Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Canon IP4000


Atys

Recommended Posts

Csikós Gábor

Éjjel már nem volt kedvem írni, 1-kor inkább feladtam. Ameddig viszont eljutottam: Nekiláttam keresni a neten, és találtam külföldi fórumokon hasonló problémával küzdõ egyének írásait, innen pedig egy ötletet. A regisztriben kellett egy módosítást végrehajtani, és láss csodát elindult a CD-LabelPrint a beállításokban ott van a CD lemez érzékelés :-) gondoltam én naívan minden OK gyerünk nyomtatni. Köszönöm az emailt is megfogadtam a tanácsot és aszerint eljárva nekiláttam. Eljuttam a "Nyomtatás megkezdése nyomtatható lemezre" ablakhoz, azt mondja 1. Nyissa le a fedõt, lenyitom, 2. Helyezze be a tálcát... kattintson az OK gombra... megteszem és hat sárga villogás (ezt késõbb megkerestem a könyvben, mit jelent) Feljön az állapotmonitor és az alábbi hibaüzenetet kapom a kedvestõl: "A nyomtatás nem végezhetõ el, mert a belsõ fedõ nyitva va. Zárja be..." ??? persze hogy nyitva, különben hogyan lehetne a tálcát betenni? Na erre kössön valaki csomót, ez egy sima 21-es csapda...

Link to comment
Share on other sites

Athos

:hmm: Komolyan mondom ez UFO jelenség. A lapadagolás amúgy hova van állítva? Alsóból vegye, vagy felülrõl. Tudod, ennek semmi köze nincs hozzá, de sosem lehet tudni. Egyébként itt a munkahelyemen is ezt használjuk és az a tapasztalat, hogy hálózaton keresztül nem lehet kihasználni az összes képességét. Például fotónyomtatáskor hiába állítom be, hogy 10*15 cm-es a lap, akkor is A4-esben szeretné kinyomtatni.

 

Egyébként csak ötlet: lehet le kéne szedni minden driverét, programját. Registryt kipucolni utána. Aztán USB-re tenni, és így újratelepíteni mindent. Ez csak találgatás, de sajnos nincs ötletem.

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Ismételten köszönöm, hogy próbálsz/próbáltok segíteni. Természetesen eljátszottam már az XP telepítést is és mióta be tudom állítani a registry-ben a módosítást, USB-n is látható az opció illetve a cd írás funkció, ezért így próbálkozom, nem hálózaton. A lapadagolás lefelé van állítva, de ha lenyitom a belsõ ajtót, nem is engedi a váltást. Ha a hibaüzenetet követõen kiveszem a lemeztartót és felcsukom a kisajtót, az Újraindító gombot megnyomva, az alsó tálcából (papírra) kinyomtatja a képet. Amiért gondolom, nem lehetek teljesen hülye, külföldi forumokban is panaszkodnak mások is:" Cannot print because inner tray is open.

"Szerencsére", mint anno a CD írómnál is, kifutottam a 12 hónapból december végén, és a garancia papír sincs meg, ennek ellenére írtam a Canon-nek, hiszen ez nem meghibásodás, minden egyéb funkció mûködeik, ez viszont már (szerintem) a gyártó szalagról legördülve sem volt jó. Kiváncs vagyok mit válaszolnak.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Tegnap este elõszedtem és megvizsgáltam a cd tálcát, amin be lehet adagolni a lemezt a nyomtatóba. Van rajta egy lyuk meg pár fényvisszaverõ kis négyzet. Nem lehet, hogy azok koszosak?

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Igen, én is gondoltam rá, de szépen megpucoltam mind hármat (nem most elõször), csillognak mint a maci ... ;-) Tegnap fõként a tálcán lévõ fényvisszaverõk "dolga" miatt szedtem szét a gépet, és megmondom õszintén nem értem a mûködési elvet, ugyanis ameddig bedugom, semmilyen (!) opto és egyéb érzékelõ nincs, egy darab sem, az útjában. Beljebb van a fej, ennek az alján van egy opto, de amikor mozog, nem ezek felett halad át, jóval kijjebb vannak, de tovább megyek, ha betolom ütközésig, tehát még kb egy jó centit, a görgõkig, még akkor sem érnek bele az útjába. Hogy érzékelni tudja a tálcát illetve a rajta lévõ fényvisszaverõket, be kellene elõször húznia úgy három centit, de ilyesmi sem történik meg. Lenyitom az ajtókat szép sorban és egybõl sárgára vált a fény, mármint az OK után :-( Tehát gyakorlatilag semmi nincs ami a nyomtató tudomására hozná, hogy be lett helyezve, csak a belsõ ajtón (és természetesen a külsõn is) van egy mikrokapcsoló.

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Megvan... ! :D

 

Azért ez nem semmi, ezt miért nekem, mint felhasználónak kellett megcsinálni: http://users.cjb.net/pixma-faq/4.html

 

Köszönöm a segítséget Mindenkinek!

Link to comment
Share on other sites

Atys

Mirõl is van szó, mert nem nagyon megyeget az angol... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Van egy szervíz menû, az elsõ pontokban a belépés, a megfelelõ gombok nyomkodásával. Ezután nyomtat egy tesztlapot, ami lentebb látható a bal oldali, itt az IP4000 kékkel jelenik meg, tehát nem támogatja a cd nyomtatást. A 6-os pontban lévõ listából kell kiválasztani a kódot, én az ötöst választottam: nem Japán, CD támogatás, letter (LTR). Ezután ismét nyomtat egy tesztet immár piros színnel, és láss csodát, mûködik, és tökéletes :)

 

ui.: ha kell le tudom írni a lépéseket magyarul

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ez érdekes. Nekem ilyet nem kellett csinálnom. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Én is furcsállom, most már annyira nem :) hogy ezt nekem kellett kiagyalnom. Igaz, ha elviszem a szervízbe, lehet még procit is "cseréltek" volna benne, jó pénzért. Így csak egy kis idõmbe került, ráadásul az ember ebbõl tanult is valamit.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Gratulálok, megküzdöttél vele, de megérte mert szépen nyomtat cd-re... :D

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Igen, és ismételten köszönöm a segítõ szándékot, mert enélkül lehet feladtam volna. Egyébként megjött a válasz a Canon-tõl... A szokásos semmit mondó süket duma. Idézem, mert érdemes elolvasni:

 

"Tisztelt Csikós Úr!

 

Sajnos az Ön által jelzett konkrét problémával eddig nem találkoztunk, így csak általános javaslatokat adhatunk a hiba elhárítására vonatkozólag.

 

Elsõ lépésben uninstallálja a készülékhez tartozó programokat a Vezérlõpult segítségével. Ezt követõen töröljön az Eszközkezelõbõl minden USB-ágat, beleértve a gazdavezérlõt és a gyökér hubot is. Ezután indítsa újra a számítógépét, majd a felhasználói útmutatóban leírtak szerint telepítse újra a Canon eszközt.

 

Ha így sem mûködik a készülék, akkor - ha van rá mód - próbálja ki másik számítógépen is. Ha azon is rossz, akkor szervizbe kell vinni a készüléket. Szervizeink listáját megtalálja a www.canon.hu oldalon.

 

A led villogásaihoz útmutatást nyújtó angol nyelvû dokumentumot mellékeltem, ha további kérdései lennének, forduljon hozzám bizalommal.

 

Üdvözlettel:..."

 

Nem találkoztak ilyennel (a forumok meg tele vannak ezzel), Uninstall, meg másik gépen próba, led jelzése megtalálható itt és itt ;-) azt hiszem meg fogom nekik írni a (részletes) javítási menetet, tanuljanak belõle, és ha esetleg másnak lesz hasonló problémája, talán segítenek neki, és remélem ingyen.

Link to comment
Share on other sites

Athos

Ha reagálnak rá, akkor azt is idézd majd be. ;)

Link to comment
Share on other sites

Csikós Gábor

Igen, mindenképpen.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Csikós Gábor

Nos eddig vártam, megadtam az ide is belinkelt oldal címét is nekik, azzal a kéréssel, hogy ha esetleg másnál is jelentkezik hasonló probléma, segitsék majd ki. Lehet süket fülekre találtam... Úgy látszik, a mai világban nem biznisz a segítség :(

Link to comment
Share on other sites

Atys

Na ne legyünk pesszimisták, lehet csak nem akarják elsietni a dolgot, mert ez még nekik is nagyon új, és még dolgozzák felfelé az új ismereteket... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Csikós Gábor

Lehet, majd megnézem a Canon oldalon a help faq oldalt, lehet oda teszik.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hát igen a, remény hal meg utoljára... :hááát:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Aneurysm

Tegnap vettünk egy pixma 4200-t, az a kérdésem hogyha közvetlenül fényképezõgéprõl nyomtatok, akkor az magától beállítja-e a nyomtatás minõségét, vagy nekem kell valahol a driverek közt kiválasztani a fotó minõséget? Bár nem mintha nem lennék megelégedve a fotónyomat minõségével, csak érdekel a dolog :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
ProFiler
Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen nyomtatom és mind ez idáig kifogástalanul müködöt de most egyszer csak meg makacsolta magát és nem akarja a jót!

A következőt csinálja!

5 sárgát 1 zöldet villog!

Hol azt irja ki h nem ismeri fel a fejet,hol meg azt h nem tudja beállítani a fejet kapcsoljam ki majd be.

És kezdödik minden előröl.

Link to comment
Share on other sites

Atys

Hello!

 

Talán próbáld meg, hogy kiveszed az egész fejet, majd vissza.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Madarasz

Régebben np nyomtatóim voltak. Megvoltam vele elégedve, de túl drágának találtam a patront. Most, hogy már elavult lecseréltem canon, ip 4000-re Hoztam már másoknak ip3000 és, ip4200 is. mert már csak az volt forgalomban. Az ip4200 chip áttétel nem mindig ok. De nem drága hozzá az új patron sem. Gondolom azért csinálták hogy az azt vegyék ne az utángyártottat. 1200.- és 1500.- között mozog a bruttó ára. per patron.

Utángyártott meg kb a fele. Viszont nem mindíg megfelelõk a szinek, ip 3000-hhez egyszer olyan volt hogy nem tudta jelezni hogy kifogyott. Majdnem beleszáradt a fejbe. Ip 4200-nél meg a chip.... :S

 

nekem rég ip 4000 van. Viszont az a gondom hogy nincs a lemezen Vista x64 driver. mivel hogy mikor vettem még "xp volt csak a világon" A honlapról letöltött driverrel nem tudok cd-t nyomtatni. Segítség!!

Hol van frankó driver vista x64? Tudna valaki valamit...? :mérges:

 

Egyébként az usb magában sem ráz gépbe dugva sem nálam nem szokása. Lehet a gépen földelés gondok voltak, és megütötte a nyomtatódat. Mostmár az is ráz. (nem tudom). Én is használok utántöltött patront sõt az eredetit szoktan tölteni, de nagyon megnézem ok-e? Semmi gond.

Egyébként tökéletesen nyomtat. xp -vel cd is tökéletes. Garanciába se kellett mág vissza eggyiket se. Úgyhogy semmi panasz, illetve 1 mé nincs Vista x64 cd nyomtatás? :pislog::lol:

 

8) Fényképezõ géprõl Közvetlen, nyomtatashoz nem szükséges szám gép.

ott bármit kiválasztasz neki az mindeggy. :D:hááát: A fényképzõnek kell azt támogatni amit akarsz. Nem elég hogy ezen is dugó meg azon is. Hameg szám gépen keresztül akkor az határoz. :hááát::)

Link to comment
Share on other sites

Madarasz

ip4000 Megmértem müszerrel. USB test és föld pont között. Egyen 0v Váltó Kikapcsolva elõször 80 v ot mutatott majd megfogtam 12v vagy még annyi se. Egyébként nem ráz. :démonikacaj:

Bekapcsolva 80 v váltó. de úgyse ráz. Ez van. Lehet bekepcsolva dugtad a gépeket. Oszt megütötték egymást.

Véletlenül nem -e? Kikapcsolva kell dugni össze. :D Oszt Ez van. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
ordító egér

 

nekem rég ip 4000 van. Viszont az a gondom hogy nincs a lemezen Vista x64 driver. mivel hogy mikor vettem még "xp volt csak a világon" A honlapról letöltött driverrel nem tudok cd-t nyomtatni. Segítség!!

Hol van frankó driver vista x64? Tudna valaki valamit...? :mérges:

 

 

A CD-LabelPrint 1.30 elvileg jó a vista x64 alá. Legalábbis a Canon honlapja szerint. Pedig ez egy 2006. decemberi verzió. Szerintem próbáld ki bátran.

 

http://software.canon-europe.com/software/...0095.asp?model=

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
iv88

Sziasztok!

 

Van egy oylan problémám ,hogy Canon ip4000res nyomtatóm 11sárgát villog.Úgy kezdödött ,hogy patront cseréltem , és a cserélt szineket nem nyomtatta elõször,azt megycsináltam a tisztitásokat,de nem javult semmit :( és utánna kezdte el a villogást. Tudna valaki valami bíztatót mondani nekem?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...