tibcsihead Posted August 24, 2005 Posted August 24, 2005 Szevasztok! Verbatim DVD+RW lemezemrõl eltünt az összes adat. A rendszer, a Nero üres lemeznek látja. Elõzmény a következõ: rokonomnak új DVD-írót tettem a gépébe, és ezt a lemezt használtam bróbalemeznek, hogy olvassa-e a +-os lemezt. Minden oké volt. Elképzelhetõ, hogy az író lézere rosszul kalibrált, és olvasáskor töröl is? Megsértve az adatmezõt?
mizsi Posted August 24, 2005 Posted August 24, 2005 Ezt nem tartom túl valószínûnek. Próbáld meg egy másik olvasóban.
tibcsihead Posted August 24, 2005 Author Posted August 24, 2005 Holnap megnézem, mert nekem csak egy meghajtóm olvassa a +-os DVD-t. Bár minden másik lemezt hiba nélkül visz.
benkovics Posted August 24, 2005 Posted August 24, 2005 Elõfordulhat! Én már jártam így...... ír: ír: ír:
LinuXP Posted August 25, 2005 Posted August 25, 2005 Szevasztok! Verbatim DVD+RW lemezemrõl eltünt az összes adat. A rendszer, a Nero üres lemeznek látja. Elõzmény a következõ: rokonomnak új DVD-írót tettem a gépébe, és ezt a lemezt használtam bróbalemeznek, hogy olvassa-e a +-os lemezt. Minden oké volt. Elképzelhetõ, hogy az író lézere rosszul kalibrált, és olvasáskor töröl is..? megsértve az adatmezõt? Szia! Nekem dettó ugyanez volt a Phillips CD-mmel. Aki irta, annál rajta van a cucc, de nálam a meghajtó üresnek látja. Beszéltem egy rendszergazda haverommal, aki azt mondta, hogy vagy van valami fatális karc a CD-n, vagy haldoklik a meghajtó, vagy passz.... Szerintem utóbbi, mert miért látja akkor azé, aki irta? Ha csak a rokonodé lát rajta adatokat, dobd ki a DVD-t. Én se tudtam mást tenni. Az informatika olyan tudomány, ahol nem kaphat az ember mindenre választ-sajnos!!!!!!!!! Ez egyébként valami irási hiba, olyan, mintha a "szülõgép" csak a maga számára olvashatóan titkositaná a tartalmat....
tibcsihead Posted August 26, 2005 Author Posted August 26, 2005 Nos, leszûkült a kör. A munkahelyemen ki lett próbálva, és olvasható volt a lemez. A Nero-val töröltem, és ujraírtam. Ezt se látta. Viszont megírtam közvetlen utána egy cd-rw-t, az jó lett. Na most két lehetõség van. vagy a lemez rossz, vagy az író./LG 4120B/ Kipróbálom még a "+" és "-"-os DVD írást, hogy kizárjam a meghajtó hibáját.
BáGyu Posted August 26, 2005 Posted August 26, 2005 Ezt evvel az íróval írtad? Nem lehet, hogy ezt a fajta lemezt nem támogatja az íród?
tibcsihead Posted August 28, 2005 Author Posted August 28, 2005 Igen ezzel írtam, már legalább 5-ször írtam tele, és nem volt vele gond. Holnap veszek egy +-os DVD-t hogy azt megírja-e, mert "-"-ost, meg sima CD-t megírja hibátlanul. Egyre valószinûbb, hogy a lemez rossz.
kfx Posted October 21, 2005 Posted October 21, 2005 Én nem azért írok, mert ilyen problémám volt, hanem mert az enyém is DVDvel, meg adatokkal kapcsolatos. A lényeg a követketõ: Felvétel közben lefagyott az asztali DVD-felvevõ. (De aztán tényleg) Persze ki kellett húzni. Eredmény: lezáratlan lemez. Nem ismer valaki olyan programot, amivel vissza lehet nyerni a megírt adatot?
ProFiler Posted October 21, 2005 Posted October 21, 2005 Számítógépen még nem próbáltad lezárni? Pl. Nero. Ciao.
nascar Posted October 21, 2005 Posted October 21, 2005 @ kfx Tedd vissza az asztaliba, és zárasd le vele. Nekem az asztali-DVD íróm tudja ezt a funkciót, bármikor lezárathatom vele a lemezt, akár egy hét múlva is, miután felvettem, kivettem a gépbõl. Finalizálni kell >> Finalize funkció, ha van ilyen! A PC nem fogja tudni lezárni, már próbáltam én is az érdekesség kedvéért!
kfx Posted October 24, 2005 Posted October 24, 2005 Odáig rendben van, hogy a lezáratlan lemezt utólag is le lehet zárni, csak az a probléma, hogy ki kellett húzni a dugót írás közben, most pedig utólag azt jelzi, hogy üres lemez van a meghajtóban, habár szemmel látható, hogy egy ideig írt rá.
PPeter Posted November 25, 2005 Posted November 25, 2005 Ha az asztali nem ismeri fel és nem tudod lezárni vele, akko azt PC-ben vélhetõen az életben nem zárod le, ugyanis nemcsak a kivezetõ tóna, hanem az ideiglenes UDF Anchor információs táblázat is hiányzik róla, meg a bevezetó zóna nagy része is (ezek lezáráskor íródnának rá), csak a felvett stream van rajta, de a PC számára elérhetetlen és értelmezhetetlen módon.
czpetike Posted January 17, 2006 Posted January 17, 2006 Szevasztok! Van egy hibás CD-m, amin az adatok nagy része elérhetõ, azonban a maradék nem olvasható. Ismertek-e olyan eljárást, amivel levehetem róla az adatokat?
urughai Posted February 2, 2006 Posted February 2, 2006 Ha az sem, akkor hûtõ ! Nekem bejött egy párszor, de csak cd-nél ír: !
FZoli Posted August 16, 2006 Posted August 16, 2006 Most fejeztem be nagy nehezen a 8. sávot a Roxio Easy CD Creatorral (6.1.1.48), nézném meg a CD-t, de a Windows üresnek mutatja, akárcsak a Roxio! De ha a Disc Informationban megnézem ott meg mutatja a felírt sávokat! Mit tegyek? Segítsetek, nem akarom a CD-t kidobni! :'(
ProFiler Posted August 16, 2006 Posted August 16, 2006 Esetleg próbáld meg a Neroval lezárni. A WinOnCD-nél nekem is volt hasonló gondom és a Nero megoldotta a problémát. (A demot letöltheted, ha nincs teljes verziód.) Ciao.
FZoli Posted August 30, 2006 Posted August 30, 2006 Hááát, két NERO demoval is próbálkoztam, de az egyikkel nem lehetett CD-t folytatni, míg az újabb Nero 6 demo csak képfájlokat írt >. Hol találhatnék egy olyan verziót, amivel lezárhatnám a CD-t? Nem kell legújabb, mert iszonyat lassú a net ismerõsömnél, ahonnan ezt is írom és a progit is letölteném.
k2t004 Posted July 29, 2007 Posted July 29, 2007 Sziasztok! Nekem is hasonló problémám van. A PC-n és a notebook-n is megírtam ugyanazt az adat DVD-t (avi-k vannak benne) és a notebook mindkét lemezt látja és le is tudja játszani az állományokat, míg a PC üresnek látja a meghajtót (mintha nem lenne benne lemez), akarmelyik lemezt is helyezem be. Hogyan lehet, hogy Nero 7-tel (alapbeállításokkal, írás utáni ellenõrzéssel) megírom a PC-n, minden OK és utána, ha visszateszem már nem érzékeli? Segítsetek, mert mindjárt hasbaszúrom magamat a billentyûzettel!!! ír:
Lacee26 Posted October 8, 2007 Posted October 8, 2007 Azt tudja valaki, hogy az adatok egy dvd rõl mennyi ideig maradnak olvashatóak? Mondjuk a legjobb minõségû verbatimnél. Köszi
kori Posted October 8, 2007 Posted October 8, 2007 Pontos idõtartamot nem lehet megmondani, mert függ a CD/DVD minõségétõl, az írás minõségétõl és a tárolástól is. Hallottam már azt is, hogy ideális esetben akár 10-70 évig is megmaradnak az adatok a hordozón.
Crocket Posted October 8, 2007 Posted October 8, 2007 Én azt hallottam, hogy ha fontos adataid vannak a dvd-n, 8-10 évente tanácsos egy biztonsági másolatot készítani róluk.
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now