Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Laptop helyreállítás


Kiskalóz

Recommended Posts

Kiskalóz

A kérdés a következõ.

 

Volna egy ACER laptop, amin Windows XP home volt elõre telepítve. Teljes telepítõ cd-t nem adtak hozzá, hanem csak egy recovery cd-t. (mintha olvastam is volna itt a Web oldalon, hogy már csak így fogják árulni) Amin ugyan úgy fent van az Windows (állítólag). Aztán a drága barátunk gondolt egy nagyot, merthát neki a prof kellet, ezért újra particionálta teljes HDD-t, majd feltelepítette a win XP prof-ott.

Nos eljött ez idõ amikor, belátta, hogy ez hülyeség volt. Most szeretné visszacsinálni a dolgot.

Kérdés lehetséges-e ez, azzal a recovery cd-vel amit, adtak hozzá.

 

Köszönöm! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
ferenclukacs

Hát elvileg az a recovery cd nem egy driver cd? Az xp-t meg simán be bootolod és megcsinálod ugyanugy mint egy "normális" gépnél.

Link to comment
Share on other sites

Greene

Ha nem megy akkor telepítsen bárhonnan egy Home-ot, és a regisztrációs kulcs rajta van azona a matricán amit ráragasztottak a gépre, amikor a Windowst rátették.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Lányom Acer gépéhez adták az XP Home telepítõ cdt is. Bár elõ volt telepítve a Home és van recovery lemez is. Át kell nézni a lemezpakkot joban.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
danikaph

Sziasztok.Hp Compaq NX6110 NOTEBOOK. bekapcsolás után kér egy power-on passwordot,amit elfelejtettem.Hogyan lehetne kivenni, vagy bios resetálni?Milyen megoldások vannak?Elõre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

velleb

 

Sziasztok!

 

Laptopnál bekapcsolás és a gép darabokra szedése nélkül lehet valahogy bios resetet végrehajtani (pl: valami billentyû kombináció vagy valami), mert sajnos egyáltalán nem kapcsol be a notebookom (Albacomp) és lehet hogy ez megoldás lenne.

 

Sürgõs lenne, aki tud valami megoldást kérem írjon! Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

kisgaby

Sziasztok!

 

 

Most vásároltam egy laptopot, amelyen volt egy elõtelepített xp. A telepítést természetesen be is fejeztem. Viszont semmilyen telepítõ cd-t nem kaptam hozzá. íilyenkor mit lehet csinálni? Arra gondolok például, hogy mi van akkor ha valamikor újra kell telepíteni mindent? Hogyan lehet telepítõ cd-k nélkül ezt végrehajtani?

 

Link to comment
Share on other sites

nascar

Szerintem kellett, hogy kapjál, egy úgynevezett Recovery CD-t, errõl lehet helyreállítani a laptopot. A másik meg az, hogy a winchesteren tárolni szokták a laptophoz szükséges telepítõt, de csak a Recovery CD-vel lehet hozzáférni. Ha jól tudom!

Nézd meg a csomagot , amit kaptál hozzá, milyen CD-k vannak benne?

Link to comment
Share on other sites

Kiskalóz
Ha nem megy akkor telepítsen bárhonnan egy Home-ot, és a regisztrációs kulcs rajta van azona a matricán amit ráragasztottak a gépre, amikor a Windowst rátették.

 

Ez eszembe sem jutott :upsz:

 

Köszi :)

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

@kisgaby

Egy ideje már az a divat, hogy nem adnak recovery disket, hanem egy recovery partíción van az elõtelepített operációs rendszer a notebookon. Innen a gyártó által szintén elõtelepített software-rel ki is tudod menteni CD/DVD-re, de érdemes meghagyni a merevlemezen, mert akkor mindig kéznél van.

 

@velleb

resetelni nem lehet szétszedés nélkül, csak alapbeállításokra tudod visszaállítani a BIOS-ból. Ez éppen úgy mûködik, mint asztali gépeknél.

 

@danikaph

Ha van security chip a gépben, akkor sehogyan, csak alaplapcserével. Legjobb, ha beviszed a szervízbe, õk ki tudják szedni, ha lehetséges.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ateens

Sziasztok!

A következõ a problémám: Acer laptopom van. Valószínü, hogy vírusos lett, a windows betöltése után külömbözõ idõ intervallum eltelte után kék háttérrel egy oldal hibát ír ki és újraindul. Ezt csinálja állandóan. Cd-ket nem adtak hozzá, hanem egy rejtett partíción vannak a telepítõk, amit úgy tudok behozni, hogy a windows betöltése elõtt alt+f10. Ez a gép empover technologie-val rendelkezik, jelszót kér. Elvileg, ha nem lett megváltoztatva 6 darab nulla. Nos én nem emlékszem, hogy megváltoztattam volna ezt a jelszót, és nem lép be. A leírás szerint a jelszó elvesztése után csak formázással lehet új jelszót beállítani. Felhívtam az Acer központot, ott is egy csávó csak ezt a 6 darab nullát mondta úgy, hogy az fn gomb segítségével kapcsoljam be a numlockot és úgy a 6 darab nulla. NEm jött be. Kérdeztem tõle a formázást, azt mondta ezt a szervízben csinálják. Esetleg Ti ehhez tudnátok e valamit hozzáfûzni, esetleg tanáccsal, infokkal ellátni? Elõre is köszi!

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Nekem is hasonló a problémám (sajnos)!

 

Van egy Lenovo 3000 N100-as laptop, amin XP Home van. Egy 80 gigás HDD-bõl 4 giga volt a rejtett partíció, amin a rendszer volt. (Én viszont tényleg nem kaptam a világon semmi lemezt a géphez)

Ma, amikor újra akartam rakni errõl a bizonyos partícióról a rendszert (a bootolásnál kell egy bizonyos Lenovo Care gombot nyomni, és akkor jön elõ egy külön progi arról a meghajtóról), akkor -elég sok idõ és idegeskedés után- kiderült, hogy ez a rejtett partíció teljesen elszállt.

Ezen nem csak a WinXP Home volt, hanem minden driver, ami csak kell a hardverekhez.

 

Szerintetek mit tudok most csinálni? (a három napos cseregaranciában még benne vagyok)

Kétségbe vagyok esve, segítsetek! :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír: :Sír:

 

Link to comment
Share on other sites

KeLa

Megpróbálni a cserét. Utánna valahogy lementeni a kritikus partíciót, hogy visszatölthetõ legyen baj esetén.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

Remélhetõleg hétfõn megoldódik a dolog, ugyanis felhívtam az IBM ügyfélszolgálatot, és ott azt mondták, hogy most még az üzletben is visszarakják ezt a partíciót.

Viszont a lementést nem tudom, hogyan fogom megcsinálni, mert már próbáltam (a szerencsétlen incidens elõtt), de akkor a Ghost hibát írt ki, de nem tudom, miért... Létezhet, hogy mivel nincs ennek a meghajtónak betûjele, ezért nem tudott vele semmit sem kezdeni?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
billybob

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy egy acer travelmate 2460som van és probléma adódott a géppel aminek kapcsán újra kellett raknom az egészet, csak annyi a baj, hogy megörökeltem ezt a gépet és egy árva lemezem vagy driverem sincs hozzá. Próbáltam keresgélni de csak a 2410eshez találtam. Nem tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor mi a teeendõ, mert jelenleg szinte semmit sem tudok használni a gépen. Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Mik

1.) Egy ideje úgy indul az nc8430-asom, hogy a rendszerdátum 1800-on van.

2.) Van olyan indulás is, (főleg hibernált állapotból) hogy nem tölti be a rendszert, hanem egy kék hátterű felületen találgatja a lehetséges hardvergondokat és újraindítást javasol. Ez sikerülni szokott. De mi idézheti elő a hibát?

 

Tápegységről használom, akku nélkül. Ha áramtalanítok, jelentkeznek a gondok, ha csak kikapcsolom a noteszt, de a tápja áram alatt marad akkor nem.

 

Lehetséges, hogy a rendszer akku vacakol? (biosz akku v. mifene?)

--------------------------------

Sziasztok! Nekem olyan problémám lenne, hogy egy acer travelmate 2460som van és probléma adódott a géppel aminek kapcsán újra kellett raknom az egészet, csak annyi a baj, hogy megörökeltem ezt a gépet és egy árva lemezem vagy driverem sincs hozzá. Próbáltam keresgélni de csak a 2410eshez találtam. Nem tudja esetleg valaki, hogy ilyenkor mi a teeendő, mert jelenleg szinte semmit sem tudok használni a gépen. Előre is köszönöm!

Talán ezek közül vmelyik segíthet: Driver Genius Professional; DriverMax; acer-support;

 

ELŐSZÖR EZT NÉZD. Talán ez kell neked

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Fogalmam sincs, hogy így van-e, de valószínűleg a laptopnak is van egy gombelem az alaplapján. Azt kell cserélni.

Link to comment
Share on other sites

Mik

Ezt hogy értsem? Hozzászóltál a témához?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Asztali gépnél ilyenkor ki kell cserélni az alaplapi gombelemet. Nem tudom, hogy lapoptnál ugyanígy van-e, de igen nagy az esélye.

Link to comment
Share on other sites

Pjotr
:igen: Gombelem van.
Link to comment
Share on other sites

Celldweller

hali

 

van nálam egy asus laptop, amit újrakéne telepíteni

 

vista volt rajta, vagyis még van is....addig jut el, hogy frissíteni akar, 0%, vár, aztán újraindul...

aztán kezdi elõrõl...

 

a csávó nem adott hozzá vista cdt, csak drivereket... nem tudom leformázni, és nem tudok bootolni se...

 

xpt akarok rátenni, de hiába teszem be a cdt, nem bootol be

 

nem értek a laptopokhoz sajna, hoyg lehet ezen elõvarázsolni a biost?vagy inkáb hogy lehet bootolni?

esetleg kilehet kapcsolni ezt a frissítést, anélkül hogy bejelentkeznék?

 

most ez tökre egy ördögi kör :)

 

légy szíves, aki tud segítsen:)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nincs hozzá recovery cd?

Link to comment
Share on other sites

Celldweller

1.cd :driver and utility

2.cd : support

3.cd :nero

4.cs : asus dvd, power director, media show

 

azt mondta a gyerek, ennyi van hozzá

 

szerintem még a szervizbe telepíthették rá a vistát

 

szal annyi a gond, hoyg bejelentkezés helyett, csak frissíteni szeretne, de nem csinál semmit, aztán újraindul, és kezdi elõrõl...

 

ráraknám én az xpt is, de nem akar bebootolni,vagy ez laptopnál másképp van?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Nem, nincs másképp laptopnál sem, csak az a kérdés, hogyan van beállítva a boot-sorrend.

Az a support cd érdekes lehet. Mi van rajta?

Link to comment
Share on other sites

Celldweller

többnyire csak extrák, meg driverek, de vistának nyoma sincs

 

 

akkor úgy kérdem, hogy hogy tudok a biosba belépni?

 

én nyomtam a deletet, de csak egy ilyen kis ellenõrzõ izé jött be... semmi beállítás...

 

nem tudom a bootolást hol kell beállítani

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...