Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Hálózaton belüli üzenetküldõ program


ocsi

Recommended Posts

ocsi

Olvastam ( ha jól emlékszem) az áprilisi PCW ben egy olyan Üzenetküldõ programról ami helyi hálózaton képes mûködni ( nem kell neki internet, és nem csatlakozik szerverhez.) Nem emlékszem a program nevére, és nem találom ezt a számát az újságnak.. ki tudna valaki segíteni egy névvel vagy egy web címmel, vagy egy hopp számmal???

Link to comment
Share on other sites

Adani

Van több is, nekem most csak a LanTalk ugrik be. ITT megtalálod.

Link to comment
Share on other sites

eremit

NetWriter

 

Az elõbb rosszat írtam

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

net send?

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Fapados...

Link to comment
Share on other sites

Greene

No meg akinél ki van kapcsolva a Messenger szolgáltatás annál nem megy...

Link to comment
Share on other sites

Shia-ko

Telhetetlenek. A feladatot megoldja. :P

Link to comment
Share on other sites

Halasi Miklós

Na már meg is van, amit kerestél. A neve: Lan Conference és innen tudod letölteni:

http://www.lanconference.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Kovács Gyula (MiniDisk)

TÖRÖLHETÕ

Link to comment
Share on other sites

nagygabor

netmeeting

Be van építve a windowsba.

Nem a legjobb, de legalább nem kell külön progit telepíteni.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
TheSaurida

Hogy ez is újrainduljon...

Használja valaki a LanConference nevû programot? Mi elkezdtük az iskolában, ugyanis van vagy tíz tanári szoba szétszórva az épületben, és jó lenne valami gyors összeköttetés, amit az amatõrök is tudnak kezelni. Az összes gép ugyanabban a tartományban van, ráadásul az x.y.z.1..253 IP-címeket használják. Ugyanaz a felhasználó lép be mindegyikbe (Tanár), vagyis a jogosultsága is ugyanaz. Ennek ellenére az egyik géprõl lehet látni az összes többit, a másikról meg csak kb. a felét.

Mi a fenétõl lehet ez?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Melyik gépen mi az alhálózati maszk? A programban nem látszó gépek egyébként látják egymást? A hálózat topológiáját meg tudod adni?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Mindegyiken 255.0.0.0 a maszk. Pingelni lehet bármelyiket, és válaszol is. Már beléptem rendszergazdaként és külön engedélyeztem az UDP 5471-es portot, de az se segített. A topológiáról nem tudok egyelõre.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Onnantól kezdve, hogy ping van, és a hálózaton látják egymást, igazából mindegy a topológia, nem az lesz a gond. A 255.0.0.0 maszk elég furcsa egy helyi hálózaton, de mûködnie kell. Abba az irányba kellene indulni, amit már próbáltál, valami a gépen vagy a hálózaton korlátozza a program mûködését.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Köszi. Először én is csodálkoztam a maszkon, de hát így örököltem az egész rendszert alig egy hete, ha lehet, nem túrok bele.

Amit nem értek, hogy ha van egymás mellett két gép, ugyanarra a switchre rádugva, akkor miért látnak mást. Mondjuk egymással akkor pont nem kell csevegniük, de az egyik listáján van mondjuk 15 gép, a másikén 6. Mint írtam, a felhasználó ugyanaz.

Most éppen egy további gépre raktam fel (rendszergazdaként), lát is 4 gépet saját magán kívül.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

És a tűzfalbeállítások megegyeznek a két gépen? Poénból megpróbálhatod megcserélni a két gép kábelét a switchben, elvileg ugyanígy kéne maradnia.

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Most azt csinálom, hogy egy Excel táblába kiírom minden gépen, melyik IP-címeket éri el a LanConf. Valami csak kijön belõle.

Ha egyszer lesz nyugis idõszak, végigpróbálom a kábelcserét meg a tûzfalbeállításokat, de ahhoz tényleg az kell, hogy más ne akarjon éppen gépezni.

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Milyen switch? Nincsenek VLAN-ok beállítva?

Link to comment
Share on other sites

TheSaurida

Nincs VLAN. Emeletenként van egy-két switch a gépszámtól függõen.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...