Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Biztonságos böngészők?


Halasi Miklós

Recommended Posts

csum-pi

Teljesen igazad van...

Én magamat tartom betegesnek számítástechnika terén, azét, mert napi átlagos 3 óra az nem kevés. Tudom hogy van aki ennél is többet netezik/gépezik, de úgy hogy 9. osztályos tanuló vagyok, járok edzésre, elmegyek a barátokkal-haverokkal focizni, itthon a "családi hangulatban/körben" benne is vagyok, 4,3-nál jobb átlagot meg akarom tartani :nyíl: akkor nem sok mindenre van ideje az emberenek mindezek után... :S

Hát igen, arra visszatérve hogy hogyan lehet ennyit a számítástechnikával foglalkozni? Hát simán... percről-percre újabb és újabb fejlesztések vannak, amikkel tartani kell a lépést (ez lehetetlen) ezért sokat kell gépezni, mármint annak aki szeretne a korral haladni! EZT ÉN NEM A JÁTSZÁSRA ÉRTEM... :D

Mellesleg, én az operát tartom az "arany-középútnak" egyes biztonságos és gyors böngészők között, mert ebben egyikből sincs hiány, de nincsenek túlzásba (túlzás a csillagos ég, e területeken) átmenve se! :upsz:

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Hát tegnap előtt még a Firefoxnak voltak hibái, kijavították még az IBM is átállt rá,

ami nem kis dolog. Én örülök is annak, hogy van többféle, mert így legalább verseny van a készítők között és igyekeznek a problémákat kijavítani.

A lényeg az, hogy itt közöttünk a fórumon ne alakuljon ki olyan légkör, hogy ez miatt leszóljuk a másikat.

Természetesen ajánljuk, ha valami jobbat találtunk, bár nem tudom, van-e igazán jobb, vagy csak minden eladási fogás :?:

Link to comment
Share on other sites

Greene
Elnézést a helytelen névhasználatért Greene-től.

@Chipmix: El van nézve :)

 

Ami engem illet a munkahelyen IE-t használok, ráadásul 5-ös verziót, és semmi bajom nincs vele ami a biztonságot illeti.

Itthon most a firefox-ot használom sajnos (mióta elszállt a régi vinyóm). Az Opera-ra fogok visszatérni hamarosan, csak tesztelem a rókát, mert kíváncsi voltam miért ajnározzák ennyire :P .

Az egyik kolléga írta, hogy az Operában a mouse gesture-okat szereti nagyon. Hát ezzel én is így vagyok. Nagyon meggyorsítják a böngészést 8) .

 

Egyébiránt a Server 2003-ban már olyan szinten biztonságossá akarták tenni a böngészést, hogy használhatatlan az IE alapállásban (mindnen weboldalt a trusted zónába kell pakolni, stb...), ahogy az el is várható.

Le kell szedni az add/remove-nál az IE biztonsági kiegészítő programját...

 

Azt "bírom" a firefoxban is meg az Operában is, hogy letöltéskor, miközben azon tanakodom kell-e a file, meg hova mentsem, már töltik lefelé a cuccot ezerrel. Aztán leokézom és "csodálkozok", hogy miért ilyen nagy sebességgel jön lefelé. :D

Link to comment
Share on other sites

google
...a munkahelyen IE-t használok, ráadásul 5-ös verziót, és semmi bajom nincs vele ami a biztonságot illeti.

Nekem is csak itthon van bajom vele ;);)

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

IE-hez annyit szólnék hozzá, hogy nekem az iskolámban nincs semmi problémám vele, mert ott korlátozott felhasználó vagyok, ezért nem tud semmi települni a gépre... DE! itthon, pffff! nagyon rossz! Monden egyes netezés után ítrom a kémprogramokat, reklámokat... de mivel már egy éve túlnyomó részben az avant browsert használom, a NOD32 vírusirtót azóta nincs sok problémám, de azért még mindig lefuttatom esténként az Ad-Avare DE-t a SpyBotSD-t, mert az ördög soha nem alszik... (legyetek szívesek, ne mondjátok hogy attól van, hogy IE-t használok, mert én is tudom :D ! DE! nekem a FireFox az Opera, nem nyújt olyan szolgáltalásokat, melyekkel könnyen tudnék böngészni, egyébként meg minden böngészőnek van problémája... az egyiknek ez, a másiknak az... :Sír: )

Ennyi lenne. (nekem mikrohullámú nethozzáférésem van, nem egy csúcs (legalább "olcsó"), de csak ez van, mivel nem a városközpontban lakom, hanem külterületen :( )

Link to comment
Share on other sites

Ajnász

Megkérdezhetem, milyen szolgáltatásokat nem nyújt az opera és a firefox? Csak mert legjobb tudomásom szerint, mindkettő többet nyújt, mint az ie. :)

Link to comment
Share on other sites

eremit

@csum-pi

 

- Használtál már előző/következő weblap navigálásához egér gombokat?

 

- Próbáltál már on-line fordítást nyelvek között?

 

- Tudod milyen reklámmentes weblapokat olvasni?

 

- És mit jelent, hogy nem települ állandóan kémprogram-szemét a gépedre?

 

Ezek csak egy csipetnyi ízelítőt jelentenek az IE-mentes böngészésből. :)

Link to comment
Share on other sites

Charizard

 

- És mit jelent, hogy nem települ állandóan kémprogram-szemét a gépedre?

 

Ha az IE mellett bekapsz kémprogramokat, akkor valamit nagyon rosszul csinálsz. Én az Internet Explorerrel sem kaptam ilyeneket, pedig voltam jópár, "olyan" oldalon. És a Firefox mellett is volt már dolga a Microsoft AntiSpyWarenek ... Úgyhogy NEM ettől függ. Divat lett az Internet Explorert szidni a nem-biztonságossága miatt, de az SP2 óta ez már nem igazán állja meg a helyét ...

Link to comment
Share on other sites

chipmix

Én most majdnem minden böngészőt kisérletileg telepítettem. Természetes magamhoz szabva. De hát a szokás hatalama az IE-t ismerem legjobban. Tetszenek a másikak is: Firefox, Opera, Netscape és az Avant Browser is.

A Netscape meg azért nem árt mert félig angol, félig magyar. Az IE-re épülőt tettem fel. Hát most ez lesz a felállás aztán, ha megjön az új IE majd meglátom.

Mert sokkal könnyebb 1-el, mint ennyit karbantartani. Persze, ha sikerül jól beállítgatni, akkor talán nincs különösebb félnivaló sem.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
@csum-pi

 

- Használtál már előző/következő weblap navigálásához egér gombokat?

- Próbáltál már on-line fordítást nyelvek között?

- Tudod milyen reklámmentes weblapokat olvasni?

- És mit jelent, hogy nem települ állandóan kémprogram-szemét a gépedre?

Ezek csak egy csipetnyi ízelítőt jelentenek az IE-mentes böngészésből. :)

:igen::oké: Így igaz!

Én mióta Firefoxot használok böngészésre nem találkoztam hasonló problémákkal!

 

Egyébként, szinte az összes gyakori böngésző fel van telepítve a gépemre, a webszerkesztés miatt. A dreamweaver validátora a legtöbb szerkesztési hibát, illetve inkompatibilitást, az Opera 7 böngészőre írja ki! A legkevesebbet, az IE 6-ra! Illetve a Safarira, csak annak windows-os verziója még nincs. :Sír:

Link to comment
Share on other sites

eremit

Az egyik legjobbat ki is hagytam a felsorolásból, bár ez nem a biztonság témához tartozik. A több füles böngészés egy ablakon belül. Opera, Firefox = yes. :) IE = no. :(

Link to comment
Share on other sites

csum-pi

Oké... Lehet, úgy tűnik, hogy megadom magam, mert így is van :upsz: !!!! De... én az IE-hez használom az "avant browsert" kiegészítőt, és ezzel nincs annyi problémám mint amit felsoroltatok, de azt sem mondom, hogy ezek közül egyik sem igaz, mert igen is vannak gondok vele.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Így igaz!

De mindegyik programmal vannak gondok!

Azt bátran kijelentem, hogy az sp2 megjelenése óta, az IE-vel nincs annyi gond! Ellenben én a rengeteg sosem használt tulajdonságát, és a körülményességét nem szeretem!

Ezért a Firefox!

Link to comment
Share on other sites

Ajnász
Safarira, csak annak windows-os verziója még nincs. :Sír:

Szerintem nem is lesz egy jódarabig, mivel a mac osx az unix like rendszer, freebsd alapokra épül, tehát teljesen más platform. Mindamellett elmondhatják magukról a mac-et használók, hogy ilyenjük csak nekik van. :)

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Lehet, nem is olyan soká, beállok én is közéjük.... :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 years later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...