Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Kétrétegû DVD másolása


Aneurysm

Recommended Posts

Aneurysm

Azért kényes ez a kérdés mert mindannyian azt szeretnék ha a rétegek közötti váltás ugyanott legyen mint ahol a másolandó példányon. Ezt hogyan lehetne a legjobban megoldani?

Link to comment
Share on other sites

Adani

Szerintem az Alcohol120% és a CloneDVD-nél megoldható, elvileg ezek a progik elõször leszedik a lemezt egy képfájlba, és van olyan opció benne, hogy minden bájtot leszed a lemezrõl (RAW), tehát elvileg a másolat pont olyan lesz mint az eredeti.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

És van rá lehetõség hogy emellett a Book Type settings -et DVD-ROM -ra állítsam?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Az sajnos nincsen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
szerecsen

Dual lemezt szeretnék írni nero-val. (még nem csináltam soha)

Ha kiválasztom a 9GB-os beállítást, akkor is megjelenik a sárga vonal 4500MB-nál, a piros meg kb 8000-nél. Van ezeknek jelentõsége?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nincs. Csak jelzik, hogy hol lenne annak a másik lemeznek a "vége".

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

szerecsen

Nem engedi irni, kidobja, hogy használjak másik lemezt, pedig ez is dual.

(8000MB-ot szeretnék felírni) 6-os Nero-val.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egyébként az íród képes a DL-írásra?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

szerecsen

Igen, tuti.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

És pontosan milyen Nero verzió? A legújabb, ami a 6-os (avagy a 6.6-os) szériából elérhetõ? A lemezinfót ha lekéred a Neroban, mit mutat?

Link to comment
Share on other sites

szerecsen

Pioneer DVR 108.

Nero 6.3.0.3

 

Lehet, hogy firmware frissítés kellene?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Megpróbálhatod. De ugye azt tudod, hogy csak +-os DL-lemezeket tud csak írni az íród?! Milyen lemezzel próbáltad?

Egyébként a Nerot is frissíthetnéd.

 

A kérdést áthoztam ide a Nero 7-bõl.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Neroból mindenképp kell újabb, a firmware verziód nem mondtad, de az is elképzelhetõ.

 

Azért kényes ez a kérdés mert mindannyian azt szeretnék ha a rétegek közötti váltás ugyanott legyen mint ahol a másolandó példányon. Ezt hogyan lehetne a legjobban megoldani?

A legbiztosabb és legjobb módszer, ha véletlenül sem fájl-szinten bíbelõdsz a VIDEO_TS könyvtár tartalmával, hanem DVD Decrypter -> ISO módban beolvasod az egész lemezt egy image-be (kát állomány készül, egy ISO és egy MDS, utóbbi tárolja többek között a rétegváltás pontos szektorát), majd a Decrypterrel írd ezt az image fájlt - forrásnak az MDS állományt add meg. DVD+R DL lemezre írj (DVD-R DL lemezen nem éllítható a rétegvéltás helye), akkor ugyanott lesz a rétegváltás, mint az eredeti lemezen, ami azért fontos, mert passzolni fog a DVD-Video állományrendszeren belül eredetileg jelzett rétegváltás jelzéséhez, DVD-ROM BookType-pal írd (a legtöbb író szerencsére alapból így írja a +R DL lemezeket), lehetõleg Verbatim (MKM001) lemezt használj (minden mással lehetnek bajaid, fõleg a Ritek DL lemezeivel), maximum 4x-es sebességgel.

Link to comment
Share on other sites

szerecsen

Köszi a segítséget!

 

Próbálkozom.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
mazda6diesel

:szia:

 

Most készülök Dual Layer-es írót venni és az lenne a kérdésem, hogy a nero 6.6.0.18-as verzióval tudok DL-t írni?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Természeseten.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Köszönöm ProF.!

Link to comment
Share on other sites

Sanzi

De ingyenesen frissítheted. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Aneurysm

NERO-val megírtam egy DVD+R DL lemezt (videót). Az asztali felvevõm leírásában semmit nem találok arról hogy támogatja-e a kétrétegû lemezeket, csak az van beleírva hogy DVD-R és DVD-RAM lemezeket kezeli. Szóval megírtam egy DVD+R DL lemezt, betettem a készülékbe és behozta a lemez menüjét. Viszont hogyha el akarom indítani a videó lejátszását, egyszerûen STOP helyzetbe megy át. Mindegy hogy a menübõl vagy a PLAY gombbal akarom-e elindítani. Azt is megpróbáltam hogy megadom neki a fejezetet de úgy se mûködik.

 

A DVDInfoPro szerint a lemez Book Type Settings-e DVD-ROM, szóval elméletileg úgy kell felismernie mint egy gyári DVD-t. Tehát tulajdonképpen normális hogy behozza a menüt, de azt nem értem hogy miért nem kezdi el lejátszani a videót.

 

Tud valaki magyarázatot adni erre a jelenségre? Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ez valami írási hiba lehet. Én DVD+R DL lemezeket a következõ módon írnék: bevitel DVD Decrypter ISO mód, majd kiírás ImgBurn-vel, ez a lehetõ legjobb.

De látogass el PPeter www.burn.hu weboldalára, ahol még több infót tudsz begyûjteni!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Nem lehet írási hiba, a számítógépen tökéletesen mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...