Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Mire jó egy scanner?


Árpy

Recommended Posts

Árpy

Minek scanner a mai világban?

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@Árpy

Ezt ugye Te sem gondoltad komolyan? ;)

Link to comment
Share on other sites

Adani

Néha azért nem árt, ha van. Nekem volt anno, de összetört egy nagytakarítás során.

Link to comment
Share on other sites

Árpy

Komolyan...minek?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

:hááát: Analóg képeket digitalizálni. Rengeteg funkciója van még ma is. Diák, negatívok digitalizálása, szövegfelismerés, stb.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Nekem például tele van a tököm azzal a sok feladatlappal/dolgozattal meg mindenféle baromsággal amit a suliban kapok. Soha nem tudom, hogy mi hol van, mindig elveszik valami. De most bescannelem, és csinálok neki egy pár gyönyörû mappát, és dobhatom ki az összes hülyeséget a kukában. Ha valami kell, akkor csak kinyomtatom, és kész. Nekem ez simán megér 20e Ft-ot. Vagyis 10e-t. ;)

Link to comment
Share on other sites

huang-ho

Sanzi: :)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

@huang-ho

Ezzel mit akartál mondani, mert nem értem... :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Árpy

Rengeteg idõ és sok-sok mega. Megéri???

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Természetesen. Nekem legalábbis...

Így mindig tele vagyok ilyen-olyan papírokkal, így meg csak benyomom gépbe, és minden megvan.

(Már meg is jött. :D )

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Árpy:

Egyátalán nem "sok mega" és nem is tart sokáig. Vannak ám jó scannerek is! :ötlet:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

JPEG-ben egy bescannelt kép olyan 300-400 dpi-vel 4 MB. Arra tökéletesen megfelel, hogy a jegyzeteimet el tudjam olvsami. Ha meg akarom, akkor feljebb veszem a dpi-t, ha képet akarok scannelni. Tehát a mai világban, ahol minimum majdnem a 120 GB-os winyó, ott ez nem számít soknak. (Legalábbis szerintem)

Az, meg hogy sok idõ. Háát, nézõpont kérdése. Ezzel a belépõszintû scannerrel is pillanatok alatt megvagyok. Akinek már ennyi ideje sincs, az nagyon siethet...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Bár már itt nagyon off, de leírom. Én úgy szoktam, hogy magas felbontásban bescannelem, majd szoftveresen átméretezem és optimalizálom. Így akár egy 2400 dpi-s képbõl csinálok egy - szinte ugyanolyan jó minõségû - 1-2 MB-os képet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Mivel még nincs egy napja, hogy van scannerem, így ilyen módszereket nem tudok. :D

Link to comment
Share on other sites

Árpy

A lapok cserélgetése a sok idõ.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Igen? És ha megkérdezhetem, akkor mit csinálsz vele? Tudsz gyorsabbat?

 

Külön topikot nyitottam a témának, mert nagyon OFF volt a Sulinetben.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Minek szkenner? Például papíron, negatívon vagy dián meglévõ fotók digitalizálására, dokumentumok (l. Sanzi anyagai) digitalizálására - és így egybõl színes fénymásolására. Ne felejtsd el, hogy sok régi és mai kép és dokumentum még mindig papír vagy film alapú, amit ha számítógépen akarsz tárolni, akkor valahogy digitálissá kell alakítanod.

Ne felejts el azt sem, hogy a fotózást sokan nem amatõr szinten ûzik, és sokszor elõfordul, hogy olyan minõségû képre van szükség, amit a mai digitális fényképezõgépek még nem tudnak. Ilyenkor még mindig az a megoldás, hogy nagyformátumú filmre lefotózzák, majd egy jó (és ez nem csak a felbontáson múlik) szkenneren beolvassák. Így kiváló minõségû 80-100 megapixeles vagy még nagyobb képekhez lehet jutni.

 

@Sanzi:

A fekete-fehér anyagokat érdemes eleve szürkeárnyalatosként beolvasni és tárolni. Már csak azért is, mert így még tömörített TIFF-ként sem foglal túl sok helyet, és nem kell JPEG-et használni (amit eleve érdemes elkerülni, ha csak lehet, fõleg kontasztos, szöveges lapok esetében).

Link to comment
Share on other sites

google

Én pl. a régi fotóimból máshogy nem tudnék diavetítést készíteni. :P

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Szükség esetén hivatalos papírról is tudok fénymásolatot készíteni, ha kinyomtatom a nyomtatón, ez pluszban jön a fentiekhez. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Bizony :)

 

Így olcsóbb mint egy fénymsolót vásárolni erre a célra.

 

Bár az én LG szkennerem márt tavasz óta kölcsönben van egy haveromnál, mostanában nem volt szükségem rá, de a havernak igen.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Nagyanyáink régi fotói pótolhatatlanok, és csak beszkennelve tudjuk õket digitalizálni.

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

ÁÁÁ, meglepõdtem amikor itt láttam ezt a topikot. (Tényleg nem a Sulinet témába tartozott. ;) )

Amit a példákon látszik jó egy scanner. Tehát nem csak én vagyok ezen a véleményen. :D

Még lenne egykérdésem, amit talám új topikba kellene. Van valami írásfelismerõ progi? Mármint nyomtatott betûkre... Mert néha jóljönne.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Én ezt használom:

Abbyy ScanToOffice

 

Nagyon jó program - eddig egyik sem mûködött ennyire alacsony hibaszámmal és szinte tökéletes másolással.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Ha van Office XP a gépeden, akkor van Office Document Scanning progid is. Erre való.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1
Van valami írásfelismerõ progi? Mármint nyomtatott betûkre...

Alapból van a szkennerhez adott cd-n ilyen ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...