Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Érdekes excel tábla


nagygabor

Recommended Posts

nagygabor

Sziaszok!

 

Röviden vázolom a helyzetet:

Van egy cégünk, ami termékeket forgalmaz üzletkötõkkel Magyarországon és Szlovákiában. A szlovák üzletkötõk e-mailben küldik el a megrendelésüket egy Excel táblázatban, amit a szlovák cég egyik, már nem nálunk dolgozó, alkalmazottja készített.

Nagyon jó, ezért azt gondoltuk, hogy alkalmaznánk a magyar cégnél is. Addig oké is, hogy lefordítottam a szöveget, de a termékeket tartalmazó törzset egyszerûen nem találom. Pedig benne van valahol a táblában, mert ha beírom a cikkszámot, akkor beolvassa a helyes értékeket az fkeres függvénnyel egy külsõ fájlból. A furcsaság az, hogy az a fájl amire hivatkozik, nincsen a gépen. Ha továbbküldöm a megrendelõt mondjuk e-mailben egy másik gépre, és ott nyitom meg, akkor is beolvassa a helyes adatokat, ha beírok egy cikkszámot.

 

Nekem meg kellene változtatnom a törzs értékeit!

 

Na most ez hogy van!?

 

Segítségeteket elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Formátum -> Lap -> Felfedés menüpontod aktív? Ha az, akkor vannak rejtett munakalapok és lehet egy ilyenen van a cikktörzs. Mondjuk el lehet úgy is tûntetni egy lapot, hogy még itt sem fog látszódni, de remélem ezt nem csinálták meg. ;)

Link to comment
Share on other sites

payskin

Nem értem, miért nem kérdezed meg a szlovákokat a cégen belül?! :pislog: Ha valakik, õk biztos tudják, mi a helyzet. Mi legfeljebb találgathatunk.

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Azért nem kérdezem meg a szlovák céget, mert az is mi vagyunk.?

A másik meg az, hogy az aki csinálta, az már nem dolgozik nálunk. (Különbözõ okokból.)

 

A felderítést már próbáltam. De nem aktív. Elég faramuci helyzet. Pedig ma meg kell oldanom. :(

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Most néztem! Ha a képletszerkesztõbe bemegyek, akkor keresi a forrásfájlt (katalog.xls), nyomok egy mégsét, és ugyanúgy Mûködik tovább. A forrás nélkül.

 

Na!

 

A sok huza-vona után végre tudunk a problémámra is koncentrálni?

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Egy kérdés?

 

Hogyan lehet eltüntetni a #HIÁNYZIK feliratot a cellából? Azért írja ki, mert az FKERES függvénnyel keresek egy megnevezést a cikkszám alapján és amíg nem írok be cikkszámot, addig kiírja.

 

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Egy HA függvénnyel:

ha(cellaérték="";"";fkeres(...));

Vagyis, ha a cella üres, akkor üres értéket ad vissza, ha van benne érték, akkor pedig végrehajtja az FKERES függvényt

Link to comment
Share on other sites

atzs

:?::?::?: Nagyon nem értem, mire gondolsz.

 

Én így oldom meg: =HA(NINCS(FKERES(B1;G1:I7;2));"";FKERES(B1;G1:I7;2))

 

A NINCS() függvény IGAZ értéket ad vissza akkor, ha a beleírt képlet a #HIÁNYZIK! üzenetet adja vissza. Ebben az esetben nem jelenítek meg semmit, egyébként pedig a képlet aradményét. Egyetlen hátrány, hogy a képletet kétszer le kell írni.

Edited by atzs
Link to comment
Share on other sites

nagygabor

Végül is arra jutottam, hogy felesleges a szlovák táblával bajlódnom.

megcsináltam kb. fél óra alatt az újat.

a másikkal meg elment egy fél napom, aztán nem jutottam semmire.

Link to comment
Share on other sites

mizsi
:?:  :?:  :?: Nagyon nem értem, mire gondolsz.

Pl. (nem FKERESSEL, hanem mondjuk egy összeadással, csak hogy értsd, mire gondoltam)

Tegyük fel

Hogy A1 cella üres, szám forámtumú. Azt akarom, hogyha, az A1 cellába beírok egy számot, akkor A2-ben legyen 5-tel több. Ekkor ugye A2-ben =A1+5. De ha A1 üres, akkor A2 5-öt ad vissza. De! Ha az A2-ben a képlet

=HA(A1="";'';A1+5), akkor ha az A1 celal üres, A2 is üres lesz, nem pedig 0.

:)

 

Kb. így akartam mondani, csak most nem akartam az FKERES függvénnyel bajlódni. :D

Link to comment
Share on other sites

atzs

OK, így tiszta. Azért nem értettem, mert a kérdés kifejezetten az FKERES-re vonatkozott...

 

De tetszik a megoldásod... ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...