Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Nagyobb fájlok küldése interneten keresztül


fenthu

Recommended Posts

fenthu

Sziasztok!

Azután érdeklõdnék, hogy tud-e valaki megoldást a kérdésemre.

A kérdés: Hogyan tudok (mondjuk egy barátnak) esetleg egy nagyobb fájlt, mappát, ami akár 100MB is lehet a gépemrõl közvetlenül neki elküldeni hálón vagyis neten keresztül?

A választ elõre is köszönöm. Fontos lenne.

Link to comment
Share on other sites

Kpierre

MSN Messenger fájlmegosztás funkció. Vagy a Hamachi nevû progival létrehoztok egymás közt egy hálozatot a net beiktatásával. A Hamachi innen tölthetõ magyar nyelven:

 

Hamachi

Link to comment
Share on other sites

google

Vagy fájlcserélõn, viccen kívül. Adsz neki egy generált nevet, amit csak Ti ketten fogtok ismerni, õ meg rákeres, és letölti. :ötlet:

(Ezt még anno az újságban olvastam egyébként. ;) )

Link to comment
Share on other sites

Adani

Vanank erre szakosodott szolgáltatók:

 

2big.hu

Link to comment
Share on other sites

Darcy Tucker

Vagy YouSendIt. Ezzel akár 1GB-os fájlokat is küldözgethetsz.

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Én meg feltettem a No-IP klienst és a HTTP File Server legutolsó bétáját és máris kész volt a küldés-fogadás. ;)

Link to comment
Share on other sites

warynski
Vagy YouSendIt. Ezzel akár 1GB-os fájlokat is küldözgethetsz.

Ezt én is használtam. Nagyon jó erre a célra! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
sonykor

Tudnátok még beírni még néhányat?

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Én a FREEMAIL óriáslevél funkcióját használom.

Sajnos rossz tapasztalatom van sok ilyen ingyenes fájlküldõ oldallal, hogy nagyon lassan vagy egyáltalán nem töltik fel a fájlomat vagy leállnak 95%-nál stb. Kinek melyik müködik amúgy ?

 

A freemail is néha elakad, de max. 5 perc alatt nekem mindent feltöltött eddig, néha õ is stagnál 95 százaléknél de csak pár percet. IE-t ajánlom a használatához,

 

Amúgy jó lenne ha a GMAIL-nek is lenne már idõvel ilyen óriáslveél funkciója.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

aadaam

Részletesebben a Microsoft SKYDRIVE-ról.

 

A MS Windows Live egyik újabb szolgáltatása a SKYDRIVE, ami egy virtuális 25 GB-os online winchester.

Mappákat lehet létrehozni, beállítani hogy azok titkosak, nyilvánosak, vagy csak bizonyos személyek láthatják.

 

Alapban max. 50 MB-os fájlok tölthetõk fel a webes felületrõl.

 

Létezik egy nagyon kis okos alkalmazás, az SDExplorer, amivel közvetlen a sajátgépbõl lehet rendezni és rendszerezni ill. feltölteni a fájlokat.

A lelkes kis csapat folyamatosan fejleszti és finomítja a programot.

 

Az ingyenes változata a programnak sajnos szintén csak max. 50 MB-os fájlokat tud feltölteni, de legalább könnyû a mappakezelés. Akár egész mappákat is feltölthetünk a sajátgépbõl. Késõbbiekben tervezik már hogy a Total Commander is fogja tudni kezelni.

 

A program fizetõs változata (SDExplorer PRO) bármekkora fájlt feltölt a 25 giga kimerüléséig, mivel feldarabolja 50 megás chunk fájlokra és úgy tárolja.

A fizetõs PRO verzió 3 napig ingyen kipróbálható.

 

Amúgy a PRO fizetõs életre szóló licensze sem túl drága, áfástól kb. 3000 Ft. Bárki megvásárolhatja a neten akinek van bankkártyája.

 

De természetesen érdemes elöbb a free v. a trial verziót kipróbálni.

 

Kiváncsi vagyok kinek milyen tapasztalata van ezzel a SKYDRIVE szolgáltatással és az SDExplorer programmal. Esetleg majd egy új topicot is megérdemelne majd.

 

Összegezve: 3000 Ft-ért korlátlan méretû és mennyiségû fájlfeltöltés, mivel természetesen több Windows Live fiókod is lehet és mindegyikhez jár 25 GB hely.

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...