Jump to content
GSForum - Segélyvonal

SMC topik


szemlelo

Recommended Posts

Omega32

Szerintem a kérdésedet itt tedd fel: Link

 

Fölöslegesen ne nyiss új témát :mérges: !

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Azon a gépen a hálózat ill. TCP/ip beáll. legyen autómatikusra állítva. Feltéve ha a router DHCP-jét nem kapcsoltad ki. (ha nem tudod miaz, biztos nem tetted) Amúgy még a kábel is lehet hibás, esetleg raktál fel tûzfalat.... De ha a gép látja a routert (pl. böngészõvel) akkor jó a kábel.

Link to comment
Share on other sites

balageone

Látni látja megprobáltam egyikkel is másikkal is felváltva bedugtam.(1-es,2-es port cserével)

Az egyikkel tudok csatlakozni a másikkal nem.(amelyet a 2 esbe dugok azzal nem)

Lehet hogy új kapcsolatot is kell létrehozni?

Mert az eredetivel nem müködik csak azért gondolom.

Bocs,hogy ilyen láma kérdéseim vannak de ezt nem olvastam seholse, kapcsolatot létretudok hozni csak az egyéb router,vagy hub beállítással kapcsolatba vannak homályos részek.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

"egyikkel tudok csatlakozni a másikkal nem" Neked nem kell csatlakozni ha routered van!!!!!!!!!! A router csinálja, nem te a gépedrõl! És ez is erre utal,hogy nem tudod hogyan állítsd be "Lehet hogy új kapcsolatot is kell létrehozni?"

Ha nem így gondoltad, akkor én nem értem mit írsz...

 

Ezt csináld végig:

A linkelt leírás 7. lépése a cable helyett pppoe legyen. A 8. és 9. helyett a felhasználónevet illetve a jeészót kell majd megadni.

A többi marad.

...az ADSL modemet meg persze a WAN-portba (csatlakozóba, hátul) dugd!
Link to comment
Share on other sites

balageone

Ok

Köszi a segítséget sikerült én voltam a láma.

Én sokkal bonyolultabbnak gondoltam a dolgot mind az valójában volt.

De még így is akadt 1 problémám üzemeltetek 1 Hubot is a gépről, és ez mostan nem akar müködni azthiszem My Ip nevü progi nem akar kapcsolodni, de ez nem biztos.

Azért gondolom, hogy ez a ludas, mert az X-hub progi már hibát ír ki.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

A Myip.hu kliens? Az tuti megy, a hub ás miatt ír ki hibát. Szerintem át kell irányítani a gépedre 1-2 portot. Most ugye a router van a neten a te géped csak kapja tõle. Tehát ha 1 kérés érkezik a netrõl feléd, az nem jut el a géedig, csak a routerig. Abban meg ott a tûzfal és "hárint mindent". Szóval ha azt akarod,hogy a kérések elérjék a gépedet, akkor a routeren be kell állítani,hogy bizonyos portra érkezõ kéréseket a TE gépedre küldjön. Hogy ezek mely portok, azt nem tudom, nem foglalkoztam HUB-okkal. De szvsz aki használ ilyet az tud6ja. Vagy a doksiban le van írva,hogy melyek ezek a portok. A routeren pedig virtual server-nek vagy port forward-nak hívják!

Link to comment
Share on other sites

balageone

Igen a net most a routerrõl megy beállítottam neki portokat mert x hubnak is és a my ipnek is kellett.

De valami nem jó ezen még dolgozom.

Még azt kérdezném meg, hogy most így hogy a routeren keresztül megy a net cFos melyik változatát kellene használnom a speedet?

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Igen, a speedet! A myip-nek szerintem nem kell. De nyiss neki ha gondolod. Amúgy melyiket nyitottad neki? Melyik kellett? Port nyitás nélkül nem ment?

Ja, lehet érdemes lesz majd viszont így fix IP-címeket adni a gépednek, mert az IP alapján megy. És ebben a routerben nemigen lehet beállítani,hogy MAC-hez rendelve ossza az IP-ket... SAJNOS!

Link to comment
Share on other sites

balageone

A my ipnek 5121 x Hubnak 2501 TCP és UDP-t is nyitottam nekik de nem mükxik hub reg errort ír.

Majd reggel még próbálkozom.

Megpróbálom azokat amit írtál.

Mind a 2 gépnek fix ipje lesz vagy csak annak amelyiken a Hub fut?

Hogyan csináljam?

Köszi az eddigieket.

 

Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Soma01

Ha csak 2 gép van a hálón akkor, annyi veszõdséget megér,hogy beállítod õket. IP: 192.168.2.10 és a másik pl. 12. Átjáró:192.168.2.1 subnet. marad, dns:192.168.2.1 Nézzd majd meg itt is,jól csinátad e! Honlapon (de gondolom jól, csak a bizt. kedvéért, itt képekkel is van illusztrélva)

Link to comment
Share on other sites

zsigal54

Hali

 

Az Smc7908VoWBRB típusú adsl router nem csak erre jó, hanem ADSL modem,router,priterszerver,Wireless,kábeles megosztás,IP telefon.Én se tudtam konfigurálni rendesen.Petya1 Neked milyen leírásod van róla?Magyar?

Link to comment
Share on other sites

balageone

Köszi az eddigieket sikerült megy a Hub.

Hálozati kapcsolatok -->Internet kapcsolatonál kellett engedélyezni a programokat és a portokat.

De most az a probléma, hogy én nem tudok felmenni mások igen.

Ezt hogy tudnám megoldani?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
TiZo

Hello mindenkinek!

 

Már ugyan feltettem a kérdést több helyen de sajna eddig még nem találtam megoldást :(

 

Van egy SMC 2804WBRP router amely 100% ok és kiszolgál 5 gépet dhcp n /wlan/ on keresztül.

 

Ehhez lenne még csatlakoztatva egy F1000 usstarcom wlan voip sip telefon.És itt kezdõdnek a gondok a telefon bárhol máshol tökéletesen mûködik de ezzel a routerrel dhcp n keresztül lehetetlen kapcsolódni!

 

Egyetlen módja a kapcsolódásnak ha a telefonnak fix pl: 192.168.3.100 ip t adok meg /a router még mindíg dhcp n/ de így ugyan felmegy a routerre de nagyon keserves majdnem lehetetlen a szerverhez /terrasip/ a kapcsolódás.

 

Router alapbeállításokkal dhcp n, több csatornát is teszteltem, több ssid t -router- /hátha az nem tetszik neki/ is teszteletem , mindegyik gép ok csak a telcsi nem!

 

Nem hiszem hogy bármi baja lenne mert akkor ugyebár a többi routerrel sem tudna kapcsolatot teremteni dhcp n

 

Valakinek lenne egy ötlete? - a kidobáson kívül -

 

Köszönet

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

sosó

Ha nincs más próbáld meg a firmware frissítést. A telefonon elõször, aztán a routeren ha ígysem jó.

Esetleg próbáld titkosítás nélkül a wlant próbakép, hátha úgy megy. Akkor meg még van esély.

Link to comment
Share on other sites

TiZo

Hali!

 

köszönöm a választ!

 

titkosítás nélkül sem megy ,azért raktam wep et hátha at hiányzik. telcsi upgrade és "downgrade" megvolt de ua a helyzet.

 

Mostmár tényleg csak az smc firmware frissítés maradhat :) de azt meg nem akarom erőltetni mert fontos hogy a rendszer ok legyen és így a munkagépeket kiszolgálja

 

üdv

Link to comment
Share on other sites

sosó

Azt megtudod nézni hogy ha dhcp-re kapcsolod a telefont, milyen ip. címe lesz?

Link to comment
Share on other sites

Soma01

A router 192.168.3.100 tartományban oszt? A többi adatot jól adod meg? Mac-szûrés?

Link to comment
Share on other sites

sosó

Vagy esetleg a maximális kiosztható cím 5-re van állítva. És a telefon már a 6.-ik lenne. A routermenübe a lan aloldalon az "IP addres tool" érték.

Link to comment
Share on other sites

Soma01
"IP addres tool" érték.

 

 

... a tool helyett nem pool-t akartál? ;)

 

Amúgy nekem smc 2804wbr v.2 routerem van, de a DHCP-t sosem kapcsolom be. Inkább beírkálom. Az a baj,hogy nem lehet mac-hez rendelni ennél a tipusnál az ipket. :mérges:

Link to comment
Share on other sites

sosó

Ja tényleg pool. Az én routerem smc 2804WBRP-G, és lehet mac-hez rendelni az ip-ket némi trükközéssel.

A dhcp bérleti idõt foreverre állítottam, és a gépeket a kívánt sorrendbe kapcsoltam be.

Link to comment
Share on other sites

TiZo
Vagy esetleg a maximális kiosztható cím 5-re van állítva. És a telefon már a 6.-ik lenne. A routermenübe a lan aloldalon az "IP addres tool" érték.

 

Hello!

A dhcp-vel nem kapok IP-t, csak megtalálja a telefon a routert de csak connect és connect, de nem lép fel!

 

Ha viszont a telcsiben beírok egy ip-t, akkor megjelenek a routerben (a router dhcp-n van) de nem az amit a telcsiben beírtam.

 

pl:

 

router dhcp

telcsi dhcp off , IP 192.168.3.150

router system log: offered 192.168.3.101 /pl/ connected ???????!!!!!!

 

mac szűrés nincs

wep nincs

maximális IP nincs beállítva 5-re

 

a tesztek alatt csak egy pc és a telefon van bekapcsolva

 

erre csak azt tudom feltételezni, hogy 30 vagy 300000 liter zoxigén történhetett

 

:)

 

üdv

 

nemsokára ki fogok teljesen akadni és megpróbálok egy router hardresetet

 

De azért a kötőjelet még használhatod! arpsoft

Link to comment
Share on other sites

sosó

Még valami eszembejutott. Lehet hogy két különbözõ, de egymáshoz közeli csatornán keresik egymást az eszközök. Pl: a router az 1-esen ad, a telefon meg a 2-esen próbál csatlakozni. Ez okozhat ilyen anomáliát hogy az eszköz látja a routert, de nemtud kapcsolódni.

Link to comment
Share on other sites

TiZo

hello!

 

igen erre mar gondoltam es ki is probaltam az 1 - 6 - 13 as csatornan valamint auto n is de eredmeny nelkul :(

 

azt hiszem vegignezek megegyszer mindent me t valami nagyon nem koser.

 

udv

 

Legyél szíves nem idézni feleslegesen, valamint rendesen írni, ékezetekkel és írásjelekkel! Köszönöm! arpsoft

Link to comment
Share on other sites

Greene
Az a baj,hogy nem lehet mac-hez rendelni ennél a tipusnál az ipket. :mérges:

A DHCP-n kapott IP mindig MAC-hez rendelt, mégha dinamikus is. Egyébként a lease time-okkal lehet játszani, csak a "forever" beállításnál kérdéses, hogy nem lenne-e jobb ha fixen beírnád az IP-t? Vagy ha esetleg scope-okkal játszik az ember és mondjuk a tartomány egy részéből nem akar osztani ip-t, akkor is jó lehet még. :hááát:

 

Pingelni lehet-e az IP telefont? Van valami webes kezelőfelülete? Milyen portot is használ a SIP (5060)? Forwardolva van-e ez a port? :bizonytalan:

Link to comment
Share on other sites

TiZo

hello!

 

Eloszor is az tiszteletbeli adminnak: Amikor a pda m rol irok nem tudok ekezettel irni ,gondolom ezzel tobben is lehetnek így. Valamint ha egy reakciora szeretnek kimondottan valaszolni akkor az idezet szerintem nem ,folosleges, . Ez nem vitatkozas keppen, csak a velemenyemet irtam le. udv.

 

Tehat,a port mar volt forwardolva, de semmi valtozas.Pingelni, valamint a web es kezelot el lehet erni de csak akkor ha neha neha kapcsolodik a routerhez de ebben az esetben ez normalis :)

 

En inkabb azt nem ertem hogy neha -ugyan nagyon ritkan- de sikeresen kapcsolodik a routerhez es ebben semmi rendszer nincsen!!

 

udv

 

ui: es koszonom az adminok megerteset az ekezetek miatt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...