Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DVD-RAM


Reyorkin

Recommended Posts

Reyorkin

Üdv mindenkinek!

 

A májusi lapban a Korongvilág c. cikkben az Adattároló iránytű c. táblázatban az áll, hogy a DVD-RAM kritikusabb adatok archíválására és gyűjtésére ajánlott, vagyis ilyen esetekben van a legtöbb haszna. (ez nekem azt jelenti, hogy olyan adatok tárolására való, amik különösen fontosak..., mert tök biztonságon tároló.)

Van egy LG GSA-4082b DVD-íróm, ami a RAM-lemezeket is teljességgel kezeli. Ehhez képest egy-két 700 Mb-os fájlt, amit a RAM-on tároltam, a gépre történő visszamásolás után használhatatlanná vált. Pedig amikor kiírtam őket a RAM-ra, akkor "haptákba vágtam magam", vagyis szépen újraindítottam a gépet, és amíg írt a kütyü, semmi mást nem csináltam. :hááát:

 

Kérdésem az volna, hogy miért van ez így. Lehet, hogy a sima Win XP-s RAM támogatás nem elég, és kellene hozzá az LG által kiadott DVD-RAM Driver?

 

 

Másik kérdésem pedig az, hogy van egy kétoldalas 5 gigás RAM-om is, azaz 2,5 giga/oldal, és nem tudom írni. (azok a gyárilag elkészített szektorok nincsenek olyan sűrűn, mint egy 4,7 giga/oldal lemezen.)

 

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

A driverét érdemes feltenni. Már másokkal is előfordult hasonló jelenség. Akkor az utóbbi problémád is megoldódhat.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem még nem volt gondom a RAM-mal. Nem értem miért volt zűr Nálad. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

FAT32-re formáztam DVD-RAM lemezemet és ezzel együtt 4,26GB-ra zsugorodott a kapacitása. Miért? 4,38-nak kell lennie.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

A formázás is helyet foglal, mármint a FAT tábla!

Ezenkívül, szükséged lesz a RAM driverre is, hogy biztosan jól kezeld a lemezeket!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én nem raktam fel semmilyen drivert, egyszerűen jobbgomb/formázás és másolgattam rá a cuccot, mintha egy winyó lenne.

Link to comment
Share on other sites

Reyorkin

@ Aneurysm

 

Az szép és jó, amit mondasz, nekem is működik így a dolog. Nekem az a problémám, hogy miért "romlik meg" egy két nagyobb méretű fájl, amikor hosszabb ideje a RAM-on tároltam. Magyarán tönkre megy, használhatatlanná válik...

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Jó akkor hol az a driver?

Link to comment
Share on other sites

benkovics

ProFiler!

Nagyon nagy király vagy! :oké::király:

Mennyit kerestem én ezt régen Mav-nak! És sehol sem találtam!

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

ProFiler: az én íróm (LG GSA-4160B) nincs a supported drives listán.

Link to comment
Share on other sites

benkovics

Azért kipróbálhatod, mert lehet régebbi a honlap, mint az íród! ;)

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Nem hinném mert az LG GSA 4163B szerepel az listán és az úgy tudom újabb.

Link to comment
Share on other sites

benkovics
:(
Link to comment
Share on other sites

pampalini

Az LG 4163b dobozos váltazatához a mellékelt DVD-RAM driver a Nero INCD program. A régi fórumban ez valahol már szerepel. :ötlet:

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Nero InCD

 

Egyébként itt is olvasható, hogy a BHA driver ezerszer jobb, mint az InCD - és kompatibilis a 4163b-hez: (németül)

 

Szóval nyugodtan letöltheted >> ezt <<

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Én is kaptam InCD-t de úgy emlékszem hogy valamivel összeakadt (talán Nero-val).

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Az InCD nehezen akad össze a Nero-val, ugyanis ahhoz tartozik. ;)

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Akkor nem az volt a hiba de valami volt az tuti. Valami olyasmi rémlik hogy nem tudtam megnyitni a dvd-ket mert valami hibát írt ki.

Link to comment
Share on other sites

pampalini

A DVD-RAM írásakor nem vetted ki korán a lemezt? Előfordult az elején velem is, hogy a szoftver azt jelezte, a lemez írása befejeződött. Leállítottam a számítógépet vagy az író gombjával kivettem a lemezt, (nem néztem rá) pedig az még javában írt. :hááát:

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

5x-ösen írható DVD-RAM lemez kapható már? Csak 3x-osat látok még. Ja és TDK-t nem találok sehol.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Író van már? :pislog: Saturnban vettem múltkor TDK-t.

Link to comment
Share on other sites

Aneurysm

Ja az enyém 5x-ösen ír.

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

@ Athos:

LG GSA-4160b, GSA-4163b.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Nekem is ilyen van! Jó tudni. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...