Jump to content
GSForum - Segélyvonal

IrfanView


dumalady

Recommended Posts

dumalady

Sziasztok!

Képet szeretnék lekicsinyíteni az Infran View-et használom.

Amikor lekicsinyítem a képet JPG file-ról, BMP file-re vált a lekicsinyitett kép.

így ezeket nem tudom oda feltenni ahová szeretném, mert csak JPG file-t fogad el.

Mi lehet az oka?

Hogyan tudnám az megoldani hogy a JPG file kép lekicsinyités után is JPG maradjon??? :hááát:

Van jobb képszerkesztõ program esetleg ami magyar? :upsz:

Elõre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

eremit

Valami nem stimmelhet Nálad! Én rendszeresen kicsinyítek IrfanView-val, és jpg-ben hagyja.

A 3.97-est használom. Neked a teljes van fenn?

Link to comment
Share on other sites

dumalady

A 3.97-es van fent. :Sír: Mi lehet a hiba?

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Hogy mented el a lekicsinyített képet ?

 

Mentés... vagy Mentés másként... ?

Link to comment
Share on other sites

eremit

Tehát megnyitsz egy képet. Kép menü --> Méret változtatása. Ott beállítod. A kép kisebb lesz. Akár a Mentés, akár a Mentés másként jpg-be menti.

Link to comment
Share on other sites

dumalady
Hogy mented el a lekicsinyített képet ?

 

Mentés...

 

vagy

 

Mentés másként...

 

 

:?:

Most ujra letöltöttem az egész képnézegetõ progit.

BIT képet ad ki kicsinyítéskor.

Mentés másként, így mentem el a képeket.

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ki tudod választani hogy mibe mentse el: BMP...JPG.....stb....

Link to comment
Share on other sites

dumalady
Ki tudod választani hogy mibe mentse el: BMP...JPG.....stb....

De hogyan? :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

Chabi1

Ott van hogy Fájl típusa...

Link to comment
Share on other sites

dumalady
Ott van hogy Fájl típusa...

Megvan!!! :D Sikerült, sima mentéssel és ott látom a Fájl tipusát.

:ötlet:

Köszönöm mindenkinek a segítséget :olé:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Laali

Nem akarok új topicot nyitni. Az IrfanView programmal lenne egy jelentéktelen problémám. Nem tudom, én nézek-e el valamit, vagy nem ismertem egy funkcióját. Képeket mentettem ki vágólapról Vágólapxx.jpg néven. Át akartam nevezni (F2 vagy a menübõl ) , de nem hajlandó. Ha a TotalCommanderrel megváltoztatam a Vágólap-ról mondjuk Bágólap-ra akkor már mûködik. Ez csak nálam van így? Elnézek valamit? Vagy csak fáradt vagyok...

 

A 3.95-ös verziót használom.

 

Megnéztem mégegyszer. Ha egy képet Vágólap kezdetûre nevezek, azt nem hajlandó átnevezni.

Link to comment
Share on other sites

Laali

Leírom egy kicsit pontosabban:

 

A 3.95-ös veziójú IrfanView-ben próbáltam képeket átnevezni. A képeket Vágólapxx.jpg néven mentettem ki. A menüben rákattintva az Átnevezésre, vagy megnyomva az F2-õt nem történik semmi. Más nevû képeken mûködik ez a funkció, megjelenik az átnevezés ablak, sõt akkor is, ha a Vágólap elsõ nagy V betûjét másban kicserélem kis v betûre.

Eddig ha jól emlékszem jó volt...,

A Vágólap szó után bármi következhet a névben.

Az érdekelne, inkább csak kíváncsiságból, hogy ez ennek a programnak, verziónak a tulajdonsága, vagy nálam valamilyen helyi probléma ?

 

Javítás: Közben megnéztem egy másik gépen. A 3.95-ös verziójú program azon is ezt csinálja. Kicserélve a 3.97-re megszünt ez a "hiba"

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Korda Attila

Sziasztok!

Egy kérdés. IrfanView 3.97-est használok. Az a gondom vele, hogy újabban amikor egy képet mentek el, nem jpg formátumban menti el, hanem gyakorlatilag a kép nevét írja be a kiterjesztéshez. Természetesen az IrfanView nem tudja megnyitni amikor rákattintok, hanem szól, hogy vagy keressek hozzá programot a netrõl, vagy válasszam ki a listáról. Átnevezés után természetesen megy a dolog, csak így egy kissé körülményes. Mi lehet a gond?

Elõre is köszönöm.

Kossuth Lajos

Link to comment
Share on other sites

eremit

A kiterjesztést be se kell írni. Az alul lévõ legördülõ menübõl kell a megfelelõt kiválasztani.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
Temporary

IrfanView Date Stamp - időbélyeg elhelyezése képeken

 

A csoportos konvertálás alatt pipáljuk ki a speciális opciókat, benne válasszuk ki a szöveg beszúrását és az opciók alatt adjuk meg a következőket: x=0, y=0, szélesség 240, magasság 50, balra lent, szövegmezőbe $E306(%Y.%m.%d) , betű típus Ariel 28

 

Ha nem tetszik az eredmény kísérletezzünk, mert a szélességelég elég furcsa logika szerint lesz csak jó.

Link to comment
Share on other sites

Kuttorka
Nálam tökéletesen mûködik. Az lehet a gond, hogy az IrfanView már a 4.28-nál tart. Le kell törölni a régebbit és letölteni az újat, mert ennek nincs automatikus frissitése. Ez az új, a nyelvi fájlt a gyártó oldaláról le lehet tölteni hozzá.
http://www.irfanview.com/
:)
Link to comment
Share on other sites

Garono

Ööö... és ez melyik kérdésre válasz? Vagy hogy jön ez ide? :huh:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...