Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Honlapfejlesztés Publisherrel


magellan4

Recommended Posts

magellan4

Szevasztok Publisherben a Scripteket hogy lehet beilleszteni?

ja és flasheket pl mp3 lejátszó?

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Szerintem a Publisherben nincs ilyen funkció. :hmm:

Link to comment
Share on other sites

magellan4

És tudnál Valami progit ajánlani amibe úgy lehet berakni a scriptet hogy a publisherben megcsinálom a honlapot azzal a programmal meg beillesztgetem a scripteket.??

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Erre rengeteg WYSWYG htm készítõt találsz a Neten. Ingyenes per pillanat nem jut eszembe, csak fizetõs: Home Site.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Illetve a Dreamweaver is jó, (sõt a legjobb :) ) csak az meg már tényleg túl drága!

 

De ha a kész html-t megnyitod a jegyzettömbbel, azzal is tudod szerkeszteni... csak nem vizuálisan...

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

A HomeSite szerintem az egyik, ha nem a legjobb HTML-szerkesztõ, de nem igazán WYSIWYG - ill. korábbi verzióiban volt olyan modul is, de az messze nem volt az igazi, viszont a kódszerkesztésben verhetetlen.

 

Azt csak csendben jegyezném meg, hogy nem is igazán lehet WYSIWYG-szerkesztõt készíteni, mert ugyanaz a kód nem ugyanúgy fog kinézni IE, Firefox és Opera alatt :(

Link to comment
Share on other sites

tzoli
Erre rengeteg WYSWYG htm készítõt találsz a Neten. Ingyenes per pillanat nem jut eszembe, csak fizetõs: Home Site.

A HomeSite nem WYSIWYG szerkesztõ. Egyébként volt belõle ingyenes verzió (nagyon régen).

 

Ingyenes WYSIWYG: NVU (van rá topic).

 

 

A HomeSite szerintem az egyik, ha nem a legjobb HTML-szerkesztõ

Ez így van.

 

Azt csak csendben jegyezném meg, hogy nem is igazán lehet WYSIWYG-szerkesztõt készíteni, mert ugyanaz a kód nem ugyanúgy fog kinézni IE, Firefox és Opera alatt :(

Ezt nem értem. Ha kódban írod az oldalad, akkor sincs garancia. Ha arra gondolsz, amit a WYSIWYG jelent, akkor arra azt kell mondanom, hogy amikor az elsõ ilyen megjelent még nem is volt Firefox, de lehet, hogy még Opera se...

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

WYSIWYG-rõl beszélni HTML oldalak esetében eleve nem sok értelme van. Egyrészt, mert egy jó oldal illeszkedik a felhasználó képernyõfelbontásához, font- és egyéb beállításaihoz, másrészt, mert a böngészõk olyanok mint a jogászok, ahány, annyi féleképpen értelmezik a szabályokat. És még csak azt sem lehet mondani, hogy ez vagy az a jobb ebbõl a szempontból, mert mindegyiknek van valami defektje.

 

Arról nem is beszélve, hogy ma már illik különválasztani a tartalmat ((X)HTML) és formát (CSS), és ezt még igazán frappánsan nem láttam egyik programtól sem. (De kíváncsian várom az új Dreamweavert.)

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)
Arról nem is beszélve, hogy ma már illik különválasztani a tartalmat ((X)HTML) és formát (CSS), és ezt még igazán frappánsan nem láttam egyik programtól sem. (De kíváncsian várom az új Dreamweavert.)

Igen, tényleg illik különválasztani, de ezt Neked, a weblap készítõjének illik megtenni. :) Egyébként különválasztára jó példa a jEdit program, ez képes külön ablakban kezelni a html illetve a css fájlt, így tulajdonképpen 3 ablakból megúszod a webszerkesztést. (Egy az Internet Explorer, egy valamelyik Gecko motoros böngészõ, és egy a jEdit.) A készülõ html fájlt behúzod az IE illetve a másik böngészõ ablakába, és ahogy haladsz, csak az F5-öt kell nyomkodni. Én így csinálom már egy ideje. Ha nagyon sietek, akkor FrontPage-ben készítem/javítom/módosítom az oldalakat. (-ben (!!!), és nem pedig vele, nem félreérteni :D )

Link to comment
Share on other sites

benkovics
Arról nem is beszélve, hogy ma már illik különválasztani a tartalmat ((X)HTML) és formát (CSS), és ezt még igazán frappánsan nem láttam egyik programtól sem. (De kíváncsian várom az új Dreamweavert.)

:hmm:

A Dreamweaver MX2004 is szépen megcsinálja a css-t! Igazából, ha valaki szereti a varázslókat, és tisztában van a bizonyos elemekre megengedett szabványokkal, akkor nem is kell érteni a css-hez, mert szépen ablakokban mindent beállíthatsz! ;)

 

IPB kép

 

Természetesen létrehozza a kívánt "style.css" oldalt is, majd a megfelelõ vaid (!) hivatkozást is létrehozza a kiválasztott oldalakon! Szóval szerintem, pofonegyszerû! :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Giraffe1

Lehet, hogy kénytelen leszek újra elõvenni a Dreamwevert? Legutóbb 4.0-ás korában használtam, de akkor sok bajom volt vele, és azóta csak néhány ismerõsöm DW-vel készült forrásaival találkoztam, ami alapján nem igazán tetszett meg a program újra. De ezek szerint a) õk nem értenek hozzá; b) ez a 2004-es verzió újdonsága, mert õk MX-et használnak.

 

És õ melyik oldal "szabványa" szerint mutatja az eredményt? Mert pl. az IE és a Firefox eléggé másként számolnak a border, margin és padding értékekkel :Sír:

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Szerintem ez itt :off_kacsint: , de nekem nagyon jól jön! Bár én is inkább kódban csinálom a honlapokat, de a site kezelés, illetve az ellenõrzés (bármilyen böngészõben!!!) miatt sokkal fontosabbnak találom a dw-t!!! Nem kell minden böngészõt végig pásztázni, elég csak leellenõrizni! A java scriptekkel sincs gond! Megcsinálod amit akarsz, majd "Õ" megírja... És a css kezelése..... :szerelmes: Valamint beépített validátorral, és .....

:hmm: Ez már-már úgy hangzik mint egy ima! :upsz:

Szóval, ha valaki megtanulja kezelni...... :ötlet:

Csak ne lenne ilyen drága..... :mérges::mérges::mérges:

ON:

Link to comment
Share on other sites

mizsi
Erre rengeteg WYSWYG htm készítõt találsz a Neten. Ingyenes per pillanat nem jut eszembe, csak fizetõs: Home Site.

A HomeSite nem WYSIWYG szerkesztõ.

Na jó, ha Te mondod! ;):D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zazie

Megcsináltam a teljes honlapot és már csak az hiányzik, hogy feltöltsem. De nem jelennek meg se a képek se egyéb különleges elemek. De gyanús is mert ha rámegyek arra, hogy közzététel a weben 1 db htm filét kapok. Na már most az elõzõ progiban egy mappába minden szükségeset belepakolt így minden mûködött. De most semmi sem :D. Segítségeteket várom.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Ne a közzététel a weben-re menj rá, mert az csak a html fájlt teszi fel. FTP programmal töltsd fel a tárhelyedre az összes állományt. A Publisher pedig nem feltétlenül webszerkesztõ program, úgyhogy ilyen irányban ne sokat várj tõle.

Link to comment
Share on other sites

zazie

Figyu. Itt van elõttem a program. Itt van a kész honlap. És tovább?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

A programot felejtsd el. Ha az alapvetõ html-es ismereteid nincsenek meg, akkor nem tudok/unk segíteni. A kész weblapod valahova elmentetted, nem? A mentés helyét keresd meg. Ott milyen fájlok vannak? Sejtem, mi lehet a baj, és ezért írtam fentebb, hogy a publisher nemk feltétlenül html szerkesztésre való.

Link to comment
Share on other sites

zazie

Az a baj, hogy ha elmentem simán, kapok egy *pub* kiterjesztésû fájlt. Ha exportálom htm-be akkor kapok egy htm fájlt. De sehol semmi utalás vagy lehetõség arra hogy hogyan tudom normálisan megjeleníteni a honlapot!

 

Egy darab filébe ment mindent!

 

Nem, megvan a mappa. Feltöltöttem mindent, de nem találja meg.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Mivel ez egy kiadványszerkesztõ program. A web másképp mûködik. Az összes alkotórész beágyazva van a fájlba, amit a webszerverek nem tunak értelmezni, mert nem olyan weblapot csináltál, ami megfelel a szabványoknak. Ez a rossz a Microsoft Word féle html fájlban is.

 

Ha Microsoft programot szeretnél használni, akkor a FrontPage-t használd.

Az elkészített lapod ugyanis a weben sosem fog mûködni. Ebben a formájában.

 

Nem, megvan a mappa. Feltöltöttem mindent, de nem találja meg.

Azért nem találja meg, mert a kódban a hivatkozás a géped mappájára mutat, nem helyileg a weben található pozíciójára.

Link to comment
Share on other sites

zazie

Ez így azért nem teljesen igaz. Már bocsánat. De a WYSIWYG Web Builder-ben publish név alatt szépen kirakosgat mindent egy mappába. Azt feltöltöm és Mûködik.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Nem Mûködik, hanem müködik! Ez az egyik. A másik, hogy a WYSIWYG Web Builder webszerkesztõ program, a Microsoft Publisher pedig nem.

Link to comment
Share on other sites

zazie

De azt furcsálom, hogy csak bizonyos elemek mûködnek. www.korteklub.tar.hu

 

A FrontPage-be át tudom vinni ezt a projektet?

Link to comment
Share on other sites

Kovács Gyula (MiniDisk)

Bizonyos részek azért mûködnek, mert a Publisher egy webalapú kiadványszerkesztõ. (És nem weblap szerkesztõ)

A FrontPage-be úgy tudod átvinni a munkád, hogy egész egyszerûen azzal szerkeszted tovább. A szükséges helyeken (elsõsorban az alkotóelemek elérési útját) módosítod, és úgy töltöd fel a fájlt.

 

De hogy õszinte legyek, egyszerübb lett volna rögtön így kezdeni, mert ez így csak kínlódás lesz ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zazie

Már egy ideje használom a publisher 2003-at és jól megvagyok vele. Csak az a gond, hogy ha navigációs sávokkal látom el a honlapot, dehát lesz pl.: 6 oldalam és feltöltöm nem minden böngészõ nyitja meg, a többi oldalt, hanem csak az elsõ, fõoldalt. Ez a nagy helyzet.

Link to comment
Share on other sites

Lightning

Szerintem nem egy nagydurranás ez a progi :ötlet::kávézik:

Még annyira se optimalizálja a weblapokat mint a FrontPage ráadásul elég macerás egy jó ütõs honlapot össze rakni vele, legalábbis nekem az, úgyhogy én részemrõl elítéltem :pislog:

Ezzel a progival nem lehet honlapot készíteni ami minden szempontból jó lenne :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...