Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Digitalizálás


Tibor5

Recommended Posts

nagyjani

Az ilyen szaggatáshoz a hangkártyának semmi köze, meg mint mondtam a gép teljesítményének sem (azért P2 alatt nem vágnék bele). Kódoltam én 400 MHz-ez géppel is egy napig, de jó lett a dolog.

Szóval csak szoftveres gondok jöhetnek szóba, arrol meg írtunk hogy mik azok.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Van még egy ötletem! Érdekelne a véleményetek. Mielõtt új XP install-ba kezdek megpróbálnám a következõt: Azt tudni kell, hogy a gépemben 2 HDD van. A másodikat adattárolásra használom. Namármost, ha egy másik XP felinstallálok erre a HDD-re minden kodek nélkül, és mellé csak a Nero-t, nyerhetek-e a kodekek ellen? Megoldhatja-e a szaggatást ez?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Persze, és azt csak szerkesztésre használd.

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

CD-re írod ki vagy DVD-re? A kiírt anyag (Cd, DVD) a számítógépen nézve is szaggat? Ha csak a TV-n asztali lejátszóval, akkor ott nem a gépeddel lesz gond! Ilyen problémám nekem is volt, amikor egyszer rendelésre csináltam egy felvételt, kiírtam DVD-re, az én gépemen tökéletesen ment, de a megrendelõnek szaggatott az asztali lejátszóján, pedig többen is kipróbálta...

Link to comment
Share on other sites

bongi

A számítógépen jó a felvétel, csak amikor asztali lejátszón akarom megnézni akkor szaggat. Te hogyan oldottad meg a problémát? Csak azt ne mond, hogy hogy vegyek új lejátszót! Ez év elején vettem. Panasonic dvd-s295.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ez jó! Ha a gépen jó a kész DVD, akkor semmi gond, csak a lejátszód érzékeny egy kicsit. Kell venni egy noname legolcsóbb terméket, az mindent gond nélkül lejátszik minden gyengén írt lemezt.

Egyébként én is kínlódtam a JVC-mel, megfelelõ író lemez párost kellett találnom akkor lett jó. Szóval az író ír valami miatt hibásan (gyengén még márkás lemezre is) és egy két lejátszó ezt nem tolerálja. Próbáld meg frissíteni az író firmware-jét, nekem azóta jó a samsungom, meg hát azt az egyfajta lemezt használom amit kikísérleteztem.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Ez nem jó! Ne akarok másik lejátszót venni! A firmware frissitést még megcsinálom, de aztán már nagyon mérges leszek, ha nem lesz minõség! Egyébként eddig a költségek csökkentése érdekében Verbatim újraírható DVD lemezt használtam, és csak kis méretû felvételekkel próbálkoztam. Megpróbálom még néhány normális minõségû sima DVD-vel is, hátha az a gond.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ha továbbra is marad a probléma, akkor viszont már más topicban kellene folytatni, mert ez már nem a digitalizálás problémája.

Link to comment
Share on other sites

bongi

Látom kezdtek rámunni! Nem is csodálom! Azért köszönöm minden hozzászólónak az eddigieket is! Én is ráhagyom most egy kicsit, mert nem lesz idõm vele foglalkozni.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem nem! csak nehogy OFF legyen a dologból.

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Jaja azaz amit nagyjani mond! Semmi baj a gépeddel! Ez az asztali DVD dolog mindig is kényes ügy volt... Talán ezért is nem kell nekem soha. Vegyél egy Yamada márkájút! Kb. 10000 Ft-ból kijön! Amúgy én sem tudtam megoldani a problémát. Új dvd játékos 8) kell!

Link to comment
Share on other sites

bongi

Neeeeeee! :mérges:

Link to comment
Share on other sites

bongi

Lehet, hogy hülye kérdés, de kell-e a digitalizáláshoz directx (XP alatt)?

Link to comment
Share on other sites

CaptHowdy

Nem hiszem, hogy nem indulnak nélküle a progik.... Szerintem alapvető, hogy meglegyen a 9c!

Link to comment
Share on other sites

bongi

Kösz CaptHowdy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Pimpahobit

Sziasztok!

 

Lenne egy problémám, légyszi segítsetek.

Van egy divx-es avi-m amit Ulead video studioval megszerkesztek, elmentem mint dv avi, és Nero7-el átkonvertálom dvd-re. Ha a gépen lejátszom, semmi gond, ha az asztalin játszom le a dvd-t akkor szaggat, vibrál,nagyon halk a hang. Ha nem divx-es avit hanem kameráról a gépre rögzített avi-t csinálok meg ugyanígy, akkor tökéletes a hang. Az asztali lejátszóm nem divx-es.

 

Hogy lehetne, milyen programmal megoldani ezt a gondot?

 

SEGÍTSETEK!!!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Lehetõleg kerüld a többszörös konvertálást, és lehetõség szerint egy programmal szerkessz és készíts DVD-t. A Vstudio is tud ilyet, nem kell a Nero.

Ha így sem szünne meg a szaggatás, az lehet még írási hiba is.

Link to comment
Share on other sites

Pimpahobit

Köszi!

 

De más filmeknél nem csinálja, és ha ez alá a kép alá berakok egy másik hangot a kép akkor is jó, de akkor a hang is. Annyit vettem észre, hogy a G-spot az audió típusánál azt irja ki , mp3 layer stereo.

Amiknek jó a hangja, ott azt írja ki, mp3 layer joint stereo.

Gold wav-el átkódoltam a hangot, így már erre is a joint-ot irta ki a G-spot, kiírtam, megint ugyanaz a vibrálásos szaggatásos dolog!!!!

 

Kicsit õrjítõ!!!

 

HELP!!! HELP!!! HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Toto1

Üdv mindenkine!

 

Korábban minden gond nélkül tudtam Mini Dv kazettáról hove dvd-t csinálni király minõségben.

 

A gépemet sajna újra kellet telepíten, azóta az alábbi gondom van:

 

A kész dvd lejárszásakor a mozgások elmosódottak.

 

Használta a moviemakert, neró és a pinnacle studio9-et is mindnél ugyanaz a végeredmény.

Korábban is ezeket használtam.

A kamera PanaNVGS21

 

köszi a segíséget elõre is

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...