Jump to content
GSForum - Segélyvonal

AVI-ból DVD nem mûködik


szerj

Recommended Posts

szerj

Sziasztok!

 

Segítségeteket szertnám kérni.

Én, mint nagyon kezdõ, az Avi2DVD-vel szerettem volna avi-ból asztali lejátszón (sajni az enyém nem tudja az avi-t, stb.-t) is megnézhetõ DVD-t készíteni.

De az AVi2DVD prg az MP3 AC3 convertion-t még jól csinálja meg, utána bead egy ablakot ami nem tudom mit jelent, hogyan odhatnám meg a problámát.

Ez az abalak a következõ: (több avi-t is kipróbáltam, és ugyanez mindig)

 

"AVI Synth Error!"

Avisynthopen failure:

AVISource: Couldn't locate a decompresson for fource divx."

 

(A FilmMachine-vel is próbálkoztam, de az meg valamilyen cce hibával áll le.)

 

A másik kérdésem az lenne, hogyha két különbözõ filmet (AVI) szeretnék egy DVD lemezre írni akkor azt is megtudja csinálni Avi2DVD?

Örülnék a segítségnek.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Fura ez a hibaüzenet, mert az AVI2DVD egy kodekpakkal is felér, tehát mindenféle kodeket tartalmaz, ami neki kell. Tehát ha újrateszed, akkor valószínûleg jónak kell lennie...

Link to comment
Share on other sites

szerj

Kipróbáltam, de ugyanaz mint korábban írtam...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
A FilmMachine-vel is próbálkoztam, de az meg valamilyen cce hibával áll le.

Kéne tudni, hogy milyen hibával, meret szvsz ez a legjobb program hozzá.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

VSO divx to dvd 8)

 

Nincs jobb és egyszerûbb 8)

Link to comment
Share on other sites

szerj
VSO divx to dvd 8)

 

Nincs jobb és egyszerûbb 8)

Szia!

Ezzel is próbáltam, de a film apró zöld kockás lett a gyors jeleneteknél, élvezhetetlen.

Link to comment
Share on other sites

szerj
A FilmMachine-vel is próbálkoztam, de az meg valamilyen cce hibával áll le.

Kéne tudni, hogy milyen hibával, meret szvsz ez a legjobb program hozzá.

Szia!

Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de most megcsinálta a program? Korábban többször is próbálkoztam és soha sem sikerült? Egyszerûen érthetetlen!

Köszönöm érdeklõdésed!

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
a film apró zöld kockás lett a gyors jeleneteknél

Milyen kodek-pakkot használsz (használtál) ? :démonikacaj:

Link to comment
Share on other sites

szerj
a film apró zöld kockás lett a gyors jeleneteknél

Milyen kodek-pakkot használsz (használtál) ? :démonikacaj:

Szia!

XP Codec Pack 1.3.0 van feltelepítve.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
mizsi

Én, mint nagyon kezdő, az Avi2DVD-vel szerettem volna avi-ból asztali lejátszón[...] De az AVi2DVD prg az MP3 AC3 Convertiont még jól csinálja meg, utána bead egy ablakot[...]

Ez az abalak a következő: (több avi-t is kipróbáltam, és ugyanez mindig)

 

"AVI Synth Error!"

Avisynthopen failure:

AVISource: Couldn't locate a decompresson for fource divx."

Hasonló cipőben járok Én is, és nem tudom, mi lehet a probléma. Pródbáltam ffdshow-val, és anélkül is - eredménytelenül. :(

Link to comment
Share on other sites

zico

Szintén ez a helyzet, ezzel a programmal nálam is, ki akartam próbálni. Mindegy, a VSODivXToDVD simán működik. Nincs fenn codecpakk.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
fazyd

Sziasztok!

 

Van egy kis gondom a VSO DivX To DVD progival mert amikor megpróbálok átkonvertálni akár egy MKV akár egy AVI formátumú filmet DVD formátumba megadom a forráshelyet és a cél helyet is (ahol van épp 36,8 gb-om üres) mindig ezt írja ki: " Available disc free 36,8 gb. - required disc free 4898947 gb.Increase free space on destination. "

 

EZ VICC?? Honnan a francból szedjek ennyi helyet?? Vagy valamit rosszul csinálok?Vagy beteg a progi vagy mi a baj? Segítsetek! Előre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

apa

Ez érdekes :huh:

Nekem csak 6 GB szabad helyem van, és simán átkonvertálta a 700MB-os AVI-t DVD-re ;)

Melyik verziót használod?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
értetlen
ffdshow nem elég neki, próbáljátok meg ezzel: http://www.divx.com/divx/play/download/

A lejátszó részt nem kell felrakni, elég a kodekeket.

 

Az Avi2dvd problémára (alant idézőjelben) a fent ajánlott link a megoldás! Tehát köszönet érte!

 

"AVI Synth Error!

Avisynth open failure:

AVISource: Couldn't locate a decompresson for fource divx ..."

 

Érdekes amúgy, hogy a másik gépemen gond és bármi utólagos beavatkozás nélkül fut az Avi2dvd.

Mindegy, eztán már ezen is fut. :)

Link to comment
Share on other sites

payskin

A kodek, eredetiben, ugye, codec valójában egy mozaikszó, amely compresor és decompressor szavak összetételéből alakult ki.

 

A fenti hibaüzenet, amikor a decompressort reklamálja, valójában azt mondja, hogy szüksége van a DivX kodekre ahhoz, hogy ezzel a fájllal dolgozni tudjon.

 

Még egy dolog: az AVI nem egy videóformátum, hanem egy "csomagpapír". AVI-ba csomagolhatsz DivX, Xvid, DV, és még számtalan más formátumú videót. Ahoz, hogy le tudd játszani, rendelkezned kell az adott formátum kodekjével. A Windows XP helyből egy csomó videoformátum kodekjével rendelkezik, ezért nagyon sokféle AVI-t magától, külső segítség nélkül le tud játszani. Ez lehet a magyarázat arra, miért működik az egyik gépen a program, és miért nem a másikon.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Zsozso21

Sziasztok

Segitseget kernek, a gondom a kovetkezo:

Egy 5 fejezetbol allo rajzfilmet szerettem volna avi-bol DVD-re konvertalni, hogy asztali DVD-n is meg lehessen nezni, mivel nem Divx-es a DVD lejatszo. 4 fejezet siman ment de az 5-iket nem veszi be a program, nem tetszik neki valami. At least one file can`t be converted- ez a hibauzenet. Egyszer valami eltero nyelvi kodolast is irt ki, de azt tobszor nem lattam. ConvertXtoDVD programot hasznaltam.

Tudnatok segiteni, hogy valahogy sikeruljon az utolsot is atkonvertalni?

Elore is koszonom

 

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Elõször is nézd meg, hogy az utolsó fejezethez milyen kodeket használtak (pl. Gspot). Vagy nem lehet, hogy az 5 epizód ideje hosszabb mint 4 óra? A ConvertXtoDVD-nek van egy jellegzetes vonása: Nem csak a DVD méretét figyeli, de a filmek hosszát is. És lehet, hogy az 5 film "méretileg" simán elférne a DVD-n, de ha 4 órát meghaladja, már nem írja ki.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...