Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Zenébõl szöveg!


Ruzsa Dániel

Recommended Posts

Ruzsa Dániel

Olyan kérédsem lenne, hogy nem tud valaki olyan progit amivel a zenékbõl ki lehet szedni a szöveget, vagyis pontosabban olyat, amivel le lehet szedni a zenét és csak a szöveg maradjon? Lehet, kicsit bonyolultan foglamaztam, ezért elnézést. Tehát mondjuk van egy mp3-am, abban van egy szöveg (mondujk egy nõ énekel), na, nekem erre a nõi hangra lenne szükségem az alatta levõ zene nélkül!

 

Hogy tudom ezt megtenni?! :?:

Edited by Spányik Balázs
Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A legegyszerûbben úgy, hogy elkéred a mesterszalagot a stúdióból.

 

Egyébként csak kétes eredményt lehet elérni mindenféle sáváteresztõ szûrõk segítségével.

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Nem vagyok Groovehouse-os hogy elkérjem a szalagot..szal valami más ötlet kéne :D

Link to comment
Share on other sites

Blueeight

Hello!

 

Én dolgoztam olyan helyen ahol musiceleket, színházi darabokat vittünk színpadra. Az ilyen helyzetekben -mivel nincs zenekari árok és zenekar- zenei alapot használunk. Itt nincs ének a zenén, esetleg a kórus. Ezeket a dalokat nagy nehezen és nagyon drágán lehet csak megvásárolni a stúdiótól. Kapsz egy CD-t vagy MD-t 150.000 forintért és kész. Próbáltunk beszerezni slágerzenékbõl is alapokat, de sokszor ez sikertelen volt.

Tudom téged pont az énekhang érdekel, de a végeredmény ugyanaz. Nem lehet szépen megcsinálni semmilyen programmal. Ha meg lehetne akkor akkor az hatalmas pénzkiesés lenne a kiadó cégeknek.

 

Van viszont egy ötletem. Ha magyar sztárok lépnek fel valahol akkor általában fél-playback-et használnak. Tehát a zene megy alapról Õk pedig énekelnek a rádiós mikrofonba (jobb esetben). Ilyenkor kellene beszélni egy technikussal, aki hangosít éppen, hogy a mikrofon sávját rögzítse neked kazira, vagy MD-re. Amikor én hangosítottam ilyen bandákat, többek közt a GrooveHouse-t is én kapható lettem volna ilyen felkérésre már csak a poén kedvéért is.

 

Egyebet nem tudok...

 

Blue8

Link to comment
Share on other sites

hope

Ezt a feldolgozást acapellának hívják, Nem tudom, ingyenesen le lehet-e ilyeneket tölteni vhonnan...

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

kösz minenkinek a segítséget, gondoltam hogy nem könnyû feladat,de azt nem hogy lehetetlen! :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...