Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Skype 7


Dzsedai

Recommended Posts

Dzsedai

Igaz-e hogy az intenetes csevegõprogramok bármelyikén keresztül kaphatok bármiféle vírust, vagy bármiféle támadás érhet úgy, hogy csak a haverokkal dumálok, vagy csetelünk? (Tegyük föl, hogy még file-okat sem cserélünk rajta). Ez igaz, vagy ez csak egy tévhit? Kösz szépen a segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Kovács Dávid ( Davs )

Hát ha nem a haverod küldi...Akkor kb. nem...De ez függ attól is, hogy a vonal mennyire védett, vagy mi.

Link to comment
Share on other sites

payskin

Hát ha nincs se vírusvédelem, se tûzfal, és a géped fent van az interneten, akkor még csevegned sem kell, máris bekaphatsz valamit. Ha van megfelelõ védelem, akkor nem.

 

De ha jól értem a kérdést, attól félsz, hogy miközben csevegsz, közben -- a csevegõprogram valamilyen hiányosságát kijátsszva -- fertõznek meg. Ennek szinte 0 az esélye. Pláne, ha úgy tesszük fel a kérdést, hogy "bármelyik", ami azt feltételezi, hogy mindegyik csevegõben van valami biztonsági rés, ami kijátszható, ami elvileg lehetséges volna, gyakorlatilag nem.

 

De még egyszer mondon: ha védelem nélkül mész csevegni, akkor megfertõzõdhetsz csak úgy simán, a csevegõprogramtól teljesen függetlenül is!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
nagygabor

Nálam a skype-nál csúszott a hang. A videó viszont jól ment. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ nagygabor:

Nekem teljesen jól mûködött. Csak az még rossz benne, hogy a saját képemet nem láthatom nagyobban. Nem azért hiányzik, mert magamat szeretném nézegetni, hanem mert így képtelenség beállítani a kamera helyzetét és képélességét. Ugyanis nem szokásom fix pozícióban, fix fókuszon használni a camot. Erre nem gondoltak a fjlesztõk? :hááát: Egyébként a magyar verzió még elég feles' fordítású, mert a videó rész és az új menük csakis angolul vannak. De azért örülök a programnak, jó lett.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bederszkd

Hali! Néztétek már hogy igazán ingyenes a telefonálás bármilyen hálozatba?A creditet azt honnan töltsek rá? :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nem ingyenes. A Skype-al fizetõs. Az oldalukon megtalálsz minden infót.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Bederszkd

Letöltöttem én is a Skype-ot, de az info oldaluk sajna nem magyar nem tudom, hogy mennyi a zsé érte, ha telefonálok. Nem tudnátok bõvebb infót róla? Valami €10 kell talán fizetni vagy mi? Írjatok már róla?! :?:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Chabi1
Nálam a skype-nál csúszott a hang. A videó viszont jól ment. :pislog:

Milyen sebességû a neted ? (fel és letöltés)

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Én 2.**-ás beta-t használok, ezzel nekem nincs semmi bajom, de ahogy ovasgattam a Skype honlapját, mindegyik Skype csak Xp-re vagy 2000-re elérhetõ, nincs esetleg olyan verzió ami 98-ra is jó?Köszönöm a gyors válaszokat elõre! ;)

Edited by gyoridanee
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
fei

A Skype legfrissebb verzióját használom, és nem hajlandó felismerni a FUJI gépemet webkameraként. Pedig a Windows meg az MSN is látja. Sõt, a Video4Skype is. Ez amolyan BETA-dolog lehet, vagy van rá megoldás?

Link to comment
Share on other sites

Ruzsa Dániel

Szerintem bétás hiba... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

manguszta

Annak ellenére, hogy már nem béta, a beállításoknál a Video mellet még ott szerepel zárójelbe a beta szó...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Még mindig bugos. Találtam pár apróbb problémát.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

zalfoldy

Letöltöttem a Béta helyett a végleges Skype-ot 2k-s rendszerre. Az eredmény az, hogy mostmár nem láthatok képet, mert azt nem tudja a "végleges". Hû, de nagy újítás!

Tud valaki valamilyen értelmes megoldást?

 

Üdvözlet - zalfoldy

Link to comment
Share on other sites

Neo

@ PF --- Például? (Hibák)

 

Ma én is frissítettem & letöltöttem a végleges változatot. A videó részét nem tudtam kipróbálni, mert nem volt bejelentkezve egy partnerem sem.

Link to comment
Share on other sites

zalfoldy

Nézd meg a Beállításokban Video (Béta) -t, ott le is van írva, hogy csak XP-ben meg a Skype-video. A Bétában legalább ment egy segéd (idegen) progival.

Üdv . zalfoldy

Link to comment
Share on other sites

ProFiler
@ PF --- Például? (Hibák)

Például:

- a videókat néha automatikusan elindítja, miközben senki nem kérte (mármint beszélgetés közben);

- a saját kamerám visszajelzõje annyira kicsi, hogy abból sosem tudom megállapítani, hogy mikor vagyok benne a képben, meg hogy éles-e a kemerám;

- mások nem kérhetik tõlem a kamerát külön gombbal;

- még láttam én is pár helyen a beta kiírást, sõt

- még fordítatlan szöveggel is találkoztam, angolul ugrott elõ egy hibaüzenet

 

Most ezek ugrottak csak be.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Neo

Köszi a választ, PF! :) Gondolom, akkor kiadnak hozzá hamarosan egy javítást.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Ja és Windows Server 2003 alatt nem támogatja a webkamerát. A beállítások pedig félig angolul vannak. (De csak Serveren, ugyanaz a verzió. :pislog: )

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

BlueNeon

Nálam nemmûködik rendesen a videóhívás! A partnerem képét még látom pár másodpercig és aztán kezd el alulról átlósan elzöldülni a kép (ezt a MP10 is elég gyakran szokta némely videónál), de a sajátom videóm állandóan zöld (ilyenkor belassul a gép ,mint állat)! :mérges: Nemtudom ez mitõl lehet, nembiztos, hogy a skype a hibás! Ez mitõl lehet? :?:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Milyen kodekeket használsz?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...