Jump to content
GSForum - Segélyvonal

12V DC-->19V DC vagy 12V DC-->230V AC


Recommended Posts

Posted

Egy ASUS laptopot szeretnék kocsiban is használni, talán lekötné a gyereket egy hosszabb úton, ha játszhatna vagy DVD-t nézhetne. Az eszköznek a következõ paramétereknek kellene megfeleljen:

Output: 19 V DC, 3.42 A, 90W

Input: 100— 240V AC, 50/60Hz universal

Láttam a neten, hogy létezik DC-DC és DC-AC átalakító is, nem tudom, melyiket és milyet kellene választani. Az AC-s eszköznek nyilván meglenne az a tulajdonsága is, hogy pl. akár kisebb tévét is rá lehetne kapcsolni. Viszont nem tudom, nem probléma-e az, ha nem teljesen szinuszos jelet ad ki, csak egy simított négyszögjelet.

Posted

A laptopokhoz általában lehet kapni szivargyújtó csatlakozót. Érdemes lenne érdeklõdni az ASUS-nál.

Posted

Az Asus nem készített. Utánnajártam, csak a PDA-ikhoz vannak ilyenek.

 

Ciao.

Posted

A HP-nek van autós töltõje. kb 30k HUF.

Posted

De más nem jó hozzá. Vannak apróbb eltérések (+- 0,6A!) az áramerõsségnél, ami miatt már nem jó hozzá.

 

Ciao.

Posted

Ha a táp többet tud, az miért lenne baj? Nem tolja bele az áramot a laptopbba, csak ha szükség van rá!

Posted

Azért a laptop nem biztos, hogy megköszönné, ha mondjuk 12V helyett 24-et kapna, de talán az áramerõsségnél nem lenne gond, ha nagyobb, de nem merném kipróbálni.

Posted

A tápok feszültség és nem áram generátorok. Annyi áramot adnak le, amennyit a laptop felvesz. A feszültséggel azonban jó pontosnak lenni.

Posted

Ha így van, akkor nem lehet abból baj, ha többet tud, mint amennyire szükség van, csak a feszültséget kell eltalálni.

Posted

Az meg laptopoknál általában 19,5 V.

Posted
A tápok feszültség és nem áram generátorok. Annyi áramot adnak le, amennyit a laptop felvesz. A feszültséggel azonban jó pontosnak lenni.

Gyerekek! Ha nem vagytok szakemberek, akkor hülyeséget ne írjatok. 20 éve dolgozom a szakmában, de ez nagyon tetszett :!:

Posted

Miért, mi a probléma vele? Legjpbb tudomásom szerint a feszültség generátor ideális esetben mindig ugyanakkora feszültséget ad le, miközben az áramerõssége változhat, tipikus esete a stabilizált tápegység, mint pl a számítógépeké, az áramgenerátor ezt pont fordítva teszi. Igyekszik egy hálózatba mindig ugyanakkaor áramerõsséget bepumpálni, közben természetesen változik a feszültség, tipikus példa a bipoláris tranzisztor, ami ugye nem más, mint egy feszültségvezérelt áramgenerátor.

Ebbõl az következik, hogy a tápegységek, amiket általában a laptophoz használunk, feszültséggenerátorok. Az áramerõsség pedig a felvett teljesítmény függvényében változik.

  • 10 months later...
Posted (edited)

Hali!

 

Hát ha kell, éppen van nálam elfekvőben egy Universális noti autós töltő. A 12V Dc bol (szivargyújtó) a következöket állítja elő:

 

3,5A melett: 15/16/18/19/20/22V

3A 24V melett.

 

6 db csati van hozzá, ami a kovetkezo noti típusokhoz jok:

 

Compaq/Toshiba/Dell

Dell

HP/IBM/Gateway/

Sharp/Dell/

Acer

Toshiba.

 

 

A fórumon nem engedélyezett ez a fajta tevékenység, sajnálom. - Greene

 

De pesten személyes átvétel is megoldhato.

 

 

Ja és tévhidelemek elerülése végett, én is eze használom a notim már régota, és nagyon jól üzemel.

 

Amugy meg hülyeség az h ha nagy az áramerősség, akor tonkrevégja a gépet, mert aki csak egy szakközepet elvégzett, s ott hallot a fizikárol, minde fogyaszto maga veszi fe az áramot. HA tobb áram van mint kellene, akor a feleselg nem foylik át rajta. (mert ha így lenne akkor pl eldurranna az osszes 230V voltos izzo is, mert ugyebár hálozaton lejon akor 22 A is, az izzok meg nem veszenek fel ennyit....:D )

 

Viszont feszultségre figyleni kell, met ha abbo nagy eltéréssel meghaladja azelirtat, az okozhat gondokat. Ha nagyobb a kelleténél, akkor elsosorban röidül a termék életideje, rosszab estebren Valami tonkre megy benne. ha kisseb, akor nagyobb áramrosséget igényelne a fogyaszto, de jelen esetben ezt ugysem kapja meg. Ja és EU-s szabvány szertein már jo ideje midne elektomos terméknek birnia kell a 10% tűrést.

 

Ez azt jelent h az előírt feszültségnél 5%-al kisebb feszültségröl, és 5%-al nagyobb feszültségről, is minde hiba és káros hatás nélkül üzemelnie kell. :D

Edited by Greene
Posted

Ez igaz, a többlet feszültség okozhat gondot. Bár a legtöbb eszközben van egy biztosíték beépítve, ami az ilyen balesetet ha szerencséd vna kivédi, de nem mindig sikerül neki. Elektrotechnika órán pl: régebbi feszültségmérõket mutattak, ahol több skála is volt, és attól függött milyen értéket mér, hogy hova kötötted be a kábelt. És hát ha a méréshatár mondjuk 10V-ig volt beállítva és te ráküldtél százat, akkor ha a biztosíték nem volt elég gyors, akkor olyan erõvel csapta mutatót az ütközõhöz, hogy eltört. Mutattak is nekünk így tönkrement eszközt. Mert ugye hiába magyarázza el a tanár többször is, hogy a legnagyobb értékkel kell kezdeni és úgy menni lefelé, nem fordítva.

Digital Silence
Posted

Ezer bocsánat, de a biztosíték nem feszültség, hanem sokkal inkább áram határolt. Nem azt kérded, hogy hány voltos a "bizti", hanem hány amperos!

Posted

Az lehet, de van túlfesz. védelem is. És ki lehet úgy nyírni valamit, ha több feszültséget adsz, mint amennyi kell neki. pl: ha 230 helyett 380V-ot kap, biztos annyi neki.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...