Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Avi --> DVD


TheSaurus

Recommended Posts

Pjotr

Az AVS nem AVI fájl!

Link to comment
Share on other sites

neta76

Oké, értem. De ha rámegyek a open video file-re még mindig ugyanazt a hiba üzenetet kapom, mint amit legelőször írtam. Ezért kérdezem, hogy nem kell-e valamit még máshol a programba beállítani vagy az avis filmmel van a gond?

Link to comment
Share on other sites

neta76

Letöltöttem, de sajnos nem leszek ettől okosabb mert ehhez nem nagyon értek. Ha megvannak a kodekek, mit nézzek rajta?

 

Úgy látom a többi avis fimnél, amit nem kell összerakni, ott az audió kodek: mpg1 or 2 audio layer 3 (mp3).

 

Viszont ennél a filmnél ATSC/A-52 dolby AC3 és azt jelzi nincs letöltve.

 

Ez lenne a gond?

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Tegyél be egy gyári DVD-t, amin Dolby Digital hangsáv van. Ha ezt lejátsza a géped, akkor van fent ac3 codec, csak "valami" (pakk) belerondít a dolgokba.

Ha nem szólal meg, akkor egy DVD lejátszó (amit mondjuk az íróhoz adtak) telepítése, újratelepítése megoldhatja a problémát.

Esetleg az ac3 filter, ha már minden hiába.

Link to comment
Share on other sites

Bata László

 

Kicsit segíts légyszíves....

 

itt kell valamit beállítani?

 

mert most meg ez a hiba üzenet:

 

---------------------------

VirtualDub Error

---------------------------

Cannot determine file type of "C:\Users\kincsõ\Film\telbratyo. cd 1--default.avs"

---------------------------

OK

---------------------------

Nem lehet, hogy az avi fülecskénél kell valamit átállítani?

 

Üdvözlet Mindenkinek az új AviSynth Fórumon! :)

 

Kezdjük akkor az elején: honnan szereztél .avs fájlokat, és sikerült-e valaha megnyitnod õket bármiben is?

 

Az avs fájlokban AviSynth scriptek, azaz egy videofeldolgozó programnyelv utasításai vannak. Az AviSynth nem kodek, hanem egy plugin sokfajta videovágó programhoz, pl. a VirtualDubhoz. Biztonságosan telepíthetõ, a rendszer használatát nem módosítja.

 

Amennyiben eddig még nem tudtál avs videót megnyitni, lépj ki a VirtualDubból, telepítsd az AviSynth programot, majd ismét próbálkozz a VirtualDubban.

 

Ha sikerült megnyitnod, az avs fájl úgy viselkedik, mintha egy videofájl lenne, képpel hanggal. Mivel igazából nem valódi, hanem csak virtuális videó, ezért direct stream copyval nem másolható a tartalma, azt csak áttömöríteni tudja a VirtualDub.

 

A gond akkor van, ha nem tudtad megnyitni ez után sem. Ekkor próbáld megírni, hogy mi a hibaüzenet, próbálunk segíteni. A hiba elsõ körben egy kodek hiánya lehet - ez az egyszerûbb eset -, de lehet más zûr is a scriptben. Ha nem kodekre panaszkodik, akkor van a nagyobb baj, ahhoz pontosan tudnunk kellene, mi van az avs scriptben.

 

Az AviSynth scriptek (.avs fájlok) a Notepadban megnyithatók szövegként. Jó lenne, ha be tudnád másolni ide legalább a fájl elejét, mondjuk az elsõ 25 sort.

 

Ja, még valami: nagyon gyorsan felejtsd el az ékezetes betûket a fájl- és mappanevekben, ha AviSynth-tel dolgozol. Dolgoznak a UniCode-problémán, de...

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
doladola

Sziasztok.

Ha valaki tudna segiteni megköszönném.

Van egy 19GB-os avi fájl körülbelül 1,5óra hosszú, hogy kezdjek bele hogy le tudjam menteni dvd-re és nézhetõ legyen asztali lejátszón,félek belekezdeni nemhogy elrontom. :(

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Elrontani legfeljebb a célfájlt tudod, mert a forrásfájl megmarad, tehát lehet próbálkozni. A 19 GB DV-AVI-ra utal. Konvertálni kell ami minõségromlással járhat, de nincs más megoldás.

Mivel 1,5 órás az anyag, megpróbálnám a ConvertXtoDVD programmal DVD-re írni. Az ugyanis az idõtartamot figyeli és nem a forrásfájl méretét.

Link to comment
Share on other sites

nagyjani

Én mostanában, ha DVD-t szeretnék készíteni bármilyen formátumból (xvid, divx, dv-avi, stb.) módosítás nélkül, az Ulead DVD Movie Factory-t használom. Behúzom a videót, menükészítésbõl kiveszem a pipát, a beállítás ikonra kattintva kiválasztom a tömörítést, hogy pont jó legyen a méret, aztán kimenetnek DVD mappát választok. (azért, hogy írás elõtt beletudjak nézni.

Tapasztalataim szerint, ez a szoftver nem rondít bele a rendszeremben található kodekekbe, (Nero8-al szívtam eleget), ezért a Premiere mellett jól megférõ kiegészítõ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
napista

Üdvözlet mindenkinek,

 

olyan gondom lenne, hogy az asztali dvd nem játssza le mindig az avi mellé betett srt formátumú feliratot. Egy darabig ez ment, így lehetett nézni, még nem is volt fontos ugyanazzal a névvel ellátni a felirat fájlt. Arra gondoltam, hogy a lejátszó szeszélyes kissé, de a világon semmi különbséget nem tudok felfedezni a srt fájlokon belül, már karakterenként vizsgálom. Ki szoktam próbálni egy újraírható cd-vel és azután írom dvd-re de ez sem mindig válik be. A film elején kiirja az összes feliratot egy képbe és utána semmi. Ha valakinek van jobb ötlete, szívesen fogadnám a javaslatokat. elõre is kösz.

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Esetleg nézd meg a szövegfájlok kódolását (ANSI, Unicod...stb), hátha ott nem szereti valamelyiket. Még az is fordulhat elõ, hogy vannak olyan hosszú sorok melyek nem férnek el a képernyõn és ezt sem tudja kezelni a lejátszó (van amelyik automatikusan tördel, van olyan mely egyszerûen levágja a kilógó szöveget).

Vagy tényleg már szeszélyes egy kicsit. :)

Link to comment
Share on other sites

napista

No ez igazán gyors válasz volt. :)

 

Szóval beleástam magam, a notepad++ segítségével megnéztem a hexa-s képét és valóban az új sor karakterekkel volt baj, a dvd lejátszó a 13+10 (\r\n) karakterpárost tekinti sorválasztónak, és a srt-ben csak a 10-es karakter volt ( \n ). Ezért szórta ki elsőre az egészet. A lényeg, hogy minden sor így legyen elválasztva.

Amúgy lenne egy észrevétel. Korábban írta valaki hogy miként lehet egy avi-hoz több feliratot társítani. Nos ez a "szeszélyes" lejátszó ezt is tudja, csak simán oda kell tenni az avi-val egy mappába az srt-ket, felismeri, és a távirányítóval már lehet is váltogatni. Egy probléma van csak, így nem tudsz formát adni a szövegnek a dvd alap beállításával fog megjelenni.

 

Ezenkívül íme egy kis segítség a sub és srt fájlok konvertálásához, kisebb átalakításához.

subtitlefix.com

 

angolul van mert gyakorlási céllal készült, de ha elegen kérik megcsinálom magyarra is.

 

És köszönöm a segítséget.

Edited by napista
Link to comment
Share on other sites

Lalolib

A feliratokkal nekem is az szokott a lenni a gondom, hogy a lejátszómmal nem tudom beállítani a szöveg elhelyezését a képernyõn és a színt (én speciel a sárga színû feliratokat kedvelem).

Ezért szoktam vagy "ráégetni" a feliratot (ilyenkor be lehet állítani a színt és a pozíciót), vagy ha elakarom "raktározni" a filmet, akkor a ConvertXtoDVD programmal konvertálom át, menüvel, fejezetekkel.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
chrisluke

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni jelenleg Nero 7 van a gépemen és adat dvd-t szeretnék írni, azonban a Nero csak kép fájl készítésére hajlandó és nem is ajánlja föl a dvd meghajtót az aktuális írók alatt. Hogyan tudnám ezt megtenni? Köszi elõre is!

Link to comment
Share on other sites

Lalolib

Ez nem teljesen ide illõ kérdés, ezért csak általános válaszokat tudok adni, vagyis inkább kérdezek: A Windows látja a DVD íródat? Milyen DVD írót használsz, mert a Nero képes rá, hogy nem ismeri fel. Nézd meg a Windows eszközkezelõjében, hogy megfelelõen mûködik-e.

Szerintem a Windows sem látja.

A Nero akkor csinál ilyent ha szerinte nincs DVD író a "közelben".

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...