Jump to content
GSForum - Segélyvonal

MySQL-bõl nyert adatok kiíratása


google

Recommended Posts

google

Üdv!

 

Adatbázisból kinyert adatokat szeretnék elegánsan kiíratni.

Fogalmam sincs, hogy kezdjek hozzá.

 

Van egy képem (elérési út), annak pedig egy automatikusan növekvõ sorszáma. Ezeket rendezem csökkenõ sorrendbe, és limit 1, azaz csak az elsõt jelenítem meg közülük.

 

De hogyan? :upsz:

A kapcsolat megvan, a lekérdezés megvan, csak kiírni nem tudom.

Sajnos a neten sem találtam erre igazán hasznos megoldást.

 

Azt tudom, hogy több adat esetén érdemes asszociatív tömbbe szedni az adatokat, majd azt kiíratni. Mondjuk ez sem segít sokat rajtam, mert azt szintén nemigen tudom.

 

Valaki segítene egy scripttel, ami alapján elindulhatok?

Link to comment
Share on other sites

google

Köszönöm, erre gondoltam! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
google

Azon tûnõdöm, vajon hogyan lehetne egy textarea-ba beírt adatokból felsorolást készíteni.

Pl. van egy olyan rész, ahol szavakat sorolnék fel egymás után, de semmiképpen sem szeretném külön inputban beírni és külön mezõben tárolni õket, mert akár sok is lehet belõlük, meg amúgy is állandóan változik, hogy melyik rekordnál éppen mennyi van.

 

Tehát egy beviteli mezõbõl szeretném listaelemként felsorolni az egyes szavakat.

Erre milyen megoldás létezik? Vagy milyet tudtok kitalálni?

 

Nekem van egy elgondolásom, de elég nehézkesnek tûnik. Eszerint - mivel hozzáteszem, minden listában csak egyetlen szó van, tehát nem mondatokat sorolok fel - meg lehetne keresni a szövegben a szóközöket, és aszerint elválasztani valahogy.

 

De valami kézenfekvõbb megoldás nincs erre? Elvégre több szem többet lát. :)

Link to comment
Share on other sites

ocsi

Én is ezt a megoldást látom jónak, de hogy ne csak szavakra mûködjön a dolog:

azt mondod, hogy:

<li> elsõ szó<li> második listaelem<li>harmadik

 

A <li> karakter sort kicserélheted bármilyen másra. A lényeg hogy így fel tudod osztani részláncokra a bemenõ karaktersorozatot

 

Neked az a függvény kell:

http://www.php.net/manual/hu/function.strtok.php

( hamarosín írók róla magyarul is egy kicsit!)

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

Szerintem meg használjad az explode PHP függvényt.

tömb=explode(" ","ez lesz egy karakter sorozat")

Az eredmény:

  • tömb[0]="ez"

tömb[1]="lesz"

tömb[2]="egy"

tömb[3]="karakter"

tömb[4]="sorozat"

Link to comment
Share on other sites

google

Köszönöm, valami ilyesmit kerestem. :):istenvagy:

Jópár függvény van még, amit nem ismerek. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Mezofi

Sziasztok!

Össze lehet kötni táblákat MySql-ben?

Php-vel hívnám, és ezt irtam be, de hibát jelzett, mikor ki akartam íratni.

 

$dar=mysql_query("SELECT kod,name FROM minimum,termek WHERE termek.kod = minimum.kod  ");
$totalRows_login = mysql_num_rows($dar);
$tartalom=mysql_fetch_row($dar);

A táblá nevei: termek, minimum

Közös oszlop név kod

:Sír:

Link to comment
Share on other sites

atzs

Próbáld így:

 

SELECT termek.kod,termek.name FROM minimum,termek WHERE termek.kod = minimum.kod

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Ez érdekes lesz.

 

Így müködik:

SELECT * FROM minimum,termek WHERE minimum.min_kod ='S3DA' AND  termek.kod='S3DA'

 

De így nem:

SELECT * FROM minimum,termek WHERE minimum.min_kod = termek.kod

Pedig ha az elsõvel müködik akkor van közös S3DA kóddal rendelkezõ termék.

 

Ezt nem értem!

Link to comment
Share on other sites

arpsoft

A két mezõd egyforma hosszú és típusú?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Köszömöm, erre sosem gondoltam volna.

Az egyik latin 1 volt a másik latin 2.

Mind a kettõt latin 2-re hoztam, és lám , máris müködik.

Mégegyszer köszi.

:fetreng: :

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
hatasu

Kezdjük azzal, hogy kezdõ vagyok, de nem hülye. :S

 

Az a problémám, hogy szeretnék egy adatbázisból kinyerni adatokat, de nem tudom hogy kell. Neten sokat néztem, nem találtam sehol. Légyszi valaki írja le, hogy hogyan lehet ezt megvalósítani.

Köszi elõre is: hatasu ;)

Link to comment
Share on other sites

hatasu

És az adatbázist hova tegyem? A gyökérkönyvtárba?

Link to comment
Share on other sites

Mezofi
:lol:
Link to comment
Share on other sites

hatasu

De én extra.hu-s helyre akarom felpakolni, nem a saját gépemen MySQL-t telepítgetni... :(

Link to comment
Share on other sites

payskin

Akkor alighanem az extra.hu-n levő MySQL adatbázis-kezelőt kell használnod, ha van olyan és engednek hozzáférni. Amúgy ha életedben nem csináltál ilyet, lehet, hogy mégis jobb volna egy otthoni tesztkörnyezetet kialakítani, és ott gyakorolni, még mielőtt bármit is kiteszel az extra.hu-ra. ;)

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

@hatasu

 

Amikor belépsz az extra.hu adminisztrációs felületére, az általad megválasztott adatokkal, ott van egy csomó információ minden féléről. Azokat azért írták, hogy elolvassák az emberek. Tehát te is jobban tennéd, ha rászánnál egy 10-20 percet azok tanulmányozására.

:mérges:

Link to comment
Share on other sites

hatasu

Hát hogy csomó, az túlzás.. Legalábbis és MySQL-ról csak pár sort találtam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
h.arpad

Az bőven elég, hidd el, a boldoguláshoz. A MySQL szerver címére és — az adatbázishoz való hozzáféréshez — egy jelszóra van szükséged. (Utóbbi szerintem az Extránál a saját jelszavad és felhasználói neved, de vannak olyan szolgáltatók, akik generálnak egy jelszót hozzá — ez esetben azt leírják.)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
payskin

Lapozgatós témában van egy problémám, amire biztos közismert a megoldás, csak most nincs kedvem/idõm gondolkodni rajta, hátha tudja valaki.

 

Van egy irgalmatlan lekérdezés (tegyük fel termékek egy webáruházban), amire várhatóan 8000 sort kapnék vissza, ellenben egy oldalon csak 50 terméket jelenítek meg, tehát nem akarom az összeset lekérdezni, hanem csak 50-et (LIMIT).

 

Ha nincs megadva hányadik oldalt kérdezzük le, akkor az elsõt (LIMIT 0,50). Ha meg van adva, hányadik oldalt, akkor LIMIT az oldalszámnak megfelelõen.

 

Kérdés: mi van akkor, ha nincs megadva, hányadik oldal kell, de megvan adva egy termék és azt az oldalt kell megjeleníteni, amelyiken az egész termék van?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Mezofi

Akkor jelenítjük meg csak azt az egy terméket. Azon a lapon ahol egyébként is a részletes ismertetése van egy kiválasztott terméknek.

 

Másik megoldás. Lekérdezed mennyi termék van a kiválasztott termék id-je és a kezdõ id között, azt osztod 50-el, és kis számolgatás után megkapod melyik oldalon kellene megjelennie a terméknek.

 

Link to comment
Share on other sites

payskin

Az elsõ megoldás tetszik: csináljunk valami teljesen mást ahelyett, amit kéne. :D De sajnos ez nem lehetséges.

 

Maradjunk a másodiknál. Szóval a kérdés a hogyan? Hogyan kérdezem le, hogy hányadik a kijelölt termék?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...