Jump to content
GSForum - Segélyvonal

Middle-earth - Shadow of Mordor


Daermon

Recommended Posts

Daermon

Sziasztok!

Mivel nem volt topicja, gondoltam nyitok.

Most fejeztem be, olyan 87% végigjátszás lett elsõre.

Nagyon tetszett a játék, bõven megérte az árát és a Season Pass-t is befizettem. Ellehet vele még bíbelõdni majd. Teljesen elégedett vagyok :) Illetve majdnem teljesen...

Szóval a Black Handdal az összecsapás a végén. Hát azt miért nem lehetett rendesen leharcolni? Ez a 3 gombnyomogatás -.- Lehetett volna 1vs1 aztán a gombnyomogatás... Ez így csalódás. Meg picit hosszabb outrot vártam volna.

Ezen kívül viszont elégedett vagyok. :)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Végre valaki! :D

Link to comment
Share on other sites

Cori

király meg minden, ha lesz gépem én is veszem meg :D de ez nagyon nem szerepjáték, inkább az akcióban a helye.

Link to comment
Share on other sites

wYth-NRG

király meg minden, ha lesz gépem én is veszem meg :D de ez nagyon nem szerepjáték, inkább az akcióban a helye.

+1, batman és ac keverék

Link to comment
Share on other sites

Daermon

király meg minden, ha lesz gépem én is veszem meg :D de ez nagyon nem szerepjáték, inkább az akcióban a helye.

Igen ezen én is agyaltam, mert szerepjáték is meg akció is. Viszont szerintem szerepebb, mint akció. :D

Link to comment
Share on other sites

Luke2135

Igen ezen én is agyaltam, mert szerepjáték is meg akció is. Viszont szerintem szerepebb, mint akció. :D

Múltkor olvastam olyat, hogy az Uncharted az kalandjáték. Hát, ha úgy vesszük... Az Indiana Jones filmek is kalandfilmek. Vagy inkább akció-kaland. 80% akció, 20% kaland. :)

Link to comment
Share on other sites

Cori

Múltkor olvastam olyat, hogy az Uncharted az kalandjáték. Hát, ha úgy vesszük... Az Indiana Jones filmek is kalandfilmek. Vagy inkább akció-kaland. 80% akció, 20% kaland. :)

a kalandjáték az a Monkey Island meg, Syberia nem uncharted :D az uncharted azért kaland (de jól mondod, akció kaland az) mert indiana jones kalandfilm.

ettől függetlenül szerintem marha rossz helyen van ez a topic, senki nem fogja a mordort RPGnél keresni.

nem szeretné valamelyik modi áthelyezni? akcióban talán lenne forgalom.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Végre valaki! :D

:D :D

én is tolom, és nekem bejön! :)

persze sok hasonlóságot lehet felfedezni AC és Batman játékokkal... de nem baj.

majdnem mindenhova fel lehet mászni, a harc látványos és brutális, a kivégzések eszméletlenül részletesek és a hangulat sem olyan rossz (bár ezen még van még mit javítani)

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Már megbántam, hogy kis méretû billentyûzetre váltottam, túl közel vannak a gombok egymáshoz... Az irányítással vannak még gondjaim, de majd belejövök.. ögüü

Nagyon bejön amúgy, csak valahogy mindig belekeveredek a sûrûjébe és általában meg is murdelok.. :unsure: Kár, hogy nem tudok rendesen (vagy jobban) angolul, remélem hamar csinálnak hozzá magyarítást. :(

Viszont az utóbbi jónéhány év után ez az elsõ játék ami komolyabban megérintett, visszahozta a "mikor érek már haza egy kicsit játszani" érzést.. :D

Link to comment
Share on other sites

-Gio-

Nekem lenne egy kis teóriám a sztoriról. Illetve, részben enyém, részben olvastam is. Szóval, aki még a sztori elején tart, vagy nem fejezte be, az most ne nyissa meg a spoiler részt.

Szerintem Celebrimbor nem a jó srác. Legalábbis számomra végig fura volt, ahogy agitált a saját bosszúhadjárata mellett, csepegtette a fülünkbe az infókat, próbált uszítani vagy visszafogni minket. Jó példa erre az, ahogy Gollamot védte vagy ahogy próbálta Taliont lebeszélni arról, hogy segítsen a fogságba esett katonákon, helyi lakosokon. A végén ugye ki is derül, hogy õ választott minket, hogy kerüljünk a testébe.

A másik: szerintem szándékosan volt könnyû a Tower és a Black Hand. Úgy érzem, hogy Szauron maga akarta, hogy mi eljussunk odáig, az egész odáig egy teszt volt, elég erõsek vagyunk -e ehhez. Talán még a Hammer legyõzése real volt (rendes párharc is volt), de utána a többi nem. Fõbossnak én a Nemesis elleni küzdelemet, illetve az 5 kapitány megjelenését tekintem. Más kérdés, hogy az sem volt túl nehéz, mert ha nem cseszted el nagyon a játékot (vagy nem rohatnál rajta végig), akkor meg volt minden képességed, az 5 warchiefed meg 20-as közeli volt, így könnyen nyertél. Itt hibáztak, rosszul lõtték be a Monolithnál a szintet, mert az elõjáték SOKKAL nagyobb kihívást jelentett, mint az utolsó 2 óra kb.

Visszatérve a sztorira, megtudtuk, hogy Celebrimbor el akarta lopni a Gyûrût, el is lopta. Felmerül a kérdés, vajon csak azért lopta el, mert meg akarta állítani Szauront vagy maga akart az Úr helyébe lépni. Szerintem utóbbi, mert említette játék közben a "fire vs fire"-elméletet, miszerint csak egy újabb "Szauron" állíthatja meg az igazit. Ezt alátámasztja az utolsó mondat is Taliontól "Eljött az idõ egy újabb gyûrû készítéséhez." Mondja ezt, lángoló, vörös szemekkel.

Úgy gondolom a Black Hand maga Szauron volt egy gyengébb leképezésben, azért akarta magába szívni Celebrimbort, hogy így tudását ismét megszerezze, esetleg így öltsön alakot, de ezt Celebrimbor és Talion a végén megakadályozta.

Ha tippelnem kéne a folytatásra, Celebrimbor továbbra is fertõzni fogja Taliont, aki végül maga lesz a "Shadow of Mordor" és Szauron ellen fog vonulni, de vagy belehal vagy átáll és szolgája lesz. Tehát úgy gondolom, nem véletlen, hogy a vége csak pár gombnyomás, az inkább egy outro, mint gameplay, bossfight.

Ez az elmélet még rengeteg DLC-nek és rendes folytatásnak lehetne az alapja. Olyat is hallottam, hogy Mordoron kívül de jó lenne. Nos, ez szerintem nem megvalósítható. Mordor zárt hely, nincs róla sok infó, ott történhetett a két film, könyv között bármi, de pl. Gondorban már nehéz lenne úgy beilleszteni egy Taliont, hogy arról semmilyen említés utána ne történjen filmben vagy könyvben. Mindenesetre nekem az egész bejött, várom a folytatást, akár DLC-formában is!

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

az sem volt túl nehéz, mert ha nem cseszted el nagyon a játékot (vagy nem rohatnál rajta végig), akkor meg volt minden képességed, az 5 warchiefed meg 20-as közeli volt, így könnyen nyertél. Itt hibáztak, rosszul lőtték be a Monolithnál a szintet, mert az előjáték SOKKAL nagyobb kihívást jelentett, mint az utolsó 2 óra kb.

Na igen. Én most értem a végére és totál ez van... a vége elég piskóta lett nehézség szemponjából. Sőt, sokszor egy sima kapitány nehezebb volt mint egy warchief. :D

Nekem 37 óra volt és 95%on fejeztem be (összesen csak az állatos challange nem jött össze, de a többi mind 100%) és nekem tetszett . Jó volt, látványos animációk, brutális kivégzések, stb. A történet felemás számomra azért. A Nemesis rendszer tetszett nekem is, a képességek is jók (shadow-strike pl.) :)

Nem egy AC, de jó. Miért nem AC? Annak ellenére hogy egész jó lett a játék, mégis hiányzik az a sötét hangulat amit egy ilyen GYU játéktól elvárnék. (a kaszabolás és a fejek repkedésén túl)

AC-nak mindig megvolt a saját szerethető hangulata (reneszánsz vagy pl. kalózos, stb), karakterei, stb. Itt nem igen vannak meg ezek a hangulat-pillérek. :(

Nagy meglepetés volt számomra ez a játék, de pozitívan csalódtam benne. Ajánlom.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Daermon

Készítettem egy videót, remélem lesz akinek tetszik :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Chuck_Norris

Egy kérdés.

...

A torrent gyermekem, a torrent. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Karez

Egy kérdés.

Gyors választ várok. Ugyanis nem tudom Meddig tart az akció.

Melyik éri meg jobban?

Ez?

http://www.mmoga.de/Steam-Games/Mittelerde...ar-Edition.html

Vagy ez?

http://www.mmoga.de/Steam-Games/Mittelerde...um-Edition.html

Az elsõ, hisz abba minden DLC helyett kapott.

A premium edition csak annyiban prémium, hogy az elõrendelõi dlc-k mellett (egy skin, új challenge map, és két új legyözhetõ vezér), csak annyi extra volt, hogy fémodobozos tokkal jött.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Doggar

Az normális, hogy ebbe a játékba úgy hullok mint a légy? As fõküldin kívül nemigen sikerült megcsinálnom semmit... Állandóan bevernek... Van amikor 3-4 fõmufti is rámjön,meg még betámad egy caragol is... Lehetetlen...

Ti ,hogy csináltátok?

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Az normális, hogy ebbe a játékba úgy hullok mint a légy? As fõküldin kívül nemigen sikerült megcsinálnom semmit... Állandóan bevernek... Van amikor 3-4 fõmufti is rámjön,meg még betámad egy caragol is... Lehetetlen...

Ti ,hogy csináltátok?

hááát...nem normális :lol:

Így utólag visszanézve én nagyon okosan raktam a pontokat a skill fán, ugyanis én úgy csináltam, hogy elõször a kivégzéses-fát maxoltam ki (ahol az életerõ növelés és a kard sebzés, stb van), ezért a játékban már elég hamar feltöltõdött a "kivégzés" lehetõség, utána pedig elértem, hogy egymás után 2x is tudjak kivégzési mozdulatot nyomni ami már tényleg minden harcban nemhogy elegendõ, de még sok is volt :lol:

Érdemes a harcok elején a leggyengébbet leverni: nekiesel, elkezded ütni, majd benyomod (alapból "e" ) kéz-jedi cuccot, akkor lebénul és az ütéseid pedig felgyorsulnak és így simán elérsz 8x ütésig (kivégzéshez szükséges ütés szám) 1 katonán...de ha fejleszted a karaktert akkor késõbb már 5x ütésnél eléred a kivégzési lehetõséget, és ha a skill-fán kifejlesztetted a dupla-kivégzési lehetõséged akkor onnantól kezdve megállás nélkül apríthatod õket amint megvan az 1. kivégzésed (5 ütés)

Érdemes néha átugrani 1-1 ellenfelet, ezzel egy kis mozgásteret biztosíthatsz magadnak, illetve azt is érdemes észben tartani, hogy amikor elõször csapsz rá 1 fõmuftira akkor mindig pofázni fog, ezért ha a "kivégzést" nyomod rá azonnal, akkor az elveszik és nem sebzi, mert bejön a pofázás rész!

Tehát lényegében levered az elsõ sima katonát, ezzel feltöltõdik a karaktered, utána rácsapsz egy simát a fõmuftira, ekkor bejön a pofázós rész, és utána egymás után 2x benyomod a kivégzést (ha ki van fejlesztve) és az kb. az esetek 90%ban megöli (ha a kardod is fejlesztetted persze azokkal a rúna szarokkal). Utána meg csak a chain-kill.... repeat

Link to comment
Share on other sites

Doggar

hááát...nem normális :lol:

Így utólag visszanézve én nagyon okosan raktam a pontokat a skill fán, ugyanis én úgy csináltam, hogy elõször a kivégzéses-fát maxoltam ki (ahol az életerõ növelés és a kard sebzés, stb van), ezért a játékban már elég hamar feltöltõdött a "kivégzés" lehetõség, utána pedig elértem, hogy egymás után 2x is tudjak kivégzési mozdulatot nyomni ami már tényleg minden harcban nemhogy elegendõ, de még sok is volt :lol:

Érdemes a harcok elején a leggyengébbet leverni: nekiesel, elkezded ütni, majd benyomod (alapból "e" ) kéz-jedi cuccot, akkor lebénul és az ütéseid pedig felgyorsulnak és így simán elérsz 8x ütésig (kivégzéshez szükséges ütés szám) 1 katonán...de ha fejleszted a karaktert akkor késõbb már 5x ütésnél eléred a kivégzési lehetõséget, és ha a skill-fán kifejlesztetted a dupla-kivégzési lehetõséged akkor onnantól kezdve megállás nélkül apríthatod õket amint megvan az 1. kivégzésed (5 ütés)

Érdemes néha átugrani 1-1 ellenfelet, ezzel egy kis mozgásteret biztosíthatsz magadnak, illetve azt is érdemes észben tartani, hogy amikor elõször csapsz rá 1 fõmuftira akkor mindig pofázni fog, ezért ha a "kivégzést" nyomod rá azonnal, akkor az elveszik és nem sebzi, mert bejön a pofázás rész!

Tehát lényegében levered az elsõ sima katonát, ezzel feltöltõdik a karaktered, utána rácsapsz egy simát a fõmuftira, ekkor bejön a pofázós rész, és utána egymás után 2x benyomod a kivégzést (ha ki van fejlesztve) és az kb. az esetek 90%ban megöli (ha a kardod is fejlesztetted persze azokkal a rúna szarokkal). Utána meg csak a chain-kill.... repeat

Köszi..

Énösszevissza rakosgattam a skillpontokat... Lehet az a baj...

Na akkor rágyúrok ezekre amiket írtál...

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Köszi..

Énösszevissza rakosgattam a skillpontokat... Lehet az a baj...

Na akkor rágyúrok ezekre amiket írtál...

Lehet újra kezdem az egészet... Mert az orkok már olyan táposak... Gandalf nem bírna Velük... :biglol:

A Caragorokra van taktika?

Link to comment
Share on other sites

Godzillamessage

Elfutás, legmagasabb falra felmászás és onnan lenyilazás (ha van még vessződ). Ha egy caragor van, esetleg megpróbálhatsz hadakozni vele, max ha nem tudod blokkolni a támadását, megesz. De az legalább nem táposodik, ha kinyír.. :D Ha majd a magad oldalára tudod állítani őket (meglovagolod), könnyebb dolgod lesz velük és érdemes is lesz minden utadba kerülő caragort "betörni".

Ha orkokkal harcolsz, törekedj rá, hogy ne tudjanak körbe venni. Ha sokan vannak (pláne több kapitánnyal), rendkívül hasznos a futás. Később, ha növekszik az erőd és a képességeid is meglesznek, bátran szembe szállhatsz többel is, mondjuk akkor sem jó buli, ha körbevesznek.

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Lehet újra kezdem az egészet... Mert az orkok már olyan táposak... Gandalf nem bírna Velük... :biglol:

A Caragorokra van taktika?

eleinte azok túl erõsek és gyorsak; szóval menekülni kell elõlük.... a nyilazás korán nem megoldás, mert kevés van, és ha nem arra rakod a skill pontokat akkor b..szhatod.

érdemes a kivégzéses, kardos skill fát kimaxolni, illetve a caragor meglovaglós skillt is érdemes beszerezni amint tudod, mert amellett hogy megtudod õket lovagolni, ha leugrasz róluk akkor tovább harcolnak az oldaladon... nekem már volt olyan, hogy 3-4 caragort is magam mellé állítottam és vagy 30 ellenféllel harcoltam egyszerre :lol: késõbb a játékban jó nagy csatákat lehet vívni, fõleg ha szándékosan magadra húzol 3-4 õrjáratot (1 õrjárat kb. 5-8 fõs)

persze ha nem vagy rambo stílusú játékos, akkor rakhatod a stealth vagy a nyilas skillfára is a pontokat, de ebben az esetben akkor a nagy kardozásokat kerüld el

én kardozós és stealthet maxoltam ki, és a maradék pontokat pedig a nyilasra raktam, de ha túl sokszor buksz le lopakodás közben akkor úgyis kardozás lesz a vége vagy el kell futnod....

Link to comment
Share on other sites

Doggar

Na alakul ez. Egyre jobban tetszik a játék... Most, hogy végre Rájöttem erre a 8hit combo utánni kivégzésre. :biglol:

Ez a caragoul meglovaglás is Bejött, végre nem kell eszeveszetten rohanni ha meglátok egyet. Kinyirtam az elsõ warchiefet most az a feladat, hogy öljek meg 4-et... Gondolom, most neki kell állni kapitányokra vadászgatni, hogy rájöjjek ki egyáltalán a warchief...

Mindenestre nagyon tetszik a játék, tuti kiviszem... Meg megvan az összes dlc is, azokat a mainstory után érdemes kijátszani , ugye?

Link to comment
Share on other sites

Chuck_Norris

Na alakul ez. Egyre jobban tetszik a játék... Most, hogy végre Rájöttem erre a 8hit combo utánni kivégzésre. :biglol:

Ez a caragoul meglovaglás is Bejött, végre nem kell eszeveszetten rohanni ha meglátok egyet. Kinyirtam az elsõ warchiefet most az a feladat, hogy öljek meg 4-et... Gondolom, most neki kell állni kapitányokra vadászgatni, hogy rájöjjek ki egyáltalán a warchief...

Mindenestre nagyon tetszik a játék, tuti kiviszem... Meg megvan az összes dlc is, azokat a mainstory után érdemes kijátszani , ugye?

miután levadásztad a kapitányokat, utána a warchiefeket is le kell, majd ezután egy másik mapon repeat :lol: aztán jön a fõboss. kb. ennyi a játék

de a "fõszál" után lehet folytatni, mert a kapitányok újra spawnolnak, és megint lehet öldösni õket, a végcél ugye a saját sereg kiépítése, azaz a warchiefek magad mellé állítása azzal a kéz-jedi erõvel nekem a 8ból 7et sikerült, a 8. nem akart spawnolni az istenért se, szóval ott meguntam

dlc-ket akkor nyomod amikor akarod

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Godzillamessage

Nem mûködik a beállításokon belül (pl egér és bill beállítások) a "vissza" nyíl (vagy mi az.. :unsure: ). Tehát elõre lehet lapozni a beállításokban, de vissza nem megy valamiért. Minden DLC rajta van, friss telepítés.

Mi lehet a baja? Más nem vette észre? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...