Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DOSBox


tamis

Recommended Posts

tamis

Néha jó lenne elővenni a régi DOS alapú játékokat. :( Találtam egy progit "DOSBOX", ami lehetővé teszi a régi DOS játékok futtatását. Tudna valaki segíteni, hogy kell használni a progit? :(

Link to comment
Share on other sites

Drone-4EB

Igen.

 

A következő módon indítsd el: dosbox (a használni kivánt játék könyvtárának útvonala)

Pl: dosbox c:\games\magic

 

Ez a játék könyvtárát c:\-ra mapeli be a dosboxon belül. Utána már nincs más dolgod, csak elidítani a játékot a dosbox paranscsorából. (Jó, esetleg még egy 'setup' belefér.) Elég tisztességesen emulálja a hangkártyát is, bár nekem voltak kis problémáim a hang akadozásával, de ez csak egy játéknál jött elő.

 

További beállítási lehetőségek (processzor sebessége, használható memória mennyisége, ems, xms, stb.) a dosbox config fájljában van, sima szöveges állomány, egy jegyzettömbbel meg lehet szerkeszteni. (Igaz, angolul van írva, de az alapvető kifejezéseket szerintem már mindenki felismeri.)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
ephébos

Nekem itt az lenne a kérdésem, hogy meglehet azt valahogy oldani, hogy a dos alapú játékok (pl.) xp alatt ne 60 meg 70Hz -en, hanem a windowsban beállított (nálam pl.:) 100Hz -et használják??

 

(sem a Refresh Lock, sem a PowerFix, sem az NvFix, sem pedig a geforce driverben található képernyõfrissítési gyakoriság felülbírálása sem segít; -próbáltam)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
MacroGeri

DOSBox-ban egy játék gyors elindítása: (pl. játék helye: D:\dott\tentacle.exe)

 

Z:\> mount d d:\

Z:\> d:

D:\> chdir dott

D:\dott\> tentacle.exe

 

ezután ha a játék nagyon lassan menne, akkor lépj be a dosbox.conf nevû állományba és a CPU Cycles-höz az egyenlõség jel után írj pl. 30000-t

 

egyéb: nekem a DOSBox a kisbetûvel írt mappákat nem akarta elfogadni

Link to comment
Share on other sites

  • 15 years later...
VassGabor

Ha elindítok egy dosos játékot akkor működik a videózás is? Windows 10-en a supaplex 2-őt tolnánk a dosboxal.

Link to comment
Share on other sites

bcom
1 hour ago, VassGabor said:

Ha elindítok egy dosos játékot akkor működik a videózás is? Windows 10-en a supaplex 2-őt tolnánk a dosboxal.

Milyen videózás? A játékokban lévő intro és átvezető viedókra gondolsz? Azok általában igen.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Igen hogy feltudjam venni gameplaybe az egész gamet.

Link to comment
Share on other sites

bcom

Azt nem tudom. Ki kell próbálni.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
XCube
On 3/13/2022 at 2:59 PM, VassGabor said:

Igen hogy feltudjam venni gameplaybe az egész gamet.

Működik.

Link to comment
Share on other sites

VassGabor

Köszi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...