Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Videofilmek digitalizálása - Kazettáról PC-re


fapapi

Recommended Posts

Halasi Miklós

Mpeg2Schnitt és Cuttermaran-nal próbálkoztam, de nem tudok egyikkel sem mpg-t megnyitni.

 

A Cuttermarannal tudsz, de elõtte szét kell szedned TMPGEnc-el a hangot és a képet. És ezután már tudsz vágni gond nélkül. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mik

kösz! Egyszerûbb megoldásra gondoltam. Ennyi programot használni egyszerû vágáshoz :( , nagyon macerás. Sajnos csak mpg2-ben megy a beszedés.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Hát a tuti eredményhez célorientáltnak kell lenned. ;) MPEG vágáshoz a Cuttermaran kitûnõ, videoszerkesztéshez is más programot használok, mindenhez, ami a legjobban kell. Persze vannak, akik csavarhúzóval verik be a szöget, de azért jobb, ha kéznél van egy kalapács is... ;) Ergo: a megfelelõ cél eléréséhez használj célszerszámot: gyorsabb, kényelmesebb, tisztább érzés. ;)

 

A DVD-VHS kombi mennyire alkalmas a minõségi VHS digitalizálására? Pl. a panasonicnak: link.

Sajnos az asztaliakat nem ismerem. Amit olvastam, hogy a Pioneernek létezett olyan felvevõje majd egy éve, ami DV in/out-ot is tartalmazott! Na az már jó konvertálásra. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
eljenajudo

Hali Urak! Mpeg2-t mivel lehet vágni? Újratömörítés nélkül. "Ulead VS 7SE" van a gépemhez, ezzel lehet? Beszedést, szerkesztést tudok vele, de egy újravágásnál újrakódol? Ezt nem tudtam megállapítani. Hi8-ról jön az anyag ezért lényeges lenne, hogy ne gyengítsem újra és újra, egy-egy esetleges belepiszkálással a minõséget. Más progi is jó lenne.

 

Mpeg2Schnitt és Cuttermaran-nal próbálkoztam, de nem tudok egyikkel sem mpg-t megnyitni.

 

Az mpeg2cut nevû kis program tökéletesen teszi a dolgát :D

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Asztali DVD-felvevõk egyáltalán nem alkalmasak minõségi digitalizálásra. Majd figyeljétek meg ha jön a HD-DVD vagy Blu-ray felvevõ a gyártók is el fogják ismerni hogy túlságosan tömbösödött a kép a DVD esetében :)

Sokszor említettem már hogy a VHS>miniDV a nyerõ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Frankyboy

Sziasztok!

Én is videokazettáról szeretném az anyagot a gépbe juttatni, de bármilyen csatlakozóval, bármilyen bemeneten próbálkozom, a bejövő jel fekete-fehér.

Amiről jön, egy Panasonic NV-HD650 (kb. 8-10 éves gép, 6fejes HI-FI sztereó), amibe menne: Asus A8N-E, Athlon64 3200+ Venice, 2x512 Geil ram, 200Gb Samsung SATAII, + 2x80Gb Maxtor RAID-ben,Terratec Cynergy 600 Tv-tuner S-Video bemenetén, vagy a videokártya (Asus EAX800GTO VIVO) szintén S-Video bemenetén. Kicseréltem az összes kábelt és csatlakozót, de annyit ért, mint halottnak a csók, beöntéssel kombinálva :S

Van valakinek ötlete, azon kívül, hogy cseréljem ki a videót? :) Mert igaz ugyan, hogy tervezem egy merevlemezes asztali felvevő vásárlását, de ettől még az kb. 50-60 kazetta a fiókban porosodik tovább... :-(

Üdv,

Frankyboy

Link to comment
Share on other sites

KeLa
Használd a kompozit ki/be meneteket ha van! S-videonál nem kapsz szines jelet.
Link to comment
Share on other sites

Frankyboy
:) Van, működik, köszönöm! :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Racsi1

Sziasztok!

 

Régi családi videofelvételeimet szeretném digitalizálni. Vásároltam egy Pinnacle Dazzle Videocollector kártyát, még decemberben. Akkor kiderült, hogy a gépemben nem mûködik. Most tavasszal fejlesztettem a gépem és ebben már mûködne. Viszont a jelenlegi videokártyám egy VIVO-s MSI Geforce 6600-as. Ezzel már digitalizáltam, de a minõségtõl nem vagyok elájulva.

Kérdéseim: ha berakom a Pinnacle kártyát az jobb minõségben fog digitalizálni, vagy ez még az a kategoria, mint ami videokártyán van? Esetleg lehet, hogy valami állítgatással javítani tudom a minõséget?

Segítségeteket elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Pontosan melyik Pinnacle-re gondolsz? Csak mert van 20ezerért és van 200ezerért. Ha az utóbbira gondolsz akkor valószínűleg jobb minőségben fog digitalizálni ;)

 

Egyébként ha a régi családi felvételeid 8MM vagy Hi8 formátumúak akkor azt ajánlom próbáld ki egy Digital8 kamerával. Az ugye lejátsza, és ki tudod vezetni FireWire-ön.

Link to comment
Share on other sites

Racsi1

Hali!

 

A Pinnacle kártya a 10000 Ft-os kategoriából van. A kazettáim 8mm-esek, viszont nincs digi8-as kamerám. A felvételek egyrészét már átmásoltam VHS kazettákra, így marad a kártyán keresztüli digitalizálás. A kérdést különben azért tettem fel, mert az alaplapon nagyon szûkös a hely, az egyetlen szabad slot helyén egy ventillátor pöffeszkedik. Így ha nem várhatopk jobb eredményt a Pinnacle kártyától, nem erölködnék a gép belsejének átpakolásával.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Visor

Hi!

Szeretnék bedigitalizálni 1-2 VHS-t, de nem tudom, mert a Windows Movie Makernél villog a kép, és ha megnézem amit "felvett", akkor csak ZÖLD KÉPET látok. A Pinnacle Studio 10-nél és a Cyberlink Power Directior Pro-nál, meg be se jön a kép! :(

Segítseteeeek!

Tele vagyok kodekekkel! Fent van legújabb nVidia frissítés, meg a legújabb WDM Driver is...

KB. 1 hete volt FORMAT:C, és azóta nem tudok semmit átvenni... (előtte minden kiály volt, és simán ment a dolog)

Üdv: V!$OR

Link to comment
Share on other sites

nagyjani
Tele vagyok kodekekkel!

Hát ez a Te legnagyobb gondod! Erről már többször volt szó.

Link to comment
Share on other sites

Visor
Hát ez a Te legnagyobb gondod! Erről már többször volt szó.

Ezt pontosan hogy érted?? Csak olyan kodekek vannak fent, amiket ismerek, és/vagy ajánlottak!!

Üdv: V!$OR

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Úgy értem, hogy ha eddig minden jó volt, akkor valószínűhogy olyan kodekpakk vagy kodek van a gépen ami bekavar rendesen. Videózni legjobb egy teljesen tiszta rendszer egy dvd lejátszó szoftverrel a plusz mpg2 kodek miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...