Jump to content
GSForum - Segélyvonal

nVidia hardveres tûzfal


loloka

Recommended Posts

loloka

Van egy Gigabyte K8NSC 939-es (nVidia nforce 250 GB chip) alaplapom. A hardveres tûzfalat nem lehet felrakni rá, mert kiírja hogy nvidia hardware/softvare not found. PCI-s marvell 8001-es hálókártya van rá integrálva. Miért nem tudom felrakni? Erre az alaplapra nem is lehet?

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Szerintem az NVIDIA ActiveArmor-ra gondolsz, mint hardveres tûzfalra. Az csak Nforce4-es alaplapokon mûködik, a Tiéden nem.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Nem nézted, hogy a biosban kell e engedélyezni? Ami Neked van abból két fajta van, az egyikben van gigabites háló, meg hardveres tûzfal, a másikban nincs. Ha lenne, települni kellene a szoftvernek.

Link to comment
Share on other sites

loloka

A BIOSban hol kell megnézni?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Gondolom az integrált perifériáknál. De ha nincs gigabites háló csak 10/100-as, akkor ne is keresd.

Link to comment
Share on other sites

loloka

Ezt a leírást találtam.

 

Gigabit Ethernet Connection

The Gigabit network interface delivers a high speed LAN connection with data transfer rate up to 1000Mb/s, providing new generation connectivity for the broadband era. Gigabit LAN is ideally for seamless internet connection such as streaming audio and video contents

Link to comment
Share on other sites

Calyd

Tudtommal az nForce250GB chipsetes lapok mindegyikén van hardwares tûzfal, de ennek mûködésre bírása engem is érdekelne.

Link to comment
Share on other sites

k_antal

A Gigabyte K8NS-ben csak sima nForce3 250 van, mégis támogatja az NVIDIA Firewall-t. Akkor most hogy van ez? Mégse csak a Gb-s verziótól fölfelé van (még az nVidia leírásában is ezt olvastam)?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Calyd

Hát lehet, akkor rosszult tudtam :) De én az MSI lapomnál nem találtam ezt vezérlõ progit. A mostani ASUS-omnak a chipset driver progijával felment a tûzfalat vezérlõ is, de elég bonyolult beállításai vannak.

[egyébként - szerintem CD hiba miatt - nem települt fel egy-két file, és nem mûködött 100%-osan :(]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...