Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Tévétuner-vásárlás


ProFiler

Recommended Posts

ShaidarHaran

Hello mindeki!

 

Éppen tv tuner vásárlás előtt vagyok és nem tudom melyik a jó... :(

 

A lényeg, hogy már van gy tv tuner kártyám egy Leadtek Winfast PVR2000, de mikor át áltam win7 64bitre kiderült, hogy nem támogatja a 64bitet...

Ezért szeretnék venni másik tv tunert és nem akarom még egyszer elkövetni azt a hibát, hogy 2 év után ismét tunert kelljen cserélnem...

 

Szempontok:

Lehetőleg külső, hogy a notin és az asztalin is tudjak tv-zni. (de nem feltétlen)

Tudjon digitális és analóg adást is fogni, DVB-T MPEG-4 kompatibilitás.

Kevésbé terhelje a rendszert tv nézés közben.

Win7 64bit kompatibilis legyen.

A hardware-es MPEG-2 kódólás nem tudom, hogy jó-e? Mert manapság a piacon nem sok ilyet látok. Talán csak a leadtek winfast pxdvr3200 az ami tudja...

HD compatibilis legyen.

 

Ha tudtok ilyen tv tunert megköszönném az ajánlást...

 

Olvastam, hogy ajánlottátok az AVerTV Hybrid Ultra USB-t. Ez támogatja Win7-et, vagy elfutrajta? Mert a gyártó honlapján nincs win7 driver...

 

Én ezeket néztem ki anno de nem tudom melyik a jobb:

AVERMEDIA AverTV Duo Hybrid PCIE II

LEADTEK PxDVR3200 H

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

 

Edited by ShaidarHaran
Link to comment
Share on other sites

BáGyu

Lehetőleg külső, hogy a notin és az asztalin is tudjak tv-zni. (de nem feltétlen)

Én ezeket néztem ki anno de nem tudom melyik a jobb:

AVERMEDIA AverTV Duo Hybrid PCIE II

LEADTEK PxDVR3200 H

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Amiket belinkeltél azok belsők (PCI-E kártyák) és úgy gondolom, hogy nem felel meg annak a feltételnek sem, hogy egy notesz gépen is tudj Tv-t nézni. Neked vagy egy USB-s eszköz, vagy egy Box kell, de ez utóbbiaknál esetleg az adások rögzítése jelenthet gondot.

Itt fentebb már ajánlottak egy, szerintem neked is jól használhatót AVerTV Hybrid Ultra USB

Link to comment
Share on other sites

zmilaner

Sziasztok!

 

Eddig egy fujitsu-siemens usb-s tunert használtam de amint azt egy másik topicban olvashatjátok, ez tönkrement.

 

Ehelyett szeretnék egy hasonló tunert.

Nagyjából lényegtelen, hogy box-usb-pci vagy akármi, egyenlõre csak a véleményeteket kérem.

 

A feltételek:

Mindenképpen 16-17ezer Forint alatt hozzá lehessen jutni!!!

Tudjon akkora felbontásban képet adni, hogy az én Samsung 22"-os 1680x1050 felbontású monitoromon élvezhetõ legyen!

A legjobb, ha hybrid, de analógot mindenképp tudjon.

 

Nagyjából ennyi, örömmel fogadok minden ötletet!

Üdv, Zmilaner.

Link to comment
Share on other sites

ShaidarHaran

Lehetőleg külső, hogy a notin és az asztalin is tudjak tv-zni. (de nem feltétlen)

Én ezeket néztem ki anno de nem tudom melyik a jobb:

AVERMEDIA AverTV Duo Hybrid PCIE II

LEADTEK PxDVR3200 H

 

Előre is köszönöm a válaszokat.

Amiket belinkeltél azok belsők (PCI-E kártyák) és úgy gondolom, hogy nem felel meg annak a feltételnek sem, hogy egy notesz gépen is tudj Tv-t nézni. Neked vagy egy USB-s eszköz, vagy egy Box kell, de ez utóbbiaknál esetleg az adások rögzítése jelenthet gondot.

Itt fentebb már ajánlottak egy, szerintem neked is jól használhatót AVerTV Hybrid Ultra USB

 

Igen tudom, de nem találtam olyan Tv tunert ami támogatja win7-et usb-ben. A Box-szal az a baj, hogy nem tudok felvenni. Azon a AVerTV Hybrid Ultra USB usb-s tv tuneren gondolkodtam, de a gyártó honlapján nincs feltüntetve a win 7 kompatibilitás, se driver és félek, hogy nem menne win 7 alatt. Ugyan ez van most a leadtek tuneremmel, hogy 64biten nem megy...

 

Valakinek van ilyen tunere: AVerTV Hybrid Ultra USB és megy neki win 7 64 bit alatt? Fontos lenne, mert ez tetszik a legjobban a tv tuner kínálatból, de ha nem megy akkor belsőt vennék...

Edited by ShaidarHaran
Link to comment
Share on other sites

zmilaner
Sziasztok!

 

Eddig egy fujitsu-siemens usb-s tunert használtam de amint azt egy másik topicban olvashatjátok, ez tönkrement.

 

Ehelyett szeretnék egy hasonló tunert.

Nagyjából lényegtelen, hogy box-usb-pci vagy akármi, egyenlõre csak a véleményeteket kérem.

 

A feltételek:

Mindenképpen 16-17ezer Forint alatt hozzá lehessen jutni!!!

Tudjon akkora felbontásban képet adni, hogy az én Samsung 22"-os 1680x1050 felbontású monitoromon élvezhetõ legyen!

A legjobb, ha hybrid, de analógot mindenképp tudjon.

 

Nagyjából ennyi, örömmel fogadok minden ötletet!

Üdv, Zmilaner.

 

 

Megpróbálom így, hátha könnyebb:

Olyan tv-tunert keresek ami nem torzít és bírja az 1680x1050-es felbontást! A felvétel az lényegtelen, csak az adást tudjam ekkora felbontásban nézni torzítás nélkül!

 

Ha valakinek van ötlete, ossza meg velem ha lehet :) Üdv.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Az 1680x1050-as natív felbontás a 16:10-es kényarányú megjelenítőkhöz tartozik, a HD szabvány viszont a 16:9 -et preferálja (ami full HD esetében 1920x1080). Szóval a HD szabványú TV kártyák esetében mindig fogsz torzulást tapasztalni, vagy alul felül lévő fekete csíkokat. Viszont pont erre találták ki a zoom-ot torzítás helyett.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

Amivel viszont képinformáció vész oda. ;)

Csodák nincsenek. Ha a megjelenítõ és a mûsor képaránya nem azonos, akkor VAGY fekete csík, VAGY valamilyen képtorzulás, VAGY információvesztés van.

Mindenki eldöntheti, melyiket tolerálja legjobban. Én legjobban a fekete csíkot. ;)

Link to comment
Share on other sites

gabor707

Sziasztok!

 

A közeljövõben szeretnék tv-tunert vásárolni. Ki is néztem kettõt: ASUS MyCinema-P7131H PCI és a LEADTEK DTV1800 H PCI. Ezek közül melyiket lenne érdemesebb megvenni? Vagy van-e más,ami jobb választás lenne?

 

Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Sziasztok! Szeretnék TV-tunert vásárolni, és a véleményetekre lennék kíváncsi. Tervben van egy LG W2253tq-pf monitor, és ehhez szeretnék tv-tunert. Nem nagyon értek ezekhez, ezért szeretném kérdezni, hogy milyet érdemes venni, melyiknek van van jó képe? Jelenleg sima UPC kábeltv van bekötve, azt szeretném bekötni, de olyan kellene, ami majd késõbb a digitális adást is gond nélkül tudja fogni. A másik, hogy ha lehet USB-s kellene, mert a gépben nincs több hely a kissebb PCI-e slotba meg szerintem nem férne el, mert ottvannak az alaplap hõcsövei stb. A leírtak alapján tudnátok valamit ajánlani? A rá szánt összeg olyan 20.000 maximum. Elõre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Sziasztok! Lenne még egy olyan kérdésem, hogy ha majd a tv-tuner-el digitális csatornát szeretnék nézni, akkor ahhoz kell HDMI kábel a monitorhoz, vagy csak a gépbe kell dugni a TV-tunert és elég a videókártyából-monitor csatlakozó?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Nem szükséges a HDMI, csak akkor ha a forrás HDCP-vel védett.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Értem. Tehát ha vennék pl egy Gigabyte U8000 tunert, akkor abba menne a mostani sima kábel tv, és ha váltanánk digitálisra azt is tudná kezelni, és simán elég lenne csak usb vel a gépbe dugni? Akkor HMDi vel nem is lenne értelme összekötni a 4870-es kártyát és a monitort, mert a kép nem lenne szebb a hang meg úgyis külön hangkártyáról megy nekem. Ha lesz digitális tv akkor ahhoz ugye kell a setup box? Az lehet a lakásban majd bárhol, és onnét kell a kábelt elhúzni majd a géphez? Bocsi lehet nagyon sok hülyeséget kérdezek, csak nem vagyok otthon ebben a témában :(

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Így már érdekesebb. DVB-C szolgáltatásról eddig nem volt szó, mert ahhoz valóban "SET TOP BOX" kell, annak viszont vannak analóg kimenetei így bármilyen TV kártya megteszi amin van AV bemenet.

Ha viszont digitális kapcsolatra vágysz, HDMI-vel nem tudod összekötni majd a PC-det, hogy azt a monitoron nézed. Ehhez már valóban HDMI bemenettel ellátott monitor szükséges.

A másik megoldás az az, hogy megkérdezed a szolgáltatót tud-e DVB-C kártyát biztosítani PC-k esetében.

Link to comment
Share on other sites

SkyBird

A Gigabyte GT-U8000 kártyával nem fogsz DVB-C adásokat venni kábelről. Ez csak földi sugárzású DVB-T és analóg adásokat veszi.

Vannak kombinált DVB-T/DVB-C tuneres kártyák, USB stickek is.

Set-top-box nem feltétlen kell a digitális kábetévéhez, illetve attól függ melyik szolgáltatónál vagy. A DIGI kódolatlanul adja a DVB-C-t, a 3 magyar közszolgálati HD adást is. Ha ez elég, veheted bármilyen DVB-C tuneres készülékkel.

Kódolt DVB-C esetén kell a set-top-box a kódkártya miatt, vagy egy CA modult fogadó CI slotos vevőegység.

Link to comment
Share on other sites

Fenk

Tehát ha elõfizetek digitálisra akkor behúznak egy kábelt, amin jön a digitális adás,ahhoz kell a set top box ami analóggá alakítja, majd onnét kitudom vezetni simán analóg kábellel a tunerbe? Vagy ez ugyanaz mint az iptv, hogy lesz router, modem és onnét megy a set top box hoz? A DVB-T pedig olyan, mint egy "szobaantenna" lenne, csak DVB-T vevõ kell, ami veszi a földfelszíni digitális sugárzást?

Link to comment
Share on other sites

Echedoros

Sziasztok!

Most szeretnék monitort vásárolni, egyik opció egy 19" Samsung 933hd (~51e) amelyben van beépített tv tuner. Másik lehetõség egy Asus VH222D fullHD+ (~38e) és ehhez egy tv tuner 10-12körül. A külsõ tv tuner meg tudja közelíteni azt a minõséget, mint a Samsung beépíett tv-tunerrel? Milyen hybrid tv tunert ajánlatok, ami jó lenne az Asus monitorhoz és támogatja a Windows 7 64bit-es oprendszert, illetve a számítógép bekapcsolása nélkül is tudom használni?

Elõre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Fenk

Kellemes Ünnepeket!

 

Még egy kérdésem lenne, kinéztem egy Pinnacle pctv hybrid pro stick 340e -t. Ez támogatja a DVB-T, van hozzá antenna is. A kérdés az lenne, ha a hozzá való antennát csatlakoztatom, akkor azzal tudom nézni a DVB-T adásoka, amennyibe ahol lakom van ilyen lefedettség? Elég bedugni az antennát feltelepíteni stb és nézhetem is, vagy kell még külön valami hozzá? Gondolom csak azt a pár csatornát fogja amit ingyenesen sugároznak így?

Link to comment
Share on other sites

KGigi

Ez így nem igaz. A mobiltv miatt a digitális sugárzást tetõantennára optimalizálták. Igaz, felettünk átlõ az adótorony, de míg az analóg adást kicsit "hangyásan" így is lehetett fogni szobaantennával, a digitális adás meg sem nyikkan.

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Hát nem pont erről beszéltem? :igen:

 

Példakén hozom fel az Astrta 1C-t, amin még mindig vannak analóg csatik. Ha a régi analóg beltérimet rakom az antennára, szinte élvezhetetlenül hangyásak zúgósak a csatornák, digitális esetében viszont minden kristály tiszta. Valószínűleg be kéne lőni normálisan, de a 120 kilómmal már nem merek a tetőre mászni. :upsz:

Link to comment
Share on other sites

applause

Jópár codeket próbáltam már, de nem tudtam DVB-T adásnál hangot csalni a kereskedelmi adók alá. Powercinema és totalmedia programot használok.

Valaki karácsony ajándékként segíthetne codeknévvel, letöltési helyel és telepítési ötlettel.

Link to comment
Share on other sites

KGigi

@Csaba_#

Nem ezt mondtam. Az analóg hangyásan jön, a digitális adást nem is észleli!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
kavarevesz

Üdv! Ezzel az eszközzel tudok venni kábel-tv jelet? MSI DIGIVOX MINI II V3.0

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
hgf

Sziasztok!

 

Olyan olcsó TV tunert keresek, amit csak kameráról számítógépre rögzítéshez használnék. Olcsót, mint mondtam, de minél jobb minõségût :) Van tanácsotok?

Link to comment
Share on other sites

Csaba_#

Ha csak nem analóg kamerával dolgozol, csak ezért szerintem fölösleges a tuner, hiszen USB/Firewire segítségével simán lehúzhatod a filmet megfelelõ szoftver segítségével.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...