Jump to content
GSForum - Segélyvonal

PC-s játékvezérlõk


BáGyu

Recommended Posts

apa

Köszönöm mindenkinek, megoldottuk.Kisebb rendszergazdai tudást igényel... :S

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
vgabesz93

Hello! Uncsitesóm kapott egy új kormányt és nekem adta a régi Genius Speed Wheel Formula kormányát amin ilyen csatlakozó van:IPB kép

 

Ezen pedig ilyen jel van:IPB kép

A képeket a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

 

De a gépemen nem találok ilyen bemenetet. Nincs esetleg valami átalakító amivel usb-s vagy valami más csatlakozót tudnák rárakni? Vagy lehet ilyen portot külön venni vagy csak alaplappal együtt?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Átalakító nincs erre, ehhez mindenképpen Game portra van szükség. Azt pedig egy olcsó hangkátyával tudsz venni. Írok pár példát, amin van game port:

- Anubis Typhoon Acoustic 4

- Guillemot Hercules Gamesurround Muse LT

- Techsolo TC-B16

- Trust 5.1 Surround Soundcard SC-5100

- Trust 511 5.1 Sound Expert Digital Surround SC-5200

- Trust 514DX 5.1 Sound Expert Optical SC-5250

- Ultron Quadro Sound 4

 

Lehetõleg ezek közül válassz, mert a drágább kártyákon már nem mindegyiken van.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

vgabesz93

Köszi a gyors választ és a példákat.

Közben találtam átalakítót/adaptert: USB-Gameport adapter(ezek nem is drágák).

De mivel úgy is alaplapi integrált hangkártyám van inkább veszek egy kártyát. És ezzel két legyet ütök egy csapásra. :taps:8)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
atomeec

Sziasztok. Sajna, ahogyan elnézem, nem túl aktív a topic, de azért kérdezek :) Szóval vettem egy Logitech MOMO kormányt és mivel elõtte ilyenem nem volt, mármint force feedback-es kormányom...mindenáron vibration feedback-est akartak rámsózni (hogy egyesek mennyire értenek hozzá a boltokban.. :hááát: ) Tehát a kérdés(ei)m: Elég érdekes ez a force feedback. Ugye nem kopik benne semmi olyan gyorsan, mert ahogyan én elképzelem, miközben jobbra húzna, de én balra tekerem...hááát, meg hogy másnak milyen tapasztalatai vannak, hogy milyen, mit érdemes vele játszani. Mondjuk az NFSU2-t nem ajánlom, driftelni pokol vele. Viszont a Richard Burns! Billyentyûzettel is mindenidõk kedvenc autós játékom, de most kormánnyal és egy kis gyakorlással, eszméletlen!

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Dnash

Sziasztok! Olvassa valaki ezt a topikot? Van egy kisebb gondom: Saitek P2600 Rumble gamepadom van, de mostanában elkezdett furán viselkedni. Van, hogy játék közben egyszercsak lefagy. Bármit csinálok, nem reagál rá, s ha visszalépek a Windowsba akkor már az sem ismeri fel. Ha újra indítom a rendszert, akkor megint működik. Ez van. Lehet, hogy valami érinkezési gondja van? De akkor miért kell egy restart, hogy megint működjön?

 

Más: Akkor jobb a force-feedbackes kormány, mint a sima?

 

Üdv,

Dnash

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
béna

Sziasztok! Mindenkit üdvözlök, új tag vagyok itt és szeretnék segítséget kérni. Logitekk dzsojszikkel kapcsolatban. Kb 1 éve vettem és eddig hibátlanul mûködött,de az utóbbi idõkben fura dolgokat produkál. Folyamatosan félrehord és hiába próbálom kalibrálni, nem lehet! Össze-vissza ugrál a kurzor és képtelenség középre állítani,pedig a eszköz állapotra azt írja ki, hogy "ez az eszköz megfelelõen mûködik." Hiába frissítek, hiába illesztek...hiába minden... Na most ilyenkor mi van? Ezeket úgy gyártják hogy 1 évig jó és utána kuka?

Légy szíves aki tud megoldást, írja meg. Köszönöm! Üdv.

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Melyik ez a vezérlő? Tipus!

Szerintem valamelyik parancs rossz gombhoz lett rendelve! Én is találkoztam már ezzel a problémával, az előző oldalon írtam is evvel kapcsolatban!

Link to comment
Share on other sites

béna

Nos ez egy Logitekk Eksztrém 3D PRO.

 

[sZERKESZT]

 

Ja igen most olvasom amit korábban írtál.

Igazság szerint amikor bemegyek a játékok menüjébe semmi probléma nincs. Ott nem tapasztalom hogy ugrálna a menüpontok között, csak mikor betölt a játék, úgy félrehord, hogy ellent kell tartani folyamatosan. Kilépek a gémbõl,>játékeszközök>tulajdonságok>kalibrálás>és itt kezdõdik a baj.

Az X tengely/Y tengelynél már összevissza ugrál a kurzor, eccerûen képtelenség középre álítani

>utána csúzka 0-100%-ig ez zsír(de ezt még nem is tudtam használni semmire) és

utána>Z forgás 0-100% ig,(ez a nyugalmi állapotban lévõ X/Y tengelynek egy plusz forgatási lehetõséget ad csuklóból)ennek 50%-on kell lennie,itt csak minimális pontatlanság van (49%-52%-ig). Szerintem egyébként a Z forgás zavar be az X/Y tengey kalibrálásánál, mert ugye anélkül nem nagyon lehet az X/Y tengelyt forgatni hogy a Z tengely ne mozdulna.

Hát ez van. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Scrofa87

Üdvözlet! Kinéztem magamnak a sokat dícsért LOGITECH CHILLSTREAM nevezetû gamepad-ot... Jómunkásember módjára be is néztem a helyi mediamarkt-ba (kissebb betûkkel nem tudom írni :) ) A pofátlan árra már rá se nézve kezembe vettem és kb. fél órát tapiztam ahol értem... Eredmény: Minden nagyon jó, a karok jól elérhetõek, kényelmes fogás minden, DE... 2 dolog aggaszt:

 

1. A sima iránygombok 8 irányúak 4 egyfajta rugós pilléren, azt pedig nagyon lazultnak éreztem, lehet, hogy a lazulás csak a sok hozzám hasonló taperolós emberkék mértéktelen nyüstölésétõl lett ilyen, vagy lehet ez alapból ilyen? (Mellette fekvõ RumblePad II-n pont jó volt a "keménység")

 

2. A hátsó alsó gombok az Xbox controllerhez hasonlóan nyomásérzékenyek, attól félek, hogy mivel FIFA08 számára veszem, nem fogja felismerni azokat a gombokat, vagy tévedek?

 

Hozzáértõk és Chill-tulajok véleményét kérem, és elõre is köszönöm azokat... SNAKE OUT :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
MIIB

Üdv mindenkinek. Kicsit megkésve de azért leirom hogy nekem a LOGITECH CHILLSTREAM nevezetû gamepad tökéletesen üzemel. A hátsó nyomásérzékeny gombok pedig minden játékkal jól mûködtek, igaz néha csak egyszerü gombként funkcionáltak, gondolom játék függõ. Eddig minden játékkal teljesen tökéletesen mûkösött, és mûködik. Ellenben vettem egy Logitech Cordless Rumblepad 2, ami már annyira nem akar jól mûködni. A játékokban felcseréli a gombokat, néha az irányitást is, elõre helyett hátra indul el, a vibráció alig érezhetõen, vagy egyáltalán nem mûködik. Már rengeteg mindent megpróbáltam, frissitettem a drivert a Logitech oldalárol, de a bajok megmaradtak. Esetleg valakinek hasonló tapsztalat eme termékkel kapcsolatban? Netán valami megoldás rá? Elõre is kösz a válaszokat.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Szas

Szeretnék kérni ötleteket, hogy egy analóg gaimpad-hoz milyen PC-és játékokat javasoltok (lehetõleg ne sportos vagy autós játék legyen, mert azokat nem igazán kedvelem :joystick: )?

Idáig nem sok játékhoz tudtam használni úgy, hogy élvezetes is legyen. A gyártó FPS-ekhez javasolja, de szerintem 3D-ben nem tudom olyan sebességgel fordulni, amilyen a helyzet kívánja. Pl.: távcsöves fegyvernél finoman 2-6°-ot, vagy hirtelen 180°-ot akarok fordulni, mielõtt hátba lõnének (lásd vektoriális-mesterséges intelligencia :cumizik: és más gerinctelen játékosok :nemoké: ). Eddig az egyetlen játék, amivel élvezet volt a játék az az Eragon, bár abban is elakadtam. Még kipróbálom a Herry Potter and Order of the Phonix-et. A Star Wars Phantom Menace totál leégés: az alap gombleosztások mind billentyûzeten, mind Gamepad-on kifacsart. Próbáltam beállítani, hogy kézre álljon, de a saját v.8.9.9-es (kb. 45 perc alatt :eszkába: ) leosztásnál is teljesen :alien: a játék kezelése.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Szas

Hát nem igazán látogatott ez a topik.

A Herry Potter and The Order of Phonix-hez jó a gamepad. Továbbá javaslom az Eragonhoz is. Kerestem pár játékot az interneten amikhez használhatónak mondták a gamepadot, de nem nyûgözött le a nem túlságosan hosszú lista.

Egyenlõre a dobozába visszarakom a vezérlõt. Hátha lesz több és fõleg számomra jobb játék.

Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

PS2-es játékokhoz szerintem jó a gamepad. Használd hozzá a PCSX-et! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Get_in_the_Game

Sziasztok. Ma szétszedtem a kormányom hogy kipucoljam meg magát a kormánykereket lemossam stb...

És most látom, hogy belül a motor ha forgatom a kormányt, szikrázik. Ez normális? Gondolom a szénkefe szikrázik benne. Ugye ez nem azt jelenti, hogy hamarosan elkopik?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Gimi1995

Hali mindenkinek!

 

Segítséget szeretnék kérni a hozzáértőktől! Kölcsön kaptam egy Manta Compressor Supreme kormányt ( hy-822 számos), és vistával szeretném használni. Már próbáltam mindenféle drivert telepíteni hozzá és 2-szer sikerült is megcsinálni hogy működjön. Amikor működött kihúztam, mivelhogy úgy is működik, hogy majd másnap normálisan beállítok mindent. Hát nem így történt, 2 napra rá csatlakoztattam az usb-t nagy hevesen és a következő üzenet fogadott: "az usb eszközt nem lehet felismerni" . Mikor meg frissíteném az illesztőprogramot kiírja hogy a windows már telepítette a legjobb illesztőprogramot, közbe pedig egyik illesztőprogram sem volt felrakva :dühös: .

 

Rosszul csinálok valamit vagy rossz drivert használok? Nagyon szépen megköszönném ha valaki mondana valami megoldást, már 2 hete ezzel kinlódok és nagyon fárasztó :( .

Edited by Gimi1995
Link to comment
Share on other sites

mizsi

Ugyanabba az USB foglalatba dugtad vissza?

Link to comment
Share on other sites

Gimi1995

Igen, és utána mind a 4 usb csatlakozóval kipróbáltam.

Csak kíváncsiságból megkérdezem hogy illesztõprogram frissítésének milyen fájlokat kell keresni?

Edited by KGigi
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...