Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Olvasási gondok


Apabá

Recommended Posts

ProFiler

Megpróbálhatod, de közben megnéztem, pont fordítva van. A digitálist lehet engedélyezni. Egyébként csak hanggal van probléma?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Nem csak a hanggal, hanem ha DVD-video lemezt teszek be az íróba olvasás céljából, akkor maga a kép is alaposan szaggat és persze a hang sem mûködik jól. Sõt szabályos zörgés hallható a kép nagymértékû akadozása közben. Ha a lejátszandó AVI vagy más video a gépen van, akkor nincs gond.

Egyébként ha az Eszközkezelõben történõ beállításra gondoltál, ott próbáltam már a zenei CD digitális lejátszásának engedélyezését kikapcsolt és bekapcsolt formában is. Nem változott semmi. A Média Playert még nem próbáltam. Este tudom megtenni.

Én nagyon az íróra gyanakszom.

 

Hello

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

LG-nél már nem is mertem azt megemlíteni, hogy nem jó az író. :upsz:

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Az adatátviteli mód okozhatja ezt. Az Eszközkezelõben ellenõrizd az ATA/IDE csatornát, amelyen a drive lóg, hogy DMA vagy PIO módban megy. Amennyiben PIO módban megy, akkor az a csatornát tábolítsd el az eszközök közül, indítsd õjra a gépet és restart után vélhetõen újra rendben lesz a DMA mód.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Megpróbálkozom a csatornákkal. Ha elsõdlegest és másodlagost is ír, melyiket kell megváltoztatni? (Vagy az alaplapon kell megnéznem?)

Egyébként a HL-DT-ST GWA-4164B (ezt írja ki az eszközkezelõben a DVD/CD-ROM meghajtóhoz)- ez LG márkát jelöl?

 

Köszönöm

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Megnéztem a gépet. Három elsõdleges IDE csatorna és három másodlagos IDE csatorna van. Mindegyik a következõ adatokkal:

- eszköz típusa: automatikus felismerés

- átvitel módja: ha rendelkezésre áll, akkor DMA

- jelenlegi átviteli mód: nem használható

Link to comment
Share on other sites

PPeter

Ha az eszközöket úgy listáztatod ki, hogy kapcsoldás szerint látszódjanak, akkor hamar kiderül, melyik csatornán lóg a kérdéses drive (igen, az a HL-DT... az LG meghajtód :) ). Annak a csatornának az adatátviteli beállítása volna érdekes. Milyen chipkészketû az alaplapod? Telepítettél alaplapi és/vagy IDE/ATA drivert, illesztõprogramot? Ugye a normál ATA vezérlõre dugtad fel a drive-ot, és nem egy kimondottan HDD-k vezérlésére alkalmas RAID vezérlõre?

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Én nem dugtam semmit sehová, így vettem két hónapja boltban teljesen újan ezt a ketyerét. Fogalmam sincs milyen chipkészletû az alaplap, csak arra emlékszem halványan, mintha az alaplapon az IDE1FDDjelzésû csatlakozóba a HDD-bõl kijövõ kábel lenne dugva az íróból kijövõ meg egy harmadik csatlakozóba és az IDE2-be nincs semmi dugva.

Egyébként egy másik P4-es gépen Plextor DVD-író van, ez olvassa szépen az audiót. Ennek az eszközkezelõben be van állítva valami ultra DMA-5. Nem lehet, hogy ez hiányzik az én beállításaimból?

 

Elnézést, hogy ilyen sok a bajom, az eddigi és a további segítséget is köszönöm!

 

Ja és a drivereket a géphez kapott CD-rõl pakoltuk fel egy informatikus sráccal. Sok beavatkozni való nem volt, a gép kérte a CD-t aztán ment minden a maga útján.

Link to comment
Share on other sites

tjoco1

Üdv!

 

Tegnap kipróbáltam a Media Player beállításait. Ha az eszközök menü beállítások, aztán szintén eszközök menüt választom, ott lehetõség van analóg, vagy digitális lejátszás engedélyezésére. Ha a digitálisnál bejelölöm a "hibajavítással" opciót, akkor a Media Player rendesen játsza le az audio CD-t. A Winamppal viszont továbbra is fennáll a probléma.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
amator75

Helló! Tudna valaki segíteni? Pár napja a meghajtóm nem hajlandó beolvasni semmilyen DVD lemezt (a CD-t simán viszi). Típusa: ASUS DRW 0804P Fimware:1.21 (ez a legújabb a honlapon).

Jó lenne sürgõs segítség, szeretném megnézni az új PC WORLD mellékletet!!!!!

Link to comment
Share on other sites

nascar

Én pont tegnap vittem az asztali DVD-írómat szervízbe, mert szintén nem olvasott, illetve fel sem ismert semmilyen DVD-t (DVD-R/RW, DVD+R/RW, gyári DVD) :!:

Ja, és nekem is simán vitte a CD-ket!

Ha telefonálnak, hogy mi a hiba, akkor megmondom neked, de nagy valószínûséggel az olvasófej lesz hibás... :Sír:

Link to comment
Share on other sites

amator75

Elõre is köszi! Amúgy javítható (ésszerû anyagi keretek között), vagy nézzek új dvd-t?

u.i. jó az aláírásod :oké:

Link to comment
Share on other sites

nascar

Ha már nem garanciális, akkor nem sok értelme van a javításnak, mert ugye a kiolvasófej a lelke az egésznek (drága is!), és 10-12 ezer körül már lehet DVD-írót kapni, újat! De egy próbát megér, hátha csak koszos az optika, vagy elállítódott. ;)

Link to comment
Share on other sites

Raptor

Sziasztok.

Egy olyan gondom lenne hogy van egy NEC ND2500-A dvd-íróm, és most vettem pár db TDK 16x írható lemezt. A probléma csak az hogy bármit kiírok ezekre a lemezekre, az írás rendben lefut, adatellenõrzés is hiba nélkül, utána viszont ha kiveszem az íróból a lemezt és visszarakom sima írható lemeznek látja és semmit nem jelenít meg a rajta levõ adatokból. Az érdekesség az hogy van a gépben egy sima dvd-olvasó is és ha abba rakom a lemezeket az gond nélkül beolvassa mindet. Elvittem a lemezeket egy haveromhoz is és ott is gond nélkül beolvasta az adatokat a lemezekrõl. Magyarul az író amivel megírtam a lemezeket nemolvassa többet vissza, csak üres lemeznek látja de bármelyik másik meghajtó simán olvassa hiba nélkül. a régebbi TDK 8x lemezeket ha megírom visszaolvassa, tehát csak az újabb lemezekkel csinálja ezt. Ha valakinek van valami tapasztalata vagy ötlete ezzel kapcsolatban legyenszíves és írjon.

Elõre is köszönet. És még annyi hogy firmware frissítés megvolt az írón mert elötte ezeket az újabb lemezeket nemfogadta el.

Link to comment
Share on other sites

kori

Elösször a firmware-t próbáld frissíteni. :!: ;)

Link to comment
Share on other sites

mizsi

Nem azt írta, hogy megvolt? ;)

Link to comment
Share on other sites

kori

Bocs :upsz: Amikor írtam még álmos lehettem. :hátpersze:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
kovacs.robert

Üdv!

 

DVD olvasó a következõ hibát írja ki, nem tudja olvasni a DVD-t. A PC Stúdiót próbáltam lejátszani.

 

"8004027A Error Code

A DVD video lejátszási grafikájának felépítése sikertelen."

 

A másik író/olvasóban gond nélkül lejátszotta. Egyébként már más DVD-nél is írt ki valami hibakódot és nem lehetett beolvastatni.

 

Mi lehet a hiba? Sima CD-t olvas rendesen és némelyik DVD-t is.

Link to comment
Share on other sites

Gereby

Milyen régi az egység? Lehet, hogy magát a formátumot nem ismeri. Ez akár egy firmware frissítéssel orvosolható...

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Esetleg egy tisztítás is segíthet.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

kovacs.robert

2003. novemberében vásároltam.

Valószínûleg a tisztítás lesz a megoldás, mert ma is próbáltam egy DVD-t lejátszani és a kép jó volt, csak a hangot nyújtotta egy kicsit.

Egyébként a tisztítást hogyan kell végrehajtani?

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Egy DVD-meghajtóhoz is alkalmas tisztítólemezt kell betenni. Esetleg szivaccsal, amire egy kevés alkoholt cseppintünk. A komplikáltabb megoldást egyelõre nem érdemes megpróbálni, ennek is segítenie kell, ha ez a gond.

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
cooldoc66

Sziasztok!

A probléma lényege a következõ:

Amilyen örömmel vásároltam az Encyclopedia Hungarica CD-ROM-ot, annyi bosszúság forrása most. Gyakorlatilag folyamatos szívás forrása.

Nagy nehezen sikerült telepítem, és a különlegesen nem felhasználó-barát procedúrát végigcsináltam.

Utána megpróbáltam használni, és szinte (egy-két kivételtõl eltekintve) sose tudom használni.

A következõ a hibajelenség: amikor megnyitom a lexikon ikonját, betöltõdik a program. Utána berakom az 1. számú CD-t (nem tudom minek kell berakni, ha egyszer telepítettem-ez így nagyon nehézkes), és valahányszor berakom a CD-meghajtóba, konokul kiírja , hogy "Kérem, rakja be az 1. számú CD-t".

Tehát nem olvassa a CD-t.

A CD-meghajtóm a Windows szerint megfelelõen mûködik, ezt a CD-t nem ismeri fel. Az illesztõprogram jó - más hibát nem jelez. Frissítést nem találtam hozzá. Az Autorun funkció ki van kapcsolva.

Néha, nagyritkán, hajlandó betöltõdni, ha a csillagok is úgy állnak.

A platformom: ASUS laptop 2,66 MHz, 1,024 GigaByte RAM, 40 Gigabyte merevlemez.

WinXP SP2 - néhány szolgálatás ki van kapcsolva (services.msc)

Mi lehet a baj?

Köszönöm a segítséget! :(

Link to comment
Share on other sites

ProFiler

Lehetséges, hogy egy fejtisztítás segíthetne neki. Vagy más lemezeket rendesen olvas? Próbáltad már ezt a lemezt más meghajtóban is?

 

Ciao.

Link to comment
Share on other sites

cooldoc66

Igazán nagy segítség köszönöm. Azért ezen már túl vagyok. Nem próbáltam más meghajtót, ez az egy notebookom van.

A baj, hogy teljesen rapszodikus. Elképzelni sem tudom, mi baja. Amikor nem veszi be, se TC-ben, se Intézőben nem "látja" a CD-REOM-ot.

Az előbb reinstalláltam ("F8-as üzemmódban), akkor elfogadta a CD-t. Most megint nem olvassa a nyomorult, mert a progi működéséhez, hál'Istennek az 1.CD-lemeznek bent kell lenni(nem is igen értem, miért, ha egyszer 1,3 Giga telepített cucc csücsül a vincsin).

Így hát csak szívok, és átkozódom.

Azért kösz, még ha nem is oldotta meg a problémám.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...