Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Photoshop - utólagos szinrávitel eltüntetése


Guest

Recommended Posts

Guest

Van egy képem, amire utólag rárajzoltak, ráfestettek, felülrajzolva valamit.

 

Van rá mód, hogy, hogy ezt az utolagos beavatkozást Photoshopban eltüntessem?

 

Ha, igen, segítsetek, hogy kell?

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Ha az utólagos ráfestést egy új rétegre vitték rá, akkor csak egy mozdulat leszedni. Milyen formátumú kép? Több réteg van, vagy csak egy?

Link to comment
Share on other sites

Guest

Jpg kép, és ha jól láttam, egy réteg van.

Link to comment
Share on other sites

intruder

Akkor bizony elôvheted a jó öreg Clone Stamp Tool-t...

Retus in da house :P

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Jó volna tudni, hogy mekkora a károsodás és milyen jellegû.

Link to comment
Share on other sites

atzs

Két lehetõség van:

1. Az utólagos rajz olyan dolgot takar el, ami a képen máshol nincs meg. Pl. a kényes helyeken van egy "censored" bélyegzõ. ;):démonikacaj:

Ilyenkor az egyetlen megoldás, ha vannak komoly mûvészi ambícióid, és saját kezûleg (egerûleg) újrarajzolod a képet.

 

2. Az eltakart rész a képen máshol elõfordul. Például beszkennelsz egy kitöltött postai ajánlott blankettát, és szeretnéd üresen kinyomtatni, hogy emiatt ne kelljen a postán sorba állni. Ilyenkor nincs más teendõ, mint kimásolni egy apró darabot a háttérbõl, és ezt ráragasztgatni a nem kívánt feliratra.

 

Ezt sokkal kényelmesebben oldja meg az Intruder által javasolt Clone Tool, mely megtalálható az összes normálisabb programban, és ráadásul akkor is használható, ha a háttér színátmenetes. A lényege, hogy kijelölsz egy forrásterületet, általában kör alakút, és egy célterületet. A kettõ célszerûen elég közel van egymáshoz, de ne legyen köztük átfedés. Ezt követõen ahogy az egeret mozgatod, az együtt mozgatja a célterületet a forrásterülettel, és közben a célterületet folyamatosan felülírja a forrásterület tartalmával.

 

+1. Megszerzed az eredeti képet. ;)

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hát igen nem ártana tudni, hogy mennyire ment szét a kép... Ha csak vonalakat firkáltak, azt clone toollal meglehet oldani egyszerûen, szinte semmi gond nem lesz, vagy a healing brushhall talán mégjobban.

De ha nagyobb felületek vannak részletes textúrájú helyen akkor sajnos :mérges::fal:

Link to comment
Share on other sites

Guest

Hmm, hát én annyit tudok róla, hogy 'blur' -al van kezelve, tehát el van mosva, vagy valami hasonló.

 

Ezt kéne valahogy visszacsinálni, sehol máshol nincs meg a képen, gondolom valamit el akartak takarni, vagy rejteni, és én nagyon kiváncsi vagyok mit. :)

Link to comment
Share on other sites

csutomi

Próbáld meg az "unsharp mask"-ot legalább 60 fokos rádiusszal. Ennél többet szerintem nem lehet kihozni belõle.

Link to comment
Share on other sites

Bencce

Hát akkor innen már nincs visszaút! Ha jpg akkor nuku. A Ps nem fogja visszarajzolni a képet...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...