Jump to content
GSForum - Segélyvonal

DivX-es asztali DVD lejátszó vásárlás


Recommended Posts

zozo76

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni,mivel szeretnék egy divixes dvd lejátszót venni,és nem tudom hogy milyen legyen!Pontosabban tudom,de különbözõ igényeim vannak,és arra gondoltam,hogy tudnátok nekem ajánlani az elvárásaimnak megfelelõt!

Tehát ami a legfontosabb az ára 10000-12000 Ft körüli legyen!De ha van ennél olcsóbb,az még jobb lenne!

Tudja lejátszani a különbözõ dvd formátumu lemezeket,video cd-et,beleértve a svcd-t is!

Mp3,Jpeg,avi,divix,esetleg még a wmv

Cd-r,Cd-Rw,Dvd-r,Dvd-Rw

Lehessen hozzá csatlakoztatni hanfal szettet!

A lejátszott feliratos avi formátumu filmek tökéletes ékezetes megjelenítése!

Memóriakártya olvasó(SD,MMC stb.)

USB csatlakozás

Tudom,sok az igény,de lehetséges,hogy van ilyen termék,és ami fontos,megfelelõ áron!

Elõre is köszönöm a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
goliát

Feltehetõleg majdnem minden jobb boltban van szinte minden igényt kielégítõ választék.

 

A márkás lejátszókhoz fûzött remények nem minden esetben válnak be.

Pl.:

Egy Samsung HT-DS400 házimozis olvasóegysége a garancia idõ leteltével adta be a kulcsot.

Tudni kell róla hogy akinek ilyen volt az kivételnélkül szidja/szidta.

Hangos lemezolvasás/mechanika zajos. Az egysében ventilátor is van + zaj forrás, nem is akármilyen.

Én azthittem hogy a Samsung egy strapabíró cucc lessz, mivel a jó márkának tartottam.

Épp mostanában 2 hete vettem egy noname játékost 13eFt-ért a Repetában.

Elõsször Panasonic-ot akartam, de meggondoltam.

Allig hallható mechanikai hang szûrõdik ki, van egy kis zavaró világítás a tálcája alatt, de szigetelõszalag pompásan tompítja.

A célnak megfelel. A DVD-lejátsza,MP3-WMA,+-RWlemezek,Divx,Xvid.

Usb és HDMI nincs rajta, de nem is kell még nekem, mert ezt nem tudom még kihasználni.

Ha majd lessz hova dugni a HDMI-t akkora tán tovább fejlõdenek ezek a játékosok is.

Ja és néztem hogy a Pana nemtomhanyas tán S42, majdnem 2*annyiba kerül mint ez.

Egy biztos hogy egy ideig még jólessz. Sencor SVD-7104 (vmilyen Mediatek chipes).

Egyszerû de legalább mûködik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

fapuma

Van egy-két nagyobb márkanév ami DVD-lejátszóban hírhedten rossz minõségû. A Samsungról most hallottam elõször, viszont volt tapasztalatom egy Thomsonnal. Ügyes módon csak a beszerzés után néztem utána a neten, hogy miért nem hajlandó normálisan mûködni, és mindenhol azt olvasni, hogy a Thomson-okkal csak baj van. Nálam rossz volt a felirat-kezelése, hibásan játszotta le a DivX/XVid videókat, és kb 10 hónap után teljesen meghalt. Nem ismert fel lemezt.

Most egy Panasonic felvevõ van itthon. Egy éve gond nélkül mûködik, van egy-két fura hibája, pl. újraírható DVD-n csak DVD-filmet fogad el, meg bár teljesen halk, az állványán levõ réz gyertyatartót néha berezgeti, de ezeket könnyen meg lehet szokni. Viszont teljesen megbízható.

Link to comment
Share on other sites

kori

Ahogy én tudom a Mediatek chippel szerelt játékosok firmware-je a későbbiekben is jól frissíthető. 8) Ezen készülékeknél igaz az, hogy a márkás nem biztos, hogy jobb egy noname lejátszónál ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Shiwer

Hello!

Egy asztali DVD lejátszót szeretnénk venni, és ezzel lenne pár kérdésem: létezik-e olyan, ami egyben felvevõ is, vagy a felvevõ meg a lejátszó két külön? (Gondolom van egybe is, de nem vagyok benne biztos). Olyan kéne nekem, ami játszik minél több formátumot, HD DVD-t, BluRay-t nem kell még, csak DVD típusokat, DivX-et, stb. Valami jobbféle érdekelne, valaki tudna segíteni, ajánlani egy-kettõt? Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Fujitsu

Minden felvevõ egyben lejátszó is. ;)

Viszont HD DVD-t is lejátszó felvevõt még nem láttam, de ha van is, biztosan nagyon drága. :)

 

Egyébként nekem egy Samsung DVD-P171 típusú lejátszóm van, eddig hibátlanul megy. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
D.M101

Sziasztok!

Vettem egy Samsung LCD TV-t aminek az egyik tulajdonsága, hogy HD képes.

A kérdésem az lenne, hogy jeleneleg milyen árban vannak azok a DVD lejátszók, amit érdemes lenne megvenni, hogy HD minőségben nézzem a filmeket?

Az a problémám, hogy nézelődtem a neten, de nem találtam megfizethetőt. Csak olyat, amihez az volt odaírva, hogy felkonvertálja felbontást, és ezt meg nem tudtam hová tenni. Tehát akkor ez most HD képes vagy nem?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Lalolib

Engem egy olyan asztali lejátszó érdekelne, lehetõleg olcsón (max 15ezer), mely tudja kezelni a divx/xvid feliratokat (méret, szín, pozíció állítás). Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pite40

Haly

Mi a véleményetek a LG DVX492 játékosról ???

Link to comment
Share on other sites

peeptom

Sziasztok!

Egy olyan asztali DVD lejátszót keresek(vszínû nem létezik Media Markt szerint)amiben van olyan funkció mint a számítógépes videolejátszó progikban.Nevezetesen a képarányok megtartása mellett képes teljes képernyõre kitenni az olyan filmeket is amiken alul-felül fekete sáv van.(szélesvásznú)Eléggé furcsának találnám ha a mai technikai fejlõdést figyelembe véve nem létezne egy ilyen DVD lejátszó. :pislog:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
CREDIT23

Sziasztok! Nemrég vásároltam egy Genius SW-HF5.1 6000 szetett és szeretném összekötni egy dvd lejátszóval :) Milyen dvd lejátszót érdemes venni hozzá? Mélyládán a képen látható csatlakozások találhatóak. IPB kép

Jelenleg csak pc-vel használon. A dvd lejátszót egy samsung lcd tv-vel használnám.

Edited by CREDIT23
Link to comment
Share on other sites

[OP]Destroy-man

Bármilyen DVD lejátszó megfelel, amin van csatornánkénti Chinch (RCA) csatlakozó. Ez meg mindegyik lejátszón van (kivéve a 2.0-ásokon - nemröhög, láttam már ilyent is a kicsi kínaiaktól :D) Aztán kelleni fog hozzá még 3db stereo RCA kábel. Mondanám, hogy milyen minőségüt vegyél, de az többe kerülne, mint a teljes rendszered. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Giraffe1

Szeretnék egy elfogadható árú, DivX-es asztali lejátszót, amibõl 3 db jacken vagy 6 RCA-n kijön a csatornákra bontott 5.1-es hang, és esetleg van HDMI csatlakozója (ez utóbbi a leginkább opcionális).

Nézegettem a Sencor SDV 114-et, a Sencor SDV 7302H-t és néhány darabot a lengyel Ferguson kínálatából, a D-680-ast, D-780HX-ast és a DVP868HD-ast.

Azt lenne jó tudni, hogy van-e ezekrõl bárkinek személyes tapasztalata, véleménye?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Rose90

Sziasztok!

 

Házimozi vásárlás elõtt állok, kb. 40 000 Ft-ot tudok rákölteni. Tudom, ez nem sok ilyen célra, de ezért az összegért a lehetõ legjobbat szeretném vásárolni. Milyen márkákban érdemes gondolkodni? És aki jártas a témában és lenne konkrét ötlete, ajánlata, azt örömmel venném. Egyelõre hagyományos tévémhez szeretném csatlakoztatni, de nem ártana egy hdmi csatlakozóval szerelt változat, hogy a késõbbiekben ez ne jelentsen problémát.

 

Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
rizigirl

sziasztok!

 

tudom h ez nem idevágó téma de muszáj valahol megkérdeznem.

ha ráveszek egy már mûsoros videokazettára... akkor még elõhozható az ami eredetileg volt rajta?

 

elõre is köszi ha valaki segít :Sír:

Link to comment
Share on other sites

Pjotr

Nem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
kondycsabi

Ciao!

Van nekem egy ultragagyi Millenium márkájú(?) dvd lejátszóm, és érik már a csere. Hétvégén felfedeztem ezt a holnapot Bluechip ahol már van 10ezer alatt márkás lejátszó. Véleményeket szívesen elfogadok, hagy max. 12ezerõl ki lehet-e hozni valamit, ami gond nélkül visz minden divx,xvid, stb formátumot. THX!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
St_Sharky

Sziasztok!

 

Ma vettem egy Panasonic S58 típusú DVD lejátszót. Nem rossz, de egy apró gondom van vele. Kikapcsolt állapotban mintha egy tücsök bújt volna el benne...

Meglehetõsen zavaró, még így a nappali hangviszonyok mellett is, nem is tudom, mi lesz éjszaka...

 

Ez a ciripelés egyébként normális? A régebbi lejátszónál, illetve egyéb gépezetnél sem tapasztaltam még ilyet, legalábbis ennyire zavarót nem.

 

Szóval a kérdés, hogy próbáljak meg együtt élni a tücsökkel, vagy vigyem inkább vissza...

 

Elõre is köszönöm az építõ hozzászólásokat.

 

Tsáó!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
isti01987

Sziasztok!

Nem rég vásároltam egy lejátszót Lg dvx550.

Eddig számítógépen néztem dolgaim ezért sose voltam tisztába mi, mit visz milyen kodek vagy fájlformátumú egy film.

Amit tudok lehet .avi,.mpg,.mpeg fájlformátumú.

Mérete max size: 720 x 576

Kodek: Xvid vagy divx.

Melyik formátum jobb?

Avi vagy mpeg? Mpeg bõl melyiket játsza le a régi mpge 2-eset?

Pórul jártam nagyfelbontású xvid-ekkel azt hittem megy neki.

Az miért van hogy ha folytatom a dvd-t amit utólag írok nem látja?

 

Valamilyen cikk a formátumokról,dvd írásról?

 

 

Köszönöm

 

 

Link to comment
Share on other sites

zorzy

Általában nem látják a több menetben írt lemezeket. A hd avit csak a bluray játszók tudják. Én azt tanácsolom, hogy konvertáld át dvd formátumra az avikat és nem ér sehol csalódás. A nero dvd videó készítése, vagy windows movie maker programmal. Én covert x to dvd használok.

Link to comment
Share on other sites

isti01987

Köszi szépen!

Lehet ,vásárolni fogok egy media lejátszót vagy használtgépet amin lesz S-video kimenet.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Adani

Aktuálissá vált egy DivX lejátszó beszerzése, karácsonyi ajándéknak szánom a nagyinak, nem kell semmi extra csak legyne könnyen kezelhető, és lehetőleg minél több formátumot támogasson. Simán kiírok nek iegy csomó filmet mellé, inkább szinkoronos filmeket, így az sem baj ha nem (jól) kezel feliratot. Tudtok valamit ajánlani? 10-20 ezer ft között gondolkodom. Egyáltalán lehet még újonnan kapni ilyesmit? Ha van rajta USB port és tud arról is filmet játszani az előny, de nem feltétel. Zenei CD lejátszás sem, CD lejátszója már van.

Link to comment
Share on other sites

Dreaman

USB azért legyen rajta, még ha most nem is tartod fontosnak. Mi sem gondoltuk, aztán, amikor hirtelen felindulásból kellett átvinnem valamit a nagyihoz (fotókat), írható lemezem meg nem volt, de jó is lett volna egy USB-s lejátszó.. Ajánlani nem fogok, mert nem vagyok képben az aktuális kínálatból, de 10-20 ezer között már korrekt játékost lehet kapni, tekintve, hogy mi tavaly vettünk egy nagyon olcsó (értsd 6000 Ft-os), nagyon gagyi, USB-s XVid-es Orion kínai csodát, és a mai napig üzemel (kopp-kopp), pendrive-ról végig toltunk rajta egy Lost maratont, na megy egy rakás filmet lemezről. Esetleg annyit tudok még javasolni, hogy előbb nézd meg a nagyi TV-jét, hogy milyen csatlakozási lehetőségeid lesznek, és ez alapján nézz körül a lejátszóknál (bár majdnem mindegyiken van szinte minden gyakori kimenet).

Link to comment
Share on other sites

Adani

Találtam egy Samsungot, ami szerintem jó lesz, jól is néz ki

http://www.users.hu/Asztali-DVD-Lejatszo/Samsung-DVD-D360-USB-Asztali-DVD-Lejatszo-27091-p27091.html

 

A nem USB-s csak egy ezressel olcsóbb, így az USB-set fogom venni. A fekete lejátszó még passzol a is TV-hez meg a Digibox-hoz, ajándéknál ez is számít, meg, hogy tényleg egyszerű legyen kezelni.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...