Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD-RAM írás


TJani

Recommended Posts

fapuma

Ahogy látom, a NEC-nek csak a 4... sorozata támogatja a DVD-RAMot.

A 3520-as nem kezeli, szóval nincs túl sok esélyed.

Ha a NEC honlapján elérhetõk firmware-frissítések, akkor megpróbálhatod a legújabbat. Ez akkor segíthet, ha úgy készült a meghajtó, hogy fizikailag felkészítették a DVD-RAM írására, viszont a szoftverében letiltották azt.

Link to comment
Share on other sites

svejk
Ahogy látom, a NEC-nek csak a 4... sorozata támogatja a DVD-RAMot. A 3520-as nem kezeli, szóval nincs túl sok esélyed.

Kösz! Ez nem jött össze. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
zizz

Sziasztok!

 

Vettem annak idején egy clevo notebookot egy LG HLDS GMA-4080N dvd íróval (Nekem fontos a dvd-ram kezelés). FAT 32 fáljrendszert használok a RAM-okon. A RAM-ot nem formázta meg ugyan (hibaüzenettel leállt), de formázottra írt. Ez idedegesített, elvittem a szervízbe, azt mondták, valóban, kicserélték egy új típusra: LG GWA-4082N. Még a szervízben kipróbáltam, még csak nem is látta a RAM-ot, sajátgépben DVD-RW-ként jelenik meg, a formázási lehetõséget föl sem dobta. Már olvastam ezt a fórumot, gondoltam, jegyzõkönyvvel elviszem, és az itt olvasott tanácsokkal fölteszem a dvd-ram drivert, az segít. Hát nem segített.

 

Az interneten egy helyen találtam pontos infót errõl a típusról, egy cseh oldalon:

CDR-Hard server

 

Itt egy CC15 firmware verziójú darabot teszteltek.

Az enyém verziója CL02 - sajnos, gondolom ez nem kompatibilis vele.

 

Az LG honlapján nem található ez a típus :pislog: röhej...

 

Az lehet, hogy a CL sorozatú firmware butított?? Nem hiszem, hogy ez lenne a baj. (frissítést nem találtam hozzá)

 

(A gépen fönn van a Nero Incd (ezt csak dvd-rw hez használom), Daemon tool.)

A Nero info tool szerint sem kezeli a Ram-ot (Nem tudom, hogy az írótól kapja az infót, vagy a Windowstól)

 

Kérlek, segítsetek.

Link to comment
Share on other sites

F. A. Bian

Nekem két LG DVD-íróm van, illetve a laptopban egy Matshita. Alapból (Windows XP) egyik sem ismerte föl a RAM lemezeket, de nem firmware-t kellett frissíteni, hanem csak DVD-RAM drivert letölteni hozzá (pl. innen) és telepíteni. Ez egy kisebb programcsomagot is föltesz, és innentől kezdve tetszés szerint formázhatóak a lemezek, illetve pl. TC-vel is lehet rájuk fájlt másolni.

Link to comment
Share on other sites

Richy

Nekem is így megy a DVD-RAM az LG-vel ;)

Link to comment
Share on other sites

zizz
Nekem két LG DVD-íróm van, illetve a laptopban egy Matshita. Alapból (Windows XP) egyik sem ismerte föl a RAM lemezeket, de nem firmware-t kellett frissíteni, hanem csak DVD-RAM drivert letölteni hozzá (pl. innen) és telepíteni. Ez egy kisebb programcsomagot is föltesz, és innentõl kezdve tetszés szerint formázhatóak a lemezek, illetve pl. TC-vel is lehet rájuk fájlt másolni.

 

Kósz, kerestem itt is az én típusomhoz (GWA 4082N), de nem találtam semmit. Általános DVD-ram drivert

nem találtam azon az oldalon, lehet, hogy vak vagyok.

 

Dvd-ram drivert egyébként már egy régebbi üzenet alapján

A driver itt van, ezt kell feltelepíteni, aztán frissíteni innen.

föltettem, de ugyanaz a helyzet. Lehet, hogy rosszul raktam fel, vagy többféle dvd-ram driver is van?

 

Azt is megpróbáltam, hogy elindítom a DVD-RAm driver DVDForm.exe-jét, de azt írja ki, hogy

"DVD-RAM drive is not connected, or a disc is not inserted"

 

Egyébként a sajátgépben is DVD-RW-ként jelenik meg az író...

 

Nem tudom, mit csináljak...

Link to comment
Share on other sites

zizz

Sajna nem jó, már fölraktam :(

Link to comment
Share on other sites

zizz

megtaláltam a választ, ebben a topicban részletesen leírtam.

 

Okuljatok belõle!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
mazda6diesel

Sziasztok! Ha minden jól megy akkor sikerül frissíteni egy Pio 110d és akkor már tud az illetõ Ram-ot is írni. Az lenne a kérdés, hogy honnan tudnék neki letölteni ram drivert? A BHA-t már próbáltam de ott csak upgrade-t találtam.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Nekem Windows XP alapból kezelte. Simán meg tudtam formázni FAT32-re.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Remélem így lesz itt is! Holnap minden kiderül...:)

Link to comment
Share on other sites

fapuma

@Bazs1981

Ha a Win XP nem kezeli alapból, akkor csináld ezt:

A driver itt van, ezt kell feltelepíteni, aztán frissíteni innen.
Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Király! Köszönöm! De ugyi az nem gond, hogy ez LG-hez van ha jól látom?

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Hopsz, efölött elsiklottam. :upsz: Akkor jobb lenne keresni egy Pio drivert, de az is csak akkor kell, ha a WinXP nem kezeli alapból.

 

Utólag:

Egy külföldi fórum hozzászólói szerint ez jól működik a Pioneer 110-zel. Lehet, hogy ugyanaz, mint a másik, de lényeg, hogy ezt megbízhatónak írták.

Link to comment
Share on other sites

KeLa

@Bazs1981

Ha megnézed a táblázatot, ott szerepel "PIONEER DVD-RW DVR-110, DVD-RW DVR-K16, DVD-RW DVR-K16A, DVD-RW DVR-K16S"!

Link to comment
Share on other sites

fapuma

A BHA-s frissítésnél igen, de magánál a drivernél LG van csak írva. Anélkül pedig a BHA-s frissítést nem telepítheted fel.

Link to comment
Share on other sites

mazda6diesel

Egy külföldi fórum hozzászólói szerint ez jól működik a Pioneer 110-zel. Lehet, hogy ugyanaz, mint a másik, de lényeg, hogy ezt megbízhatónak írták.

Ok köszönöm! Tehát telepítem amit a fenti linkről letöltöttem, majd frissítem a BHA-val? Egy pici :off_kacsint: a 139-es számú Pio frissítés teszi képessé a 110D-t RAM írásra?

Link to comment
Share on other sites

bodsa

 

Helló mindenki!

 

Nekem van egy "matsushita uj-830sx" dvd-ram-om a notimban és egy író v egy driver program kéne amivel egyszerûen, tényleg úgy mint egy winchestert tudom használni a RAM lemezekt. Esetleg még totalcommander-rel is lehetne használni az írást? De ha tudtok egy oldalt ahol driver-t is találnék hozzá maga lenne a tökéj, mert én már nagyon sok oldalt megnéztem és nem találtam.

 

Elõre is köszi

Link to comment
Share on other sites

KeLa

A Nero InCD progit kell feltelepíteni. Matsushita drivert nehéz lesz találni, nekem nem sikerült.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
mapboy

Egy LG-GSA H20L DVD iróm van, most is tudom irni a DVD-RAM lemezeket, mintha HDD lenne, miután megformáztam, de a bajom, hogy ha másolok rá fájlokat szinte teljessen behal - belassul - a rendszer, pedig elég erõs gépem van, és mindeközben kemény 200-500 KB/s sebességgel másol, pedig állítólag 5X sebességgel irja a RAM lemezeket. Ráadásul az LG honlapján csak H20N tipust találtam...

Link to comment
Share on other sites

mapboy

Nos köszönöm a sok hozzászólást :) De közben meg is van az ok. Azért elmondom mások okulására, a Win XP alapból FAT32-re formázza a DVD-RAM-ot, nem is tudja másra, de ez az elvault fájl rendszer alkalmatlan erre. UDF 1.5-re formáztam egy progival, ezt az XP is kezeli, és most már "szárnyal" másolásnál, hozza az elvárt átviteli sebességet, és nem terheli le a gépet.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
tibcsihead

Ma vettem egy TDK DVD-RAM lemezt, és a széle szabálytalan. Mondhatnám, hogy "cakkos". Ezek a 0,3-0,4 mm-es egyenletlenségek elfogadhatók? Még nem volt dolgom ilyen lemezzel ezért nem tudom, hogy visszavigyem-e, vagy sem? Még nem tettem meghajtóba, mert nem tudom, hogy kiegyensúlyozatlan-e a szabálytalanságok miatt.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...