Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MS Word 2003 - Tabulator


csb

Recommended Posts

csb

A Word 2003-ban egérrel szoktam feltenni a tabulátorokat a vonalzóra. Csakhogy az istennek nem lehet pontosan pozícinálni, negyed centinként. Régi, Word 97-tel megírt file-okat nyitok meg és ott ugyanezt eljátszom, akkor ott lehet. Mi az oka és hol lehet ezt beállítani?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Duplakatt a vonalzón és alapérték beállítása?

Link to comment
Share on other sites

Egerb

Formátum -> Tabulátorok...

Link to comment
Share on other sites

Athos

Rakd fel a tabulátort a vonalzóra, ragad meg és vonszolás közben tartsd nyomva az ALT gombot. Ezzel lehet pontosan pozícionálni. De szerintem gyorsabb ha a Formátum -> Tabulátorok alatt felveszed a megfelelõt, ahogy egerb is írta. Egyébként az ALT-os módszer a táblázatok átméretezésénél is használható.

Link to comment
Share on other sites

csb
Rakd fel a tabulátort a vonalzóra, ragad meg és vonszolás közben tartsd nyomva az ALT gombot. Ezzel lehet pontosan pozícionálni. De szerintem gyorsabb ha a Formátum -> Tabulátorok alatt felveszed a megfelelõt, ahogy egerb is írta. Egyébként az ALT-os módszer a táblázatok átméretezésénél is használható.

Köszi a segítséget, bár a menüpontot én is ismertem. De azért az érdekelne, hogy ezen miért változtattak az elõzõ verzió óta, illetve ez hol van letárolva.

A tabulátor alapértéke nem erre vonatkozik, a Beállításokban nem találtam erre vonatkozó beállítási lehetõséget. Hol a szöszben tárolja: Registry, Normal.dot vagy maga a word dokumentum?

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na látod, ez jó kérdés. Én is akárhányszor próbálkoztam, a régi verziók pontosan, mindig /5-el oszthatóra tették a tabulátort, az új verziók meg az istennek sem akarják. A miértre én is kíváncsi lennék. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Mik

Lehet valahogy a billentyűkombinációkon állítani? Office 2003 magyar.

"CTRL a,d,f" és társai, nem úgy működnek ahogy megszoktam. Jelenleg csak az angol kezdőbetűkre reagál (bold, underline, stb)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...