Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SCSI-HDD probléma


bori$

Recommended Posts

bori$

Üdv mindenkinek, mint látom a pcworld fórumjai közt nincs scsival foglalkozó...

Erre az vezetett rá, hogy némi problémám adódott a czuccal.

Az a szisztéma, hogy van egy lsi logic scsi vezérlõm, és mellé 1 compaq 9.1gbs rendszervinyó, és szereztem mellé még 3 winyót. Na ez a 3 vinyó közül 1 se használható(1 db wd 4gb, 2 ugyanolyan seagate 9.1 gb). Ha a scsi vezérlõ biosában turkálva nézegetem a cuccokat akkor minden jó, ha csak úgy elindítanám a gépet, akkor megáll a scsi scan. Nincs id ütközés. Ja és ha a wd winyóval próbálkozok, akkor a második indításkor átugorja azzal, hogy device not avaible. Végigpróbáltam az összes jumperes lehetõséget, de nem használt.

Ha valaki tudna valamit javasolni írja meg.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Próbáltad egyesével berakni a lemezeket?

Link to comment
Share on other sites

bori$

Próbáltam úgy is, nem ment, azután a kártya firmwarejét is frissítettem, de semmi, mérg majd kipróbálom másik kártyával is...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ugya a kártya a szalagkábel és a lemezek is azonos szabványt használnak!

Le van zárva a SCSI kábeled?

Link to comment
Share on other sites

bori$

Igen, van ellenállás a kábel végén, és van rajta, egy 9g-s rendszervinyó, tehát szerintem a kábel, és a kártya elvileg jó, és szerintem azonos szabványt használnak. Próbáltam úgy is, hogy csak egy lemez van a kábelen, de nem mûködik...

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Amikor egy lemez volt fent, akkor az volt a 0-ás eszköz?

Link to comment
Share on other sites

bori$

Igen, miért???

Nem volt id ütközés....

 

Légy szíves normális mondatokat használj! Nagy betûvel kezdj. <PF>

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen BIOS van a kártyán?

Link to comment
Share on other sites

bori$

Valami symbios.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

No, megnéztem a gyártó honlapját. Van nekik Ultra, Ultra2, 160-as és 320-as SCSI kártyájuk is. Mindegyiknek 68 eres vezeték kell, viszont nem biztos, hogy meg tudja hajtani az egyik a másik típusú eszközt. Ezt le kéne ellenõrizni.

Itt az oldal, ahol nézelõdtem: http://www.azzurri.com/store/families.cgi?typeId=2

Link to comment
Share on other sites

bori$

A pontos típusa 53c1010. Nem tudnál Valami magyar oldalt mutatni ezzel kapcsolatban?

Ja és hogy tudnám ellenõrizni?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Az 53c1010 egy Ultra160-as vezérlõ.

Kéne a vinyók pontos típusa is.

Link to comment
Share on other sites

bori$

Van két Seagate 9 gbs st39140w, egy WD enterprise 4.3gbs wde4360 és van ami mûködik (redszer) hp-compaq 9gbs bd00975cc6.

 

Mondom NORMÁLIS mondatok! <PF>

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
geri005

Halihó. Van nekem egy P3-as szerverem, amit még nem használtam, de gondoltam felélesztem. (2*1Ghz intel, 2x512MB SODIMM SD RAM, 4 rack (mindben 16 GB-s SCSI winchester) stb... Na szóval van egy SCSI kártya az alaplapon, ami eleve lekapcsolja õket felpörgetés után - mondván, hogy nem válaszolnak. Kivettem a kártyát, átdugtam a kábeleket az alaplapi vezérlõre, felismerte õket, de nem engedi formázni, írni õket. Bele tettem egy IDE vinyót, rá Windows. Windows alatt írásvédettségre, Partition Magic-el vírusvédelemre hivatkozva nem engedni törölni a particiókat.(A vinyókon nincs jumper a Write prot.-on) Olvasni tudom õket, tartalmát megnyitni stb... az érdekelne, hogy ilyenkor mit lehet tenni :S szkázi eszközzel még sosem volt dolgom.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

BIOS-ban valami kapcsoló rá?

 

Tudod õket RAID-be rendezni?

Link to comment
Share on other sites

geri005

BIOS-ában semmi ilyen kapcsoló nincs, a BIOS sem tudja formázni, sajnos egyesével sem jó, viszont "találtam" a DVD-ROM alatt még egy SCSI wichestert (ugyanaz a 16GB Fujitsu) azzal érdekes módon mûködött, így lehet, hogy tönkrementek.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ugye különbözõ ID-t kaptak a vinyók.

Link to comment
Share on other sites

geri005

Természetesen. De mint mondtam egyenként sem jó.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...