et választottam a Compression...-nál. A végeredmény (link) szemre siralmas. Nem egyszerû tudomány ez. Plusz a NeatVideo logó látható a kép sarkában.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Kár hogy nem sikerült,próbálkozz az adobe programokkal azokban is van automata képjavító funkció.Az Avicodek könnyebben áttekinthetõ adatokat mutat. A tv tunerrõl mivel és milyen beállítással veszel föl.

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR
próbálkozz az adobe programokkal...

Tudod hogyan kell csinálni? Leírnád a lépéseit?

 

tv tunerrõl mivel és milyen beállítással veszel föl

Hauppauge PVR-150 mpeg-2 hardver encodolás, ilyen beállítással: felvételrõl GSpot kimutatás (link).

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

Sajnos én sem tudom mert nem használom de ITT1link kezdetnek.

Én a Tvtunerrõl (Cinergy 400) Xvidbe tömörítek,és szebb a kép mint mpeg2ben???(Windvd)nem annyira zajos.De a legfontosabb a jó vétel!!!

Link to comment
Share on other sites

VINIKOR

A zajprofil készítésérõl hallott valaki valamit? Állítólag a NeatVideo használata elött kell elvégezni és a leírásában szerepel: link.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...