Lex Posted July 14, 2005 Posted July 14, 2005 Sziasztok! Tudtok olyan programról (lehetõleg freeware), ami két független gépen szinkronban tud tartani több könyvtárat is. A könyvtárak több tíz GB adatot tartalmaznak és a külsõ tároló csak egy USB meghajtó (256 MB) lehet. A szinkront úgy gondolom, hogy a progi készít egy leltár adatbázist az állományokról, ezt felrakja az USB meghajtóra, majd a másik gépen összehasonlítja az ottani állományokkal. A különbözetbõl, amennyi felfér, felrakja az USB-re, majd az elsõ gépre felteszi. Ezt addig folytatja, amíg szinkronba nem kerül a két gép. Egyszerre általában 10-100 MB adat keletkezik, vagy módosul, ezért egy fordulóval mindig szinkronizálható a két gép. Nem akarok külsõ winchestert használni.
warynski Posted July 14, 2005 Posted July 14, 2005 Ha hálózatban vannak a gépek a Total Commander Könyvtárszinkronizálás menüpontjával simán meg lehet csinálni, hogy a két gépen két könyvtár ua. legyen. Csak persze ez egy utólagos, és manuális dolog. Ui.: azt hiszem félreértetem a kérdést, most látom, hogy két független, tehát nem hálózatos géprõl van szó... sorry
Lex Posted July 14, 2005 Author Posted July 14, 2005 Valóban a két gép független és kb. 10 km-re vannak egymástól. A szinkronizálást manuálisan gondoltam elvégezni (USB be, szinkronizálás, USB ki)
Lex Posted August 9, 2005 Author Posted August 9, 2005 Senki nem tud erre a problémára egy jó kis programot?
Kovács Gyula (MiniDisk) Posted August 9, 2005 Posted August 9, 2005 De tudok. Microsoft szoftver, és ingyenes. Nemrég jött ki. Sync Toy (Power Toys része, de csak az eredetvizsgálat után érhetõ el, regisztrált Windowst használóknak, és emailben küldte a Microsoft a linket.) Nincs fent a Power Toys honlapján. Ha kell, akkor el tudom küldeni mailban, ha adsz egy e-mailcímet privátban. Itt van kép róla: http://jkontherun.blogs.com/jkontherun/images/synctoy.jpg
Lex Posted August 9, 2005 Author Posted August 9, 2005 Az a baj vele, hogy egyrészt szinkronizáláshoz a két gépnek kapcsolódnia kell, másrészt, ha adathordozóval szinkronizálok (mert a másik gép 10 km-re van), akkor a teljes szinkronizálandó anyagnak el kell férnie az adathordozón (30-40 GB). Ha jól olvastam, akkor tulajdonképpen ez egy felturbózott Táska.
Kovács Gyula (MiniDisk) Posted August 9, 2005 Posted August 9, 2005 Az a baj vele, hogy egyrészt szinkronizáláshoz a két gépnek kapcsolódnia kell ... Ha nem kapcsolódik a két gép egymáshoz, hogyan akarsz szinkronizálni?
Lex Posted August 9, 2005 Author Posted August 9, 2005 A szinkront úgy gondolom, hogy a progi készít egy leltár adatbázist az állományokról, ezt felrakja az USB meghajtóra, majd a másik gépen összehasonlítja az ottani állományokkal. A különbözetbõl, amennyi felfér, felrakja az USB-re, majd az elsõ gépre felteszi. Ezt addig folytatja, amíg szinkronba nem kerül a két gép. Egyszerre általában 10-100 MB adat keletkezik, vagy módosul, ezért egy fordulóval mindig szinkronizálható a két gép. Nem akarok külsõ winchestert használni. Ahogy az elején leírtam.
payskin Posted August 9, 2005 Posted August 9, 2005 Azért lássuk be, ez egy elég speciális módja a szinkronizálásnak. Ettõl persze még letezhet ilyen program, csak hát mi még nem találkoztunk vele.
Darcy Tucker Posted August 9, 2005 Posted August 9, 2005 Szerintem elég bonyolult egy szinkronizálás lenne. Én a helyedben megfontolnám egy külsõ winchester beszerzését.
Lex Posted August 9, 2005 Author Posted August 9, 2005 Csak így kifejtve bonyolult. A lényeg, hogy két egymástól elszigetelt gépen mondjuk 30-40 GB adatot szinkronban kell tartani egy USB drive-val. A két gép között szinte naponta kell szinkronizálnom és nem szívesen cipelek egy kilós téglát, ami még sérülékeny is. A feladat megoldható, én is meg tudnám csinálni, csak sajna nincs rá idõm elhavazás okán.
atzs Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 Az egyik ismerõsöm erre a célra külsõ (USB-s) notebook-hdd-t használ. Nem egy tégla, és nem is annyira sérülékeny. Ez sincs persze ingyen...
Lex Posted August 10, 2005 Author Posted August 10, 2005 Mégis jóval nagyobb és sérülékenyebb egy USB flash-nél. Egész nap nem cipelném magammal ügyféltõl ügyfélig, hogy elhagyjam, odaüssem, leejtsem. Arról nem beszélve, hogy egy 60 GB-os elég drága lenne. Ezért szerettem volna egy kis freeware progival megoldani. Azt hittem, ez egy elég gyakori probléma.
atzs Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 Kezdek rájönni, hogy nem is olyan egyszerû a problémád. Tegyük fel, hogy készül erre a célra egy program. Tegyük fel, hogy az A gépen érzékeled, hogy újabb verzió van, ráteszed az USB-re. Aztán mikor odaérsz a B géphez, kiderül, hogy ott már nem ugyanaz van, az utolsó ismert állapothoz képest mindkét gépen volt változás. Ekkor mi van? Ha netán ez a probléma nem állna fenn, akkor a kérdés a következõ: A Total Commander véletlenül nem tud úgy másolni, hogy viszi a teljes alkönyvtárszerkezetet, de szûr valamilyen feltételre? Például az utolsó módosítás dátumára? Mert akkor lehetne azt, hogy egy transzfermappába átmásolod mindazokat az állományokat, amelyek az utolsó szinkronizálás után lettek létrehozva, vagy módosultak. Ha az eredmény kisebb, mint az USB-d kapacitása, akkor másolod rá az egészet, ha nem, akkor pedig annyit, amennyi ráfér, és fordulsz kétszer...
Shia-ko Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 Emlékeim szerint a TC tud szinkronizálni. Az miért nem jó?
atzs Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 a két gép független és kb. 10 km-re vannak egymástól. Ezért.
atzs Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 Olvass már vissza egy kicsit... 30-40 GB adatot kellene szinkronizálnia, és nem akar egy HDD-t hurcolni magával. Pusztán a változások ugyanis elférnek egy USB-n.
Lex Posted August 10, 2005 Author Posted August 10, 2005 Ha az állományok mindig ugyanott és ugyanazon a néven szerepelnének, akkor jó lenne. Egyébként az egyidejû módosítás miatti ütközés normál probléma az adatbázis kezelõknél. Jelen esetben a felhasználót kell kérdezni, hogy mi legyen (másolás ide, oda, kihagyás). Hogy érthetõbb legyen, vegyük például azt, hogy a könyvtárakban fényképek vannak. Eleinte, ahogy a géprõl kijön nyersen. Persze ez is így szinkronizálódik (ez csak sima átmásolás). Majd egyszer nekifogok rendbe rakni. Az állomány általában nem változik (kivéve, ha módosítom a képet), viszont adhatok neki új nevet (Jánoska játszik) átrakhatom egy új könyvtárba (Családi események). Ezt a Commander nem tudja kezelni, mert csak az új helyre is berakná a képet, de nem veszi észre, hogy a régi helyrõl le kellene venni. A célprogram mûködése: Az A helyen készít egy adatbázist, amibe beírja az állomány elérési útját, nevét, dátumát, és egy újlenyomatot. B helyen összehasonlítja az adatokat az adatbázissal. Ha egy új állományt talál a B helyen, akkor annak újlenyomatát megkeresi az adatbázisban. Ha benne van, akkor csak A helyen át lett rakva máshova az állomány, ezért B helyen is át kell rakni. Persze intelligensen nézheti a progi azt is, hogy ha egy könyvtár összes állománya át lett rakva, akkor, ha ugyanazon könyvtár alá lett rakva, akkor csak a könyvtár neve változott, ha máshova került, akkor át lett mozgatva. Nagyjából ennyi. Persze lehet finomítani, de az már részletkérdés.
Kovács Gyula (MiniDisk) Posted August 10, 2005 Posted August 10, 2005 A nero CD-RW üzemmódban mûködik így. Azt hiszem, kezdem érteni, bár ....
Recommended Posts
Create an account or sign in to comment
You need to be a member in order to leave a comment
Create an account
Sign up for a new account in our community. It's easy!
Register a new accountSign in
Already have an account? Sign in here.
Sign In Now