Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Szerkesztés VirtualDubbal


sandorlev

Recommended Posts

sandorlev

:Sír: Segítsetek!

 

AVI filmhez szövegfájlban lévõ (str) feliratot fûztem Virtual Dubbal DVD-re íráshoz. A konvertálás, összefûzés sikerült, azonban a már felirattal õsszefûzött AVI videoban zavaróan elcsúszott a kép és hang a felirattal.

 

A hibát hogyan kerülhetném el, vagy hogyan, milyen programmal javíthatom ki utólag!

 

Köszi!

:hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
KOMPI

Szerintem ne kínlódj a virtual dubbal próbáld meg az AVI2DVD programot megcsinálja aviból a DVD-t és hozzáfûzi a feliratot is.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Mik

Hogyan kell a VD-vel feldarabolt fájlokat elmenteni? Nekem csak AVI-t ajánl fel, de az alapanyagok MPEG-2 -esek voltak. Ebben is szeretném viszontlátni az eredményt újrakódolás nélkül. Tudna valaki segíteni?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A VD-csak .avi-ban ment.

Link to comment
Share on other sites

Mik

Ez biztos? Fájl megnyitáskor millio típust felajánl, és az mpeg-2 -t meg is nyitotta.

 

Na mindegy, akkor olyan progit keresnék, amivel újrakódolás nélkül csak a vágás-összeillesztés mûködik, MPEG-2 alapanyagon.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

A virtualdub tényleg sok formátumot tud megnyitni, de menteni tényleg csak avi-ba tud.

 

De a Tsunami mpeg Encoder-rel töbre mész ha Mpeg2 végeredményt szeretnél. Vagy nézz körül itt a PCW-n a letöltéseknél: >> Cuttermaran 1.63 <<

 

>> MPEG2 Schnitt 0.6k <<

 

;)

Link to comment
Share on other sites

Mik

Próbálom az ajánlott progikat, de ezekkel még csak megnyitni sem tudom az mpg-ket.

 

Mpeg2Schnitt üzenete: fájlnév not supported

 

Cuttermaran megnyitásában pedig csak ezek a kiterjesztések vannak: *.mpv; *.m1v; *.m2v

Link to comment
Share on other sites

prudy

Hello mindenkinek

 

Uj versenyző vagyok a témába de azt hiszem megtaláltam a megoldást a fent nevezett jelenségre. Én is így jártam, mint az első kérdező, nézhetelen volt az eredmény. A megoldás, ami nálam működik és ha én megcsináltam, másnak is sikerülni fog.

 

A már a filmre égetett felirathoz újra rá kell tenni az eredeti hangot természetesen Virtualdubbal. Jó ez a progi, én az 1.6.14-et használom, de nekem nem magyarított vagy csak nem találom a nyelvet. Nos tehát az eredeti avi kópiárol, amin még nincs felirat égetve, le kell szedni a hangot wav-ba. Újranyitni a Virtualdabot, de mostmár a feliratosat és hozzá kell illeszteni, betallózni az előbb elmentett wavot és kimenteni AVI -ba, mindenféle videováltoztatás nélkül. Ez kb. egyszer 3 perc és a rá keverés a második 3 perc ugye nem sok.

 

Ezután én a kész feliratos új hanggal kevert AVI-t a DivXtoDVD Converter 0.5.2.99 free progival konvertálom DVD formátumra és végül a Nero égeti a kész DVD lemezt. Kb. 50-60 perc egy P4 2.66 Celeron konfigurácioval. Ja, a lementett wav file jó nagy lesz, 1200 mb egy 700 mb avi-hoz képest, de a kész dvd 2.2-2.4GB lesz. Remélem érthető volt, próbáljátok ki, tényleg működik.

Örülök ha segíthettem!

 

Üdv Rudy.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Én ilyen messzire nem jutottam. Pusztán betöltöttem egy tévékártyával készült avi-t, levágtam az elejét, levágtam a végét, és direct stream copy-val visszamentettem avi-ba. Már azt sem értettem, ez miért 6 perc, ha egyszer semmit nem kell sem a képpel, sem a hanggal tenni, és ha a 13 gigás forrás avi betöltése 20-25 másodperc, akkor a mentés miért 6 perc? De ez még csak hagyján. A kimentett avi-t a GSpot leköpi, mondván illegális fejléce van, nem tudja megmondani róla az fps és ráta infókat. Egy pöttyet csalódott vagyok. :(

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

@prudy

Ha DVD-t csinálok, akkor felirat nélküli .avi bele the Filmmachine-ba, hozzácsap felirat, majd tömörít. A végeredmény egy ugyanúgy ki-be kapcsolható feliratos film, mint a gyári. ;)

Link to comment
Share on other sites

prudy

Köszönöm Gabinak az ötletet kiprobálom hátha egyszerübb és jobb a Filmasinnal

a felirat hozzáadása

Egy kérdésem is lenne mov kiterjesztésü ( Quicktimeval lejátszhato) fényképezögéppel rögzitett apro videokbol szeretnék

kivágni összeilleszteni részeket a virtuáldub nem nyitja meg valamilyen más progival átkéne alakitani

aviba de mivel lehetne ezt megtennem, vagy mivel lehetne szerkeszteni a fenti kiterjesztésü filéket

ha lehet olyat irjatok ami elérhetö free és talán tud a mi szép nyelvünkön angolbol sosem voltam ötös.

Üdv Rudy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
azaki1528464469

Keresés: Mov to AVI, majd enter.

Link to comment
Share on other sites

szaborosi

VirtulDubMod prgrammal szeretnék tv műsort fevenni, de a program képernyője kisebb, mint a sugárzott kép mérete. Hol lehet ezt alapméretre állitani? Köszi.

Link to comment
Share on other sites

azaki1528464469

és ha a 13 gigás forrás avi betöltése 20-25 másodperc, akkor a mentés miért 6 perc?

Egy 10+ gigás fájt mennyi idõ átmásolni egyik helyrõl a másikra?

 

Én szinte mindent ezzel a progival csinálok (tv felvételtõl a dvd tömörítés dia show) nagyon jó progi. A legtöbb hiba talán abból adódik hogy vágás elõtt egy picit bele kell nézni a fimbe mert a hang elcsúszhat, amúgy tuti program. Nagyon sajnálom hogy Linuxon nem tudom futtatni.

 

UI:A diashow úgy értve, hogy a mentés avi és a képek közti idõ van meghatárova.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Egy 10+ gigás fájt mennyi idõ átmásolni egyik helyrõl a másikra?

Jól van, ott a pont! ;)

Link to comment
Share on other sites

eljenajudo

Próbálom az ajánlott progikat, de ezekkel még csak megnyitni sem tudom az mpg-ket.

Mpeg2Schnitt üzenete: fájlnév not supported

Cuttermaran megnyitásában pedig csak ezek a kiterjesztések vannak: *.mpv; *.m1v; *.m2v

Át lehet nevezni az mpeget nem :?::?:

Én még az mpeg2cut nevű programot ajánlom

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...