Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kártyaolvasó-probléma


Bdany

Recommended Posts

Bdany

Helló!

 

Van egy 20 in 1 kártyaolvasóm (semmi márka vagy ilyesmi, annyi van ráírva hogy USB 2.0 Card Reader).

 

Csak néhány kártyát hajlandó beolvasni.

 

Mûködik:16MB MMC,64Mb DV-RS-MMC,256MB XD,512 SD

Nem mûködik:32MB MMC,512MB DV-RS-MMC

 

Ezeket a kártyákat beolvassa, illetve nem olvass be 4 különbözõ gépen, de mindig ugyanazukat tudja és ugyanazokat nem tudja. Gondolom visszaviszem garival (ugyanis pénteken vettem). Elmondtam a problémákat, mire megjegyezték hogy ma már többen hoztak vissza ugyanilyen olvasót ugyanazzal a problémával.

 

Gondolom megúszom, vagy kicserélik, vagy visszakapom a pénzemet, de nem. Bedugják a hozzá adott kábellel, Win XP alapból felismeri, és láss csodát mûködik az 512MB os DV-RS-MMC. Semmi telepítés automata minden. Mondják hogy csináljam meg ugyanezt otthon is.

 

Most újra itt vagyok hogy hiába rakom bele villan egyet a memóriakártyaolvasó hogy látja a memóriakártyát, aztán elalszik újra a lámpa, de Windowsban már üresnek látja az olvasót.

 

Át kell valamit állítanom, amirõl nem szóltak nekem?

 

Volt valakinek már hasonló problémája?

 

Remélem tudtok valami ötletet hogy mihez kezdjek mert amit a szervízben mondtak az nem sokat segített. :dühös::S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A driverét telepítetted? A memóriakártya - amivel próbáltad - biztosan jó? Olvasd el, miket támogat. Mi tartozik abba a 20-féle kártyába? SP2 szervízcsomag telepítve van?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bdany

Drivert mondták, hogy ne tegyem fel. 512MB DV-RS-MMC kártya biztosan jó a telefonomban használom, és ráadásul a szervízben nekik beolvasta ott a szemem elõtt.

 

SP2 van.

 

Driverrel sem mûködik.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az eszközkezelõben egy eszközként jelenik meg az olvasó? Az Intézõben minden támogatott formátumhoz jelen van egy meghajtó?

 

Nem lehetséges az, hogy a gépeden fennt maradt a(z esetleg hibás) driver és mindig azzal szeretné betölteni?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bdany

Igen, megjelenki.

5(!) különbözõ gépben ugyanazt produkálja,náluk meg megy minden és fogalmuk sincs hogy mi baj lehet,ráadásul má már nem is én voltam az elsõ aki az ilyet visszavitte.

 

De éppen az a fura hogy van amit itthon is beolvas,de ott meg mindet.

 

Ezt speciel nem tudja nálam sehogy sajnos.

 

Ami mûködik az egybõl felugrik egy ablakban,de ennél csak átvált a meghajtó színe színesre,úgy mint amikor máskor mûködik a kártya, de most azt mondja hogy nincsen benne semmi.

 

Akkor majd legfeljebb viszek nekik egy laptopot hogy tessék ittvan állítsák be rajta. :) Aztán hátha a többi gépen is ugyanazt megtudom majd itthon egyedül csinálni. :) Remélem sikerül így.

 

Légy szíves ne idézz be elõtted íródott hozzászólást! <Shia-ko>

Továbbá ne írj egymás után több hozzászólást! Használd a szerkeszt gombot! <PF>

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Windows újratelepítés?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bdany

Nem az sem segítene, mert kipróbáltam 2 XP s és 3 2000 es gépen is és ugyanazokat olvassa és azokat nem tudja kezelni.

 

Szóval nem hiszem, hogy egyedi Windows probléma lenne.

 

Remélem megoldódik valahogy.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
zoli19

Sziasztok!

 

Nemrégen vettem egy "20 in 1 Multi-Card Reader - Best connectivity USB2.0" kártyaolvasót.

Nagyon szépen olvassa a XD16Mb (fuji), XD256Mb(olimpus) és SD 1Gb (toshiba) kártyákat.

Viszont nem hajlandó beolvasni a SD 2Gb (Kingston) memóriakártyát. :mérges: A kártya biztos jó, mivel a fényképezõgépem (ebbe vettem eredetileg a kártyát) olvassa és írja, és a fényképezõgéppel a számítógép felõl is olvasható.

A kártyaolvasó látszólag "lefagy", ekkor más (XD) kártyát sem lát a számítógép és a kártyaolvasó lámpái kb. 3-4 másodpercenként felvillanak (a power lámpa is csak felvillan)! :reklamál:

 

Tudtok valami tanácsot adni mi lehet a gond, illetve hogy lehetne megoldani? Lehet firmware frissítést letölteni valahonnan ehez a típushoz U2MCR3-V1 (Chip ALi M5635 A1).

 

 

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Valószínûleg kompatibilitási gondjai vannak azzal a kártyával. Firmware-t nagyon nehéz ezekhez szerezni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

zoli19

Köszönöm a segítséget!

Visszavittem az üzletbe a kártyaolvasót és sikerült egy olyat találni ami olvassa a 2GB-os Kingston kártyát.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zsoleszpapa

Hali !!

 

Minap vettem egy XD256-os memóriakártyát, az a problémám hogy a kártyaolvasóm nem olvassa. Viszont a fényképezõgépben tökéletesen mûködik, és innét ki is kehet olvasni, gondoltam akkor a kártyaolvasóval lehet baj, de ezenkívül van még 2 db XD kártyám, ezeket persze a kártyaolvasó is olvassa. Mi tévõ legyek, mi lehet a baj ? Légyszi segítsetek

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem ismeri a kártyaolvasód ezt a típust. Lehet, hogy más feszültségen üzemel, mint a többi kártya.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Bernadette

Sziasztok!

Van egy 2GB-os Kingston MicroSD kártyám hozzá tartozó adapterrel. Telefonban használom a kártyát, ott nincs vele semmi gond, viszont ha csatlakoztatom a géphez, lefagy a Sajátgép, majd bizonyos idõ után kiírja a gép, hogy helyezzen be lemezt a következõ meghajtóba. :( Nem értem, mi lehet a gond.

Link to comment
Share on other sites

Temporary

Kérj kölcsön egy másik kártyát és próbáld meg azzal is. Adat mentés után próbáld meg újra formázni, és/vagy másik számítógépen, másik kártyaolvasóval, esetleg linux alatt.

A telefon gyári tartozéka ez a Kingston MicroSD?

Én egy Nokia márkájú kártyával jártam így. Végül arra jutottak a szervizesek, a telefonokhoz adott kártyák nem mindegyike használható a Win-el, és vettem egy új MicroSD kártyát.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
tudniakaro

Vettem egy Xpert Tech Xt502-es multi USB kártyaolvasót.

Az a bajom vele, hogy csak 700 Ft volt. Amit korábban kinéztem magamnak az Hama volt és 4 ezer körül.

 

Ez is olvassa a fõbb kártyákat.

 

Mi lehet vele a baj. Nem szoktam ilyet csinálni, de most kíváncsi voltam, mit tudhat ez ennyiért és milyen baj lehet a használata során.

 

Szerintetek?

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Most kipróbáltam: CF kártyát gond nélkül és nagyon gyorsan olvas és ír.

 

Csak annyi van, hogy nem villog a lámpácskája, mint a leírás szerint, amikor ír/olvas, hanem folyamatosan ég.

 

Ha megszakad az olvasás (azaz amikor a rajta lévõ dolgokat másolom a gépre), vagy valamiért ilyenkor hibázik, attól még a kártyán lévõ adatok nem romlanak el, nem? hiszen onnan csak olvasás van, írás nem.

 

Pontosítás: a Power led ég, a többi semmit sem csinál, vagyis ez esetben a CF led.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Olvasáskor elvileg nem sérülhet.

Link to comment
Share on other sites

tudniakaro

Az jó, de mitõl ilyen olcsó. A tusfürdõ, amit ma vettem drágább :-)

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Nincs rajta márkajelzés. :) Valószínûleg kevesebb kártyát támogat, rosszabb minõségû áramkörökbõl épül fel stb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...