Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Plexi (átlátszó) oldal


ferii1528464465

Recommended Posts

Gereby

Ma végre rászántam magamat, hogy plexit keressek... Végig járta egész Szentest, de nem találtam plexit... :( Viszont mondtak egy helyet, ahol lehet elvileg kapni, csak az bezárt... :S Ha ott se lesz, akkor irány a mustár, aztán hátha tudnak hozni valamilyen normális formájú mooding cuccot... Egyébként méga kivágással vannak gondjaim... vettem lombfûrészhez fémvágó lapot, kipróbáltam, de eléggé sziszifuszi munkának tûnik... :S

Mondjuk lehet, hogy dekopír fûrészt is tudok szerezni, csak ahoz kell fémvágó lap (ez még a kissebb probléma).

Fattim aztmondta, hogy nemtudja, hogy viselkedik egy dekopír fûrész egy fémlapon (még sose dolgozott fémen...), aztmodja, hogy lehet, hogy szét fogja ráncigálni a lemezt, leszedheti a festéket, szétrongyolhatja a lemez szélét... szóval nemtudom...

Vélemény?

Link to comment
Share on other sites

Adri1528464460

Valószínûleg fattid jól gondolja.

Ez nekem is eszembe jutott, aztán arra gondoltam, mi lenne ha pl. felforrósítanák egy körré hajlított vékony lemezt és azzal égetnék lukat.

Aztán rájöttem nagyon csúnya lenne a végeredmény... :)

 

Valamilyen fûrész a megoldás az biztos, de ha sikerül akkor is szükség lesz utómunkálatokra.....

 

Remélem meg tudod oldani... ;)

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Gereby!

Tehát, a lombfûrészelés valóban sziszifuszi, és valljuk be múlt századi eljárás, inkább csak faanyagok szép és mûvészi megmunkálásához ajánlanám!

Én a kiszúró fûrészt használom (dekopír).

De!

Fontos, hogy az eszköz fordulatszám (löket sebesség) szabályzós legyen és a fûrészlap fémhez a házadtól függõen alumínium, vagy vas kivágására alkalmas lap legyen.

A fémekhez sûrû, apró fogazatú fûrész lap kell, és ne felejtsd el hûteni vágás közben akár vízzel akár valami vágó sprével!

Jó munkát! :eszkába:

Link to comment
Share on other sites

nascar

@ Gereby

 

Én felajánlottam neked plexi-t ingyen, de nem nagyon válaszoltál! :(

 

MÁS:

A fémfûrészlap nem szedi szét az oldallapot, feltéve ha, nagyon finom lapot veszel! Utána meg fémreszelõ, eltisztázni a sorját!

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én próbáltalak keresni MSN-en csak épp sose vagy bejelentkezve... :hááát:

Egyébként te merre laksz? Mert szerintem a hozzám való eljutás lesz a probléma...

Fú most jut eszembe, hogy el is felejtettem megköszönni felajánlásomat... :upsz: de bunkó vagyok... Elnézést :upsz::upsz:

Köszönöm fölajánlásodat!

 

Utólag: a nagyon finom fûrészlap mit takar?

Edited by Gereby
Link to comment
Share on other sites

cölöp

Az oldallap kivágása borzasztó egyszerû.

A következõ módszerrel többszáz lyukat vágtunk már , többek közt a saját gépem oldalát is a ventillátornak. (a szakmám villszer , és mig nem volt célszerszámunk a kapcsolószekrények oldalát így lyukasztottuk)

Leszeded az oldallapot , berajzolod a kivánt formát.

Az oldallapot pillanatszorítóval hozzáfogatod egy deszkához , stabilan felfeküdjön az a lkényeg , akkor nem lesz hullámos.

A jelöléstõl befele 3-4 milliméterrel körbefurkálod úgy , hogy a furatok között kb 2 milliméter maradjon.

Leveszed a deszkalapról és egy csípõfogóval átvagdalod a furatokat.

Na ezután jön a neheze , a sorja eltüntetése. Ezt én egy akkus fúróba fogható kis köszörükoronggal csinálom , ahol evvel nem férek hozzá ott pedig marad a manuális módszer , a reszelõ.

Sajnos minél nagyobb lyukat szeretnél annál tovább tart a mûvelet , nekem egy ventihely kb fél óra le-ki-fel-beszereléssel.

Úgy gondolom egy fél délelõtt elég erre is

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Hát nemtudom... ez nem tûni annyira mesteres módszernek...

Egyébként nyilván a dekopír fûrész lefújva (20éves németbõl hozott cucc, a lényeg, hogy nincs rajta fordulat szabályzó.. :S )

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Lehet , de a végeredmény szép! ha odafigyelsz.

Ha dekopírfürésszel csinálnám akkor két deszka közé fogatnám a lemezt , az egyik deszkára felrajzolnám a mintát , fúrnék egy lyukat valamelyik sarokba és onnan indulva körbevágnám.

Így biztosan nem lenne hullámos , és nem rángatná széjjel a lemezt.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Én egy ilyen (pontosabban ezt :démonikacaj: ) préselt lapot szeretnék megmunkálni....

Ezt hogyan kéne csinálni ezzel a fúrkálós módszerrel?

Link to comment
Share on other sites

norc

Elkészült a mû!!!! :dudál:

Hát nem volt olyan egyszerû,de megoldottam. :D A plexit elöször ragasztottam, aztán nem találtam olyan stabilnak és csavarozás lett a vége! Aztán vettem bele kezdésnek egy kék ledes ventit. Elég pipec lett! Vannak képek is, csak nem tudom hogy kell felrakni? :?:

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Gratu!

A gépeket úgy tudod berakni, hogy föltöltöd egy tárhelyre, aztán a "http://" gombal meg belinkeled.

Már alig várom, hogy láthassam! :igen::oké:

Link to comment
Share on other sites

norc
Gratu!

A gépeket úgy tudod berakni, hogy föltöltöd egy tárhelyre, aztán a "http://" gombal meg belinkeled.

Már alig várom, hogy láthassam! :igen::oké:

na de milyen tárhelyre? Ebbe a témában amatör vagyok. bocsi! SOS!!!!

Link to comment
Share on other sites

norc

Köszi! Probálkozom. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

Nem jó a link. :!:

Link to comment
Share on other sites

norc

Köszi!

 

http://img354.imageshack.us/my.php?image=kp0095cz.jpg

http://img365.imageshack.us/my.php?image=kp0026wz.jpg

http://img355.imageshack.us/my.php?image=kp0049oe.jpg

http://img355.imageshack.us/my.php?image=kp0063vk.jpg

 

Hát nem profi munka, nem olyan mint a gyári. De legalább tudom, hogy én készitettem.

Még alakitok rajta. Mármint a világitáson.

Link to comment
Share on other sites

Papp Norbert

OFF

Ez a 100. hozzászólásom! :!: :D

ON

 

Nagyon királyul néz ki a számítógépházad! :oké:

Link to comment
Share on other sites

cölöp

Jó lett , gratulálok.

... De legalább tudom, hogy én készitettem...

Ez a lényeg.

Link to comment
Share on other sites

nascar

:bravó::oké:

norc! Gratulálok! Nagyon szép lett!

Igaz, hogy nem volt nagy munka?

Link to comment
Share on other sites

norc
Igaz, hogy nem volt nagy munka?

Köszi! :upsz:

 

Hát nem volt azért olyan egyszerû, mikor elkezdtem vágni, hát arra gondoltam, na vehetek új házat. Aztán kialakult. Az a lényeg, hogy egyedül nehézkes kivágni, mert vékony a lemez és berezonál, nehéz vágni! Vagy segitség kell, lefogni vagy valami szoritó féle, hogy ne mozogjon a lemez vágás közben. Utánna pedig simitó reszelõ, kb 1 órát mire eltüntek a vágási sorják! Utánna le is kellett festenem, mert egy két helyen lejött az eredeti festés ahogy kepesztetett a lemez. De azért jó lett. Ha mégegyszer nekiállnék, már nem ragasztanám! Jobb a csavarozás! 3-mas átmenõ csavar, belülrõl anya! Tuti rögzités! Amúgy a csavar a házban használatos csavarból van amivel rögzitjük a vinyót, cd, dvd. :P

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Gratulálok!

Te dekopír fûrészel csináltad ugye?

Egyébként lehet, hogy átveszem a te formádat, mert az én lapomba ott kanyarogni összevissza...

Na mindegy...ezt egyenlõre még haggyuk.... CSAK PLEXIT TUDNÉK SZEREZNI MÁR!!!! :(

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Gereby!

Már írtam, hogy az OBI-ban van, de szinte minden magára adó barkács áruházban kapható!

A fûrészlap, mit is takar a finom fogazat kb. 1mm-nél nem ritkább, a fogkialakítás vasnál nem olyan „harapósra” van formázva, mint a fánál.

Ívelt felületeket pedig specko direkt íves darabok vágására kialakított lapokkal lehet megoldani.

Ha nem restellsz kiadni agy kis pénzt kb. 10-e pénzbõl tudsz magadnak megfelelõ szerszámokat venni, és ugye mondanom sem kell, ez késõbb másra is jó lesz.

Amit cölöp írt teljesen jó megoldás, de a „szegény ember vízzel fõz” tipikus esete (cölöp ne értsd félre!). :D

Viszont ha nem akarsz beruházni, akkor csináld ahogy cölöp is tanácsolta, de én még hozzátenném az egyenes szakaszokon néhány furatot vágj át, és oda már egy normál fûrészlapot használj, amit ronggyal, vagy durva csiszoló vászonnal megfogva balesetmentesen tudsz használni!

Persze úgy álljon a lap, hogy felfele húzva harapjon :!: :ötlet:

A festékkel ne törõdj, mert ha már móding, akkor adj neki más színt! szerintem :hmm:

norc!

Nagyon speckó lett a cucc! :istenvagy::oké::taps:

Link to comment
Share on other sites

Machado

Kis flexel lenne a legegyszerûbb, nem? ;) Amúgy én is gondolkozok a megvalósításán :D

Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Ez mit takar, mert a legkisebb flex korong átmérõje 120mm, és hát ívet ezzel nem vág senki r 40mm alatt! :hááát:

Nem beszélve arról ez aztán a festéket a vágás környékén tíz-tizenöt mm-re beégeti. :upsz:

Fúrás vagy kiszúrás nincs más alternatíva :!: :!:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...