Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Általános kérdések a notebookokról, netbookokról


lacika2

Recommended Posts

Shia-ko

Biztos, hogy túlmelegszik. Ennek egyik oka a rossz tervezés, a másik, hoyg azt a kevés hûtést is elölöd az ágyon. :)

A rövid aksiidõ a proci típusának és az óriási kijelzõnek köszönhetõ, a döcögõs sebesség pedig a Sis chipset-nek.

Egy PCMCI Wifi 5ezer körül már kapható.

Link to comment
Share on other sites

ba32107

Kösz a választ. Egyébként ha pl. reggel (tehát hidegen) bekapcsolom az asztalon, normális szellõzéssel, és egybõl lefordítok pascalban egy programot, újraindul. Mondjuk ez a pascal hibája is, hiszen 100%-on használja a procit, ezt az infotanárom is mondta. Igazából nem is ez a baj, hanem az a fránya akksi...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A procikat úgy gyártják, hogy 100%-on is gyönyörûen mûködjenek hosszú ideig. a falnak is mennék, ha teljes procikihasználtság mellett meghalna a noteszem, mert elég gyakran megy annyin. ;)

Az aksival nem tudsz mit csinálni, mert szegényt megöli a gép, esetleg keress hozzá nagyobbat, de akkor még nagyobb és nehezebb lesz, az amúgy is méretes gép. :S

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
a falnak is mennék, ha teljes procikihasználtság mellett meghalna a noteszem, mert elég gyakran megy annyin. ;)

:pislog: Én meg ennél mennék a falnak, ha a gépem mindig 100%-osan le lenne terhelve. Nem méretezted véletlenül alul ezt a noteszt?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Nem. Van pár progim, ami annyira terheli procit, amennyi lehetõséget kap, magyarán mindent kisajtol belõle. :)

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ha mindezt gyorsan is teszi, akko már oké. :)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Eveb20

sziasztok

 

a téma lényege egy dell latitude Cdi notebook, 300Mhz, 6 GB, 128MB mem, cd-rom (ami nem akar menni).

Ez lenne a problémám is hogy nem tudok rá semmilyen op rendszert rakni, mert a cd-romról nem akar bootolni. Teljesen jó lenne, ha sikerülne egy 98'-at rátelepíteni, de észre sem veszi az eredeti boot-telepítõ cd-t sem. Tudnátok valami tanácsot adni, hogy mit csináljak vele, hogyan vehetném rá, hogy cd-rõl bootoljon?

Csak a szerelõ marad? És a cd-rom csere segítene csak rajta, vagy lehetne valahogy segíteni rajta?

Sûrgõs lenne a probléma megoldása!

Köszi köszi köszi

 

Sziasztok

Eveb20

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A BIOS-ban meg kell néznia boot sorrendet, és beállítani, hogy a CD-rõl induljon. Ha ez be van, és nem megy, akkor vagy a CD rossz, vagy a meghajtó.

Link to comment
Share on other sites

sorquas

Hy azért kerestem fel ezt a nagy közösséget mivel elgéggé járatos emberek járnak errefele!

Az lenne a problémám az Acer Aspire 3003 wlmi nootbookom 1.5 éves és aksit szeretnék vemmi hozzá de csak olyat találtam 12 óra keresés után amerre néztem mint ami alapból benne van ez pedig egy 4 cellás 2000mAh -s aksi! Az a probléma hogy ma már csak 35 percet bir régen is csak 50-55 percet birt ki munka közbe .

És nem tudom milyen aksi van hozzá ami nagyobb és jó bele . Elöre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

sorquas

Köszi! Nekem furcsamód nem hozta be, dehát ez van! Köszi azért!

Link to comment
Share on other sites

somorjai

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van-e különbség a notebookokra való xp, és egy asztalira való között (lehet hülyeséget kérdek), de most vettem egy ibm t21-es gépet xpvel, nagyon prímán ment minden, amíg fel nem tettem a ZA Internet Suite-ot (még azzal is ment, meg frissített), ráfrissített magára az xp is automatán, de ez után a két esemény után lefagyott, majd indulni sem akart, csak csökkentett üzemmódban. Miután leszedtem mindent róla, leformáztam a vinyót, és raktam fel az én asztalimon kiválóan futó xp-met, fogta magát, és mindig ugyanannál a résznél lefagy, akkor, amikor eszközöket telepít, és 34 perc lenne a telepítés befejezéséig....

A szervízben azt mondták, hogy majd õk tesznek rá xp-t, mert az enyém nem jó, mert asztalira való...

Ha van ilyen, hol tudok én utána olvasni ennek?

 

Nagyon köszönöm válaszotokat, ötleteiteket!

Üdv:

Karola

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Az elõtelepített verziók annyiban speciálisak, hogy tartalmazzák az eszközillesztõket. Abban az esetben lehet probléma a telepített verzióban, ha olyan illasztõprogramra lenne szükség, ami létfontosságú a telepítés szempontjából, és nem tartalmazza a normál windows. Szerintem egyszerûbb a recovery partícióról újratelepíteni a rendszert.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft
Van nálam egy HP Compaq nx6110 laptop. Szeretném felkonfigurálni az internetre Bluetooth-on keresztül. Beépített a BT, viszont csak akkor tudok konfigurálni, ha bekapcsolom a Wlan-t. Az a kérdésem, hogy lehet-e függetleníteni, tehát ne kelljen bekapcsolnom a Wlan-t, ha használni szeretném a BT-t, vagy ez a kettõ csak együtt mûködik? :?: Fontos lenne ezt tudnom, ha van valakinek tapasztalata ez ügyben, nagyon megköszönném!

Elég régi a dolog, ezért az egészet idézem. A HP szoftverek között megtalálod a Wireless Assistant nevû egyedet is. Ha telepítve van, akkor egy kis antenna is csücsül az órád mellett. Erre jobb egér, és már kapcsolhatod is ki be a wireless cuccokat.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Hali!

 

Az, hogy egy laptop memóriája 2 Gb-ig bõvíthetõ, azt felfogom. Ez van a rendszermemóriához írva: kettõ darab soDimm modullal legfeljebb 2 gbig bõvíthetõ. Mi az a soDIMM modul, mennyibe kerül? És hogyan kell beletenni? A BIOS hogyan jön be, mert ha bekapcsolom hiába nyomkodom a del-t, nem jön be.

Van egy pc kártya foglalata, ami egydarab 2-es típusú pc kárya fogadására alkalmas. Ez mire való? Milyen pc kártya? Nem értem :)

 

Kérlek válaszoljatok! Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

A sodimm a notebookba való, kisméretû memória. Minden géphez van szereld magad útmutató, ami az otthon cserélhetõ alkaltrészek cseréjéhez van, ott meg lehet találni. Ára a típustól is függ, 15-20 között biztos kapni. A BIOS különbözõ módon bejöhet, a leírás ezt is tartalmazza. Próbáld esetleg az F1, F10 stb. gombokat.

Az pci, hanem PCMCI kártya. Kívülrõl digható rá a gépre, és millió féle eszköz csatlakoztatható így.

Link to comment
Share on other sites

ateens

A leírás PC kártyának írja. Mire is való pl? :)

Egyébként köszi a gyors reagálást :)

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

Pl: wireless kártya, TV Tuner, USB bõvítõ, stb...

Link to comment
Share on other sites

ateens

Értem! Köszi szépen! Esetleg a laptop vásárlás topicban hozzá tudnál szólni a témámhoz? Köszi mégegyszer, szép estét!

Link to comment
Share on other sites

somorjai

Haliho Mindenkinek! A kérdésem a következõ lenne: egy 750 MHz-es IBM t21-es, 10 gigás, 256 mb ramos géphez , melyen xp fut milyen ingyenes tûzfal lenne az ideális? Pl. a Zone Alarmot ( a simát) gond nélkül tudom használni (lehet, hogy buta kérdés... elnézést érte).

Üdv:

Karola

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko
A leírás PC kártyának írja. Mire is való pl? :)

Egyébként köszi a gyors reagálást :)

Akkor miniPCI. Ugyanarra való, mint a PCMCI, csak nem lehet mûködés közben cserélni, és ugyanúgy fixen kell belerani a gépbe, mint asztali esetén. Ugyanolyan dolgokat találsz köztük.

 

@somorjai

Igazából egy szempontot érdemes figyelembe venni, hogy minél erõforrásigénytelenebb legyen. Én egy Kerio vagy Agnitum tûzfalat ajánlanék, mert régebben eléggé ette a gépet a ZA ezekhez képest, de lehet, hogy azóta változott a helyzet.

 

Link to comment
Share on other sites

ateens

A notebookba a plusz memórát hogyan lehet belevarázsolni? Szét kell hozzá szedni?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Valamennyire igen. Általában csak egy takarófedelet kell lecsavarozni, de a normális bolt ezt ingyen megteszi neked.

Link to comment
Share on other sites

ateens

Értem! Köszi szépen! Még egy utolsó kérdés: Az intel celeron M 410 1,46 GHz DDRII es memóriát használó, L2: 1 mb processzor egy laptop esetében gyengének számít e?

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Mihez képest? A mobil celeron teljesítménye nem sokban marad el a mobil p4-étõl, viszont nincs benne speedstep, ami sokkal fontosabb.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...