Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hibás letöltések az nForce4 AMD chip drivereivel


Chabi1

Recommended Posts

Baludada

Abit AN8-V ebben is "bajos" chipset van? Azt tudom, hogy NF4 :) Mert az öcsém elég sokat szokott tölteni vagy torrenten vagy FTP-n keresztül, de ilyen gondunk nincsen. Pedig annak idején feltelepítettem neki a hálózatkezelõ programot is a lapkadriverbõl.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Elméletlieg ennél nincs probléma, mert ez sima nForce4.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Gyakorlatilag sincs :) Nem hiszem el, hogy ilyet megengedhet magának az nVidia. nForce-hoz nincsen ilyen alternativ driver, mint a VGAnál az Omega? Amiben okos emberek kijavították ezt a hibát ;)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem tudok róla.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nyekk

Szisztok! Nos...

Az Asus a8n sli premium topicból gurultam ide ProFiler javaslatára. Az az igazság, hogy már olvastam ezt a topicot, csak nem gondoltam, hogy mire nekem lé lesz egy ilyen rendszerre, nem orvosolják ezt a gondot!

Mindenesetre egy kérdésem lenne! Ez a probléma nektek bármelyik portnál előbukott, vagy csak az nvidia-s nál? Ugyanis én az első perctől a Marvell yukon-féle aljzatra dugtam a routert, de így is kinlódok rendesen!

Pl.: Dc kliens crashed hibaüzi, win-es fájlmegosztás olyan lassú hogy megöregszem mire elérek a gépen egy megosztott mappát, távoli asztal HELYES jelszóval nem enged belépni! stb,stb,stb. Viszont erről a gépről megy minden, tehát elérem a régi gépem megosztott mappáit, elindítom a távoli asztalt.

Gondoljátok ez a gondjaim forrása?

Melyik a legújabb driver ehhez a laphoz? Mert valószínűleg ennek win ujrainstall lesz a megoldása!

Majd elfelejtettem, hogy én pl. ezt a network managert le sem tudtam szedni!

A folyamat végén nem ír semmit, de ha egy új progit telepítek és az menne a net fele, mindig az Asus tűzfal kérdez! Már kivettem az auto indulásból, vagy 35-ször uninstallátam, 158-szor kikapcsoltam, de ez csak nyomul mint az állat! Nektek sem sikerült agyonlőni sehogy sem?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nekem mindegyiken elõfordult.

 

Egyébként az a legfrissebb driver hozzá, amit az nVidia honlapjáról tudsz letölteni.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nyekk

Ujratelepítettem az egész rendszert, és most Mûködik rendesen.A dc egész éjszaka ment kb. 60-70 KB-tal, valószínûleg estére meglesz egy egész dvd iso, majd megnézem , de valószínûleg nem lesz hiba benne!

Azt az un. network managert nem szabad feltenni, mert megkeveri a hálózatkezelést rendesen.

Köszi mindenkinek a segítséget.Most már csak a tv tuner felvétel problemát kellene megoldanom, de az egy másik topic. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagyjani

Megjelent az új driver az nforce4 AMD-hez. Telepítem, de nem tudom kipróbálni, mert elköltöztem, és jelenleg nincs internet otthon. Ha valaki írna a tapasztalatokról, az jó lenne.

Link to comment
Share on other sites

nascar

Magával a driverrel sosem volt gond, csak akkor, ha telepítetted a hálózatkezelõ csomagot, illetve az Nvidia Activ Armor tûzfalát! ;)

Szóval az újjal sem lesz gond, csak nem kell feltelepíteni mindent, az Activ Armor amúgy sem egy nagy szám.

Link to comment
Share on other sites

Baludada

Ez oké, de lehet, hogy ebben az újban orvosolták ezt a problémát! De a kipróbálása elég idõigényes... :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem orvosolták. Még mindig rossz. Bár az a durva, hogy az nForce 5 driverélvel hibátlanul megy minden az nForce 4 chipes rendszeren. 8)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Profiler

 

Tehát az új nForce-5-ös drivere jó pl. az én nForce-4 Ultrámhoz is? Gyorsabb lesz, vagy esetleg stabilabb, vagy ...? :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Csak annyi, hogy megy vele. Semmi sebességet nem mértem, nekem az volt a lényeg, hogy ment a letöltés rendesen.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
nagyjani

Kösz ProFiler! Akkor felrakom az nforce5 drivert. Ha Nálad jó, akkor tudom hogy nyugodtan telepíthetem. Ezek szerint tényleg nem hardveres problémáról van szó, csak azt nem értem ezt miért nem javítják. Elsejétõl lesz netem, szeretném ha arra jó lenne a dolog, nem mintha ez nélkül nem lehetne használni a gépet, csak engem idegesít ha valaminek mûködnie kellene és nem jó.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azt mégegyszer leszögezném (bár lehet, hogy lényegtelen), hogy én fordítva csináltam: nem az nForce4-es alaplappal szerelt gépre telepítettem az nForce5-ös drivert, hanem az nForce5-ösre, majd kicseréltem az alaplapot, de nem telepítettem újra a Windowst és az nForce5 drivereit hagytam meg. Sokkal jobban mûködik így nekem és megy is minden, mint anno az nForce4-es driverekkel.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Ok. Kösz. Megpróbálom, talán nem kiabál, hogy nem megfelelõ a hardver.

Viszont nem találok az Nvidia-nál nforce5 drivert. Segíthetnél, hogy melyikre gondolsz! Elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az alaplaphoz mellékeltet tettem fel, de megnézem, biztos fennt van a neten is. Esetleg az ASUS-nál az M2N32-SLI Deluxe-nál.

 

Tessék!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
nagyjani

Megpróbáltam telepíteni a Network szoftvert az 5-ös csomagból, de nem engedi sajnos, úgyhogy egyenlöre marad minden a régi. Azt nem értem, miért nem tudják ezt az újabb verziót berakni az Nforce4-csomagba is. Na mindegy, ez van egyenlõre.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
nagyjani

Úgynéz ki a dolog, hogy minden OK. A 6.86-os driverben (2006 juliusi, a legújabb), már ugyan azok a file-k alkotják a network acces manager-t, mint az nforce 5-ben. Az a lényeg hogy frissítésnél mégsem kerülfel jól a szoftver. Viszont minden nvidia drivert uninstalláltam, telepítéskor pedig nem kértem a hálózatkezelést. Aztán mikor minden mûködik a mappából kitallózva utólag telepítettem. Egy hete használom a tûzfalat, meg mindent és most merem kijelenteni, hogy minden nagyon jó, semmi gond a ZIP file-kal. Ez a hardveres Active Armor pedig nagyon jól konfigurálható és a win. is felismeri.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Azért még nem ugrok bele a mélyvízbe (magyarul: inkább hagyom a jelenlegit, így legalább megy), de ez már haladás!

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tomatos

Hay!

 

Kérdésem: sajnos nekem reklamál a tûzfal a uTorrent használata során, rokonnal szüksége van erre a programra is. Milyen megoldás lehetséges. Nforce 4 utolsó drivercsomagot szedtem le neki és telepítettem fel.

 

köszi

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

A uTorrent nekem is reklamál, mert olyan portokat akar használni, amit a hardver nem engedélyez még kikapcsolt tüzfalnál sem. Le kell OK-zni és minden megy szépen tovább, csak legfeljebb néhány szálon nem fog kapcsolatot találni. Nekem eddig még minden lejött rendesen amit akartam.

Egyébként mint minden tûzfal használatakor, ennél is minden egyéb tûzfalprogramot ki KELL kapcsolni. Még a windowsét is!!! Nem fog reklamálni, felismeri a biztonsági központ.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...